Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Akiknek nem jó/semleges a...

Sellolany kérdése:

Akiknek nem jó/semleges a kapcsolatuk a testvérükkel, miért nem tesznek meg mindent, hogy rendbe hozzák, hogy nagyon jó legyen?

Figyelt kérdés
Párterápia divat kb., a házasságokért sokat küzdenek emberek, de a testvéri kapcsolatot simán hagyják elenyészni.

2023. dec. 10. 07:23
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Ha a tesómat kérdeznénk, remélem, ugyanezeket mondaná, úgyhogy olyan messzire nem vitt el az a ló.
2023. dec. 13. 13:06
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Hülye vagy, kérdező, ez az igazság.


Te jóban vagy a testvéreddel és szereted, szoros köztetek a kapcsolat, ami amúgy nagyon jó dolog, de mit nem lehet megérteni, hogy máshol a testvérek nemhogy nem álltak ilyen közel egymáshoz, hanem még egymás alá is tesznek?


Mi sosem jöttünk ki a testvéreimmel, nyilván ebben szerepet játszott az is, hogy diszfunkcionális családból jövünk, ahol nem volt semmi szeretet, közösség, kapcsolatformálás, csak a túlélés. Talán gyerekként néha játszottunk együt a húgommal (a bátyámmal akkor sem, ő mentálisan nem volt százas akkor sem), de kamaszkorra már egymáshoz sem szóltunk, annyira eltérőek voltunk mindenben.


Elköltöztem, nem is tartjuk a kapcsolatot, hisz minek? Soha nem is volt igazi kapcsolat köztünk, csak laktunk egymás mellett, miről beszélgetnénk, ha nincs egy közös érdeklődési körünk sem? Minek javítanék bármin, ha nem is érdekelnek, eszembe sem jutnak a testvéreim? Mit csináljak, ha így érzek?


Na most, ha nem is ilyen rossz kapcsolatba, de így vannak mások is. Csak élnek egymás mellett a testvérek, és ennyi. Felnőnek, elköltöznek és élve a saját életüket, olyan emberekkel veszik inkább körül magukat, akiket szeretnek, ez ilyen egyszerű.

2023. dec. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Sokkal ritkább a te eseted, úgyhogy igen, elvitt a lovacska, mert azt hiszed, ez az általános, pedig nem. Csak nem látsz ki a vödörből, amiben éltek és képtelen vagy megérteni, hogy nem mindenütt habosbabos a viszony a családtagok között.


Én egyetlen egy jó testvéri kapcsolatról tudok a környezetemben. A többieknél minden van azok közül, amit korábban leírtak.

2023. dec. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Ezért tettem fel a kérdést, mert pont azokat nézem hülyének (hogy a szavazókkal éljek, mert nem tudtok kultúráltak maradni), akik egy ilyen fontos kapcsolatot kidobnak, elhanyagolnak.

Mindenki meg van sértődve, duzzog, de hogy energiát tegyen a családi kapcsolatok rendbetételébe, azt már nem.


Diszfunkcionális család gyerekkorban. Oké, erről nem tehetsz, de meddig takarózol vele? Pont az ilyen hátterű tesóknak kellene összefogniuk!


Valaki írta, hogy 13 éve számíthat a párjára, bezzeg a testvérére soha. 13 év, ne haragudj, az mi? Az nem sok, abból még bőven lehet válás/szakítás. Ha évekkel dobálózunk, akkor én 40 éve számíthatok a tesómra, na? :D

2023. dec. 14. 13:21
 25/32 A kérdező kommentje:

szavatokkal*


#23 én nem látok ki a vödörből? Teszek a családi kapcsolatokért, fontos testvérem, kölcsönösen teszünk egymásért és ez a rossz? Ez a vödör? Mert akkor, köszönöm, szívesen maradok benne.


Nem mindenhol habosobabos, a válaszokból kiindulva, ezt tekintitek normálisnak és nem is akartok változtatni rajta. Aki meg nem így akar élni, az hülye. Hmm...

