Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Akiknek nem jó/semleges a...

Sellolany kérdése:

Akiknek nem jó/semleges a kapcsolatuk a testvérükkel, miért nem tesznek meg mindent, hogy rendbe hozzák, hogy nagyon jó legyen?

Figyelt kérdés
Párterápia divat kb., a házasságokért sokat küzdenek emberek, de a testvéri kapcsolatot simán hagyják elenyészni.

2023. dec. 10. 07:23
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
88%
Kicsi koromban olyan súlyos dolgot csinált velem, amit sosem fogok megbocsátani neki. Amit tett azután nem csoda, hogy nem szeretem őt.
2023. dec. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez két ember akarata is kell....
2023. dec. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Mert abba van beleszólásod, kivel házasodsz, de, hogy ki lesz a tesód, abban nincs. Meg ha ő nem akar változtatni, hiába csinálsz bármit, a vérségi kötelék megmarad.
2023. dec. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem érdekel. Attól, mert a szüleim vállaltak még egy közös gyereket utánam, az ő döntésük.


ÉN nem kértem a testvért, totál semleges. Anyámék úgy döntöttek kell, még egy gyerek, akihez aztán alkalmazkodom és nem nyírom ki :D és itt a történet vége.

2023. dec. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Döbbenetes számomra, hogy sokan így viszonyulnak a testvérükhöz, meg hagyják, hogy az aktuális házastársak beleszóljanak, de mindenkinek a maga dolga, persze.
2023. dec. 11. 13:26
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Aktuális házastársak...


Az én kapcsolatom a testvéremmel SOSEM volt jó. De ahogy többen írták, nekik sem.


Az én férjem egyszer nem szólt bele a mi viszonyunkba, pontosan tudja, milyen egy olyan testvér, akinek csak akkor jutsz eszébe, ha a pénzed kell. Engem se érdekel az ő testvérével való viszonya.

2023. dec. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Hol volt itt szó a párok beleszólásáról?
2023. dec. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltam rajta/neki segíteni, de inkább drogozik meg iszik. Nem kell ez nekem ide a gyerekeim mellé.

Bármi rossz megesett vele, az mindig az én hibám volt, ő volt anyuci pici fiacskája, akit a gonosz nagy nővére mindig bánt.

Őt is meg anyámat is kivágtam az életünkből, nem léteznek számunkra. Miért akarnék mérgező embereket az életembe?

2023. dec. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

17-es, a 3-as hozzászóló azért behozta a házastárs témát, mások ITT valóban nem. De sok olyan sztorit ismerek, ahol a családi összejövetelek, összefonódások által a házastársak beleszólnak a testvéri kapcsolatba.

Én ezt sosem hagynám egyetlen pasinak sem.


A múltamat, a családi hátteremet ő érti a legjobban, hisz az övé is ugyanaz. Fél szavakból, egy pillantásból tudjuk, mire gondol a másik, bárki bármit kér a másiktól, az azonnal elkezd pörögni a megoldáson. Szinte mindent tudunk egymásról (nemi élet azért nagyjából tabu). Párkapcsolatok "jönnek-mennek", házasságból is ma már kettőt legalább begyűjt mindenki, de tesó csak egy (2,3) van!!! Ő az, aki születéstől halálig veled van.


Az esküvőn mindneki veled örül, de a váláskor ki van veled?! Az exed, aki becsapott, a barátok, akiket ellened lehetett hangolni, vagy a tesód?

2023. dec. 13. 12:47
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

19# nagyon elvitt a lovacska.


Én soha egy percig sem számíthattam a nővéremre, a legkisebb dolgokban se, nem hogy komoly életválságoknál mellettem legyen. Ellenben a férjem, akit 13 éve ismerek, mindenben és mindig mellettem volt.


A múltam, családi hátterem is pontosan leszrja a nővérem. Hozzáment egy pénzes férfihez, onnantól kezdve csak pofákat vágott a családi dolgokon, hogy miért nem vesz mindenki drágább, menőbb dolgokat, mint ő.


Az esküvőmre el se jött, mert szűk körű szertartás volt, semmi Facebookra való.

2023. dec. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!