Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szóljak a szüleimnek, hogy...

Szóljak a szüleimnek, hogy tesóm terhes vagy ne avatkozzak bele?

Figyelt kérdés

Nővérem összeveszett a szüleimmel és elköltözött 3 éve. A barátját nem fogadták el a szüleink, ez volt az ok. (szerintem amúgy normális, a szülei hülyék, de erről nem tehet) Azóta nem találkoztak, nem beszéltek. Anyukám szokta néha kérdezni hogy mi van vele, ha tudja hogy odamegyek. De apukám nem kérdezi és tesóm sem érdeklődik. Most 4 hónapos terhes, szerintem jó lenne ha a szüleim tudnának róla, szeretném ha kibékülnének, és normális család lennénk. De tesóm nem akarja, hogy csak a baba fogadják, viseljék el őket.

Nem tudom mit tegyek. Ne avatkozzak bele?



2013. jan. 31. 22:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%
Értem a te oldalad és ha a helyedben lennék lehet megpróbálnám. De kívülállóként és ha nővéred helyzetét nézem,semmiképp nem mondanám el ha ők nem akarják megosztani a szüleitekkel!!! Én abban a helyzetben vagyok mint nővéred barátja:nem fogad el férjem családja de keményen tiltakoznak ellenem.(pedig már gyerek is van)és ha a helyükben lennék én biztosan nem mondanám el nekik. Tesóddal szoktál beszélni erről?-végképp nem akarja hogy tudják?
2013. jan. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
17%

Egy dolog, hogy tesód mit akar, a szülei, joguk van tudni róla. Ő sem táncolna örömében ha 20-30 év múlva ő nem tudná, hogy unokája lesz. És apud hiába nem kérdezi, azért érdekli a nővéred, csak úgy tesz, mintha nem érdekelné.

Különben meg úgyis megtudnák, mégha nem is egy 100 lelkes kis faluban laktok, akkor is, akkor meg jobb az, ha tőled, mintha idegenektől. Tesód helyében én meg örülnék, ha egyáltalán kibékülnénk, akár a baba miattm akár nem. Nem élhet úgy egész életében, hogy egy ilyen kis apróság miatt nem tartja a kapcsolatot a szüleivel.

2013. jan. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Ő eléggé haragszik, bár szerintem még jobban fáj neki. Amit megértek, mert vele értek egyet, de attól még tényleg szeretném, ha újra egy család lennénk. Tudom, hogy nem akarja azt sem, hogy a baba miatt béküljenek ki, szerintem ő még mindig azt várja, hogy a szüleim bocsánatot kérnek, hogy nem volt igazuk. De nem tudom ennek mennyi az esélye. Én sem értem mire volt jó ez az egész cirkusz.

A szüleimmel pedig nem igazán szoktam erről beszélni.

2013. jan. 31. 22:45
 4/24 anonim ***** válasza:
83%

Első vagyok! Én nem nevezném egy kis apróságnak ha az ember párját nem fogadják el a szülei..

Az pedig hogy kinek van nagyobb joga?? Szerinted a tesójának nincs épp úgy joga nem megosztani velük a hírt mint anyukájának tudni róla? Nyilván nem ismerjük a helyzetet teljes egészében de én ezt most a leírtak alapján így gondolom. Kérdező! Szerinted se érdekli apudat vagy csak úgy csinál? Neked tudnod kell te ismered.Hm??

2013. jan. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Szerintem is eljutna valahogy a hír hozzájuk. 30 km-re laknak, egy nem túl nagy városban (mi egy faluban). Akármelyik ismerősünk járhat arra, és elég ha meglátják az utcán nagy hassal vagy már babával. De nem akarom "elárulni" nővéremet sem. Viszont az sem szeretném ha rajtam csapódna az, hogy nem mondtam el.
2013. jan. 31. 22:48
 6/24 A kérdező kommentje:

Igazból fogalmam sincs nekem se, hogy mi van itthon... Soha nem voltunk az a nagy lelkizős család, de azért azt hittem normálisan élünk. Nem tudom mire volt ez jó. Nem agresszív, nem iszik, nem drogos a srác, de esélyt sem adtak neki, mert a családja ilyen. Amit én is jól tudok, nővérem is, őket én sem engedném be a házamba, de a "sógorom" sem tartja velük a kapcsolatot, csak egy tesójával.

Szóval a szüleim ellenezték a kapcsolatot, megpróbálták megtiltani is, nővérem erre fel lépett le. Azóta meg apukám nem is beszél róla. Anyukám néha kérdezi, hogy mi van vele. Gondolni lehet többször gondolnak rá, de léphetnének szerintem, mert tesómtól hiába várják (elég makacs amúgy)

2013. jan. 31. 22:53
 7/24 anonim ***** válasza:
72%

En unkabb megkerdeznem oket, hogy megis azok utan, hogy mar evek ota egyutt vannak tovabbra is ugy gondoljak, hogy nem illenek ossze?