2023. dec. 14. 13:26
 26/32 anonim ***** válasza:
81%
Jól van, vegyél be egy xanaxot és ülj le. Sok vagy.
2023. dec. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

"Oké, erről nem tehetsz, de meddig takarózol vele? Pont az ilyen hátterű tesóknak kellene összefogniuk!"


Ez nem takarózás de továbbra sem értem, miért kellene nekem összefognom bárkivel is, akit nem szeretek, aki nem érdekel? A logikát nem látom benne.


Nem utálom, nem duzzogok, szimplán nem érdekel, annyira számít, mint a tizedik szomszéd az utcában. Vele se erőltetném az összefogást.


Nincs logika abban, amit mondasz, hogy miért, mi okból kellene eerőlködni valakivel, akivel nem érdekeljük egymást. Összeülni havonta, és kínos csendben nézegetni egym@st?

2023. dec. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

"Nem mindenhol habosobabos, a válaszokból kiindulva, ezt tekintitek normálisnak és nem is akartok változtatni rajta. Aki meg nem így akar élni, az hülye. Hmm..."


Az a baj, kérdező, hogy tényleg buta vagy. Nem elég, hogy szűk látókörödön belül szemléled a vil@got, mint egy 10 éves, de még az értő olvasás sem megy.


Senki nem írta ugyanis, hogy ez lenne a normális, hogy ez lenne a jó. Nyilván az a jó, ha szeretik egymást a testvérek. Csal azt írtuk, az a valóság, hogy sok testvérpár között nincs szoros, szeretetteljes viszony, és ha egyszer nem érdekel a másik, nem jöttök ki, nem egy az érdeklődési körötök, akkor azt nem tudod kierőszakolni semmilyen terápiával, meg erőlkődéssel, meg energiabefektetéssel.


Persz, ennek fényében kötelezöen felhívhatod a testvéred hetente, megkérdezni, hogy vagy, de attól még belül ez nem fogja érdekelni az embert.

2023. dec. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem, kérdező, aki nem akar így élni az nem hülye. Ha kell a vér narkós öcsém, aki amúgy piál is mellette, akkor vigyed nyugodtan, nekem nem kell. Szerinted hogyan alakítsak ki jó kapcsolatot egy ilyen emberrel? Hozzam a gyerekeim közelébe?! Meg vagy veszve vagy mi van?

Igen, a páromra bármikor számíthatok, pedig “csak” 4 éve vagyunk házasok. De az öcsémre sosem számíthattam. Attól, mert közösek a génjeink, nem leszünk azonnal csodás kapcsolatban. A párom választott engem, elfogadott mindennel együtt, ahogyan én is őt.

Te elfogadnád, hogy a testvérednek a legfontosabb a narkó, amiért cserébe képes betörni a lakásodba is és kirámolni mindent? Vagy képes rád törni az ajtót betépve, miközben a 4 hónapos kisbabáddal vagy otthon? Te tudnál szeretni egy ilyen embert, te akarnád, hogy közöd legyen hozzá? Nem akar leállni, nem akar segítséget, nem érdekli semmi, csak az anyagozás meg a pia.

És akkor jössz az álszent konflisló szemléleteddel, mert hát te 40 éve számíthatsz a testvéredre. Örülj neki. Mások meg nem.

2023. dec. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Mennyire tartjátok felelősnek a szüleiteket, hogy ennyire rossz viszony alakult ki a tesótokkal?

És ha ez ennyire gyakori, akkor minek vállalnak ennyi gyereket? Van, akinek 4-5 féltesója van, mindenki mindenkit utál. Minek hoznak létre ilyen családokat a szülők?


Amúgy lenézlek titeket, hogy ennyit gyűlölködtök, jobban tennétek, ha szeretnétek a testvéreteket és ápolnátok vele a kapcsolatot.

jan. 10. 17:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!