Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Aggódom a fiatalabb testvérem...

Aggódom a fiatalabb testvérem miatt?

Figyelt kérdés

Nemrég temettük el a nagymamámat. Húgom előző este felhívta apát, hogy menjen érte a közeli városba, mert lekéste az utolsó buszt haza. Mentem vele én is, a húgomat a buszvég mellett vettük fel, úgy, hogy iQost szívott, pedig úgy tudtuk, hogy nem dohányzik, bűzlött a piától, és utána beszélgettek vele a szüleim, látszott rajta, hogy részeg.

Apám szerint annyiban kellene hagynom a dolgot, a húgom Budapesten él, a szüleim meg egy borsodi faluban, húgom utál busszal menni hozzájuk, szóval apám szerint teljesen érthető, hogy mikor meghalt a nagymamája, és még át is kellett utaznia a fél országot, akkor ivott, és szerinte ittasan, meg stresszesen kívánja az ember a cigit, és inkább iQost szívjon, mint rendes cigit.

Viszont fogyott is, sokat. Nem tudom, hány kg, de eléggé sovány, alultápláltnak tűnik, több rokon is jelezte ezt a toron - ahol egyébként ő nem volt hajlandó 'full fat' kólát inni, csak zérót, bevert ott is egy random vodkát, amíg azt hitte, hogy nem látja senki, majd megevett egy nagyon pici agad franciasalátát, és azzal poénkodott, hogy mennyi kalória van benne, ami számomra aggodalomra ad okot, tekintettel arra, hogy már így is sokkal vékonyebb, mint mikor utoljára láttam, és nem kellene aggódnia a kalóriák miatt.

Én is Budapesten élek, azóta mindketten visszajöttünk ide, és nem tudom, hogy tehetek-e érte bármit, nyilvánvalóan küszködik, igazából nem is a piálás, meg a cigizés miatt aggódok elsősorban, mert istenem, huszonéves, mindannyian idióták voltunk akkor, hanem a kalóriaszámlálás meg a fogyás miatt. De azért picit a piálás és a cigizés miatt is.



jan. 28. 04:19
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Jogosnak tűnik az aggodalmad. Ha mindketten Budapesten éltek, szervezz vele heti egyszer közös programot. Ebédelést-vacsorát egyelőre mellőzd, mert kínos lesz, ha semmit sem eszik. Inkább kávé, mozi, kicsit beszélgess vele,

ne erőltesd, hogy ő beszéljen, te is meselhetsz. Lehet, hogy egy idő után megnyílik, de ag is lehet, hogy jól fog esni neki a törődés.


Ennél többet nem tehetsz érte.

jan. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Ha valaki alapból nem cigizik, stresszesen sem fogja kívánni. Tehát nem akkor gyújtott rá. A piálást sem huszem, hogy nagymamád halála váltotta ki. Hány éves a húgod? Amúgy az, hogy túl vékony vagy nem, nehéz eldönteni. Rokonság szeret beleszólni és mondani, hogy túl sovány vagy...

Hány kg, milyen magas.

Amúgy jaa, annyit tehetsz, hogy sokat beszélgetsz vele, programok, áthívod magadhoz, stb. De semmi erőszakosság.

jan. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%

Leirtad.

A húgod Pesten él, és bizony láthatóan nem csak a busz miatt utál már visszamenni a borsodi kis faluba.

A toron összegyűlik a sok károgó, ellenszenves rokon.

Hallod, lehet én is csak piával bírnék ki egy ilyet.

Az meg hogy milyen sovàn,?

Gondolom a faluvégi toron felvonult táplálkozási szakértők, és dietetikusok :D a sok elhízott paraszt között soványnak látják a - korábbi, általuk elfogadott zsíros testből - lefogyott húgodat.

Ennyi történt itt, semmi több.

jan. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
A húgodnak segítség kell. Alkoholista, mellé pedig még evészavarai is vannak.
jan. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Én is budapesten élek. Megértem, hogy miért nem szeret hazamenni, pláne tömegközlekedéssel, beszéltünk már erről, de azt még kevésbé akarja, hogy a szüleim, vagy én szállítsuk (szeret zenét hallgatni a vonaton, buszon, és megértem, hogy szüksége van rá). Korábban, mikor normál súlyban volt, akkor is basztatták rokonok, hogy túl vékony, szóval ezeket a kommenteket is megértem (illetve erre a reakciót), de most higgyátek el, tényleg csont és bőr.

Volt, hogy találkoztunk, megittunk kb. 2-3 italt, és egyiken se kívántunk többet. Jól szórakoztunk aznap este, nem volt sunyiban letolt vodka. Ezért is nem értem, tudtommal nem alkoholista, tudtommal nem fogyókúrázik. Lehet, csak nagyon megviselte a halál, ahogy szüleim mondják, de hogy ennyire?

jan. 29. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!