Nehez beismerni, ha valaki hibazott es gyanitom a szuleid, foleg apukad egy makacs es buta ember lehet, aki keptelen beismerni, ha rajta kivul masnak is lehet igaza. De vhogy ra kene vezetned, hogy ez nem normalis es, hogy inkabb komolyan nem beszel a lanyaval mert valamit nem ugy csinalt, ahogy o elkepzelte? Mi szamit neki? A lanya boldogsaga v az, hogy az o akarata ervenyesuljon akar az az aron is, hogy a lanya boldogtalan lesz?

Nagyon nehez lehet a tesodeknak, hisz ebben az esetben ugy nez ki egyik oldalrol sem lesznek nagyszulok, teljesen magukra vannak utalva. Abnormalis...es mindez apukad buta makacssaga miatt.

Szoval en inkabb beszelgetest kezdemenyeznek veluk, de nem szolnek meg az unokarol. Mert tenyleg elobb gondolkodjon el azon, hogy azert mindennek van hatara. Csak mert apa, nem szolhat bele a lanya eletebe. Az o feladata a tamigatas, es persze, az elsodkeges celja, higy megkimelje ilyen olyan serulesektol, rossz dontesektol, de ettol meg nem donthet mas helyett. Es ami neki nem lenne jo, meg bem biztos, hogy masnak sem. Mint, ahogy az sem biztos, hogy jo masnak mint, ami neki jo. Ez nem igy mukodik.

Ugyhogy valahogy vedd ra, hogy kapja ossze magat, es vegye eszre, hogy a lanya boldog. Vagy talan ez neki nem tetszik? Inkabb orulne annak, hogy boldogtalan legyen? Felig tuti elerte, mert biztos vagyok benne, hogy a tesod nagyon rosszul erezheti magat, hogy a szulei fele sem neznek.


p.s: nekem a nagyanyam vokt ilyen. Egy buta, makacs oregasszony. Mikor 6 eves voltam eltunt az eletunkbol, mert azt hitte anyam kikezdett a pasijaval. A pasi anyuval volt egyidos es rajongasig imadta a nagyanyamat es eszukbe sem jutott osszejonniuk anuval. Egyszeruen csak a nagyanyam volt ilyen feltekeny termeszet. 16 eves voltam mikor vegul en kerestem fel. O soha nem nyitott volna, a buszkesege nem engedte volna. Inkabb nem erdekelte a lanya es az unokai...igaz, a masik lanyaval sem foglalkozott.

Mindegy, nem ez a lenyeg.

A lenyeg apud buszkesege, amire csak nyugodt beszelgetesekkel tudsz hatni. Amugy arra szamits, hogy nem fog konnyen menni es tuti kell majd egy-ket fogas, hogy hatni tudj ra. Es szamits arra is, hogy total ki fog akadni es valszinu kiabalni fog veled, hogy felmered hozni a temat. De ne hagyd magad...mert ez a helyzet abnormalis.


Majd kivancsi leszek, hogy alakul nalatok a helyzet. Szoritok.

2013. jan. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%

Na így meg aztán pláne nem árulnám el tesód! Ezek szerint maximálisan a szüleid állnak a "rossz oldalon" . Úgy értem tesódék semmiben nem hibáztak. Az összes bűnük,hogy szeretik egymást. Én se mondanám el a szüleimnek ha ennyire a semmiért kiutálnák a párom. Tartana bennem a düh és úgy lennék vele hogy "így jártatok,akkor ebből kimaradtok"..

Semmit nem tett szegény sógorod csak a családja olyan amilyen. Ez az a helyzet amikor igenis a szülőnek kell megtennie az első lépést!!!!!Kor ide kor oda...

2013. jan. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
55%
Első voltam az elöbb
2013. jan. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%

Nem! A nővéred döntése! Meg a szüleidé. Ha bárki akarná keresné a másikat. Amúgy én is úgy lennék vele, hogy ja persze eddig le se szartak, aztán most meg jönnének babázni, ha akkor kibékülnének, hát köszi nem.


Egyébként az egyik unokatesóm párjának a tesójának a párját (jó mi?) szintén nem fogadták el a szülei. 10 év alatt már két kicsi született, de úgy tesznek, mintha nem is létezne. A lány próbált nyitni, meg minden, de teljesen úgy tesznek, mintha halott lenne vagy ilyesmi. Nem értem az ilyen szülőket, ez gusztustalan...


De én a nővéred helyében NEM szeretném, ha elmondanád. Ha akarná elmondaná, vagy találna rá módot, hogy meg tudják. A szüleid meg kereshetnék. Én tényleg nem örülnék, ha a tesóm visszamondaná. Ez történt, nem tartjuk a kapcsolatot, nem kellek se én, se a párom, de a gyereknek meg jó lenne gügyögni? Hát köszi, és akkor biztos úgy kéne tenni, mintha mi sem történt volna ugye. Na nem.

2013. febr. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!