Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szóljak a szüleimnek, hogy...

Szóljak a szüleimnek, hogy tesóm terhes vagy ne avatkozzak bele?

Figyelt kérdés

Nővérem összeveszett a szüleimmel és elköltözött 3 éve. A barátját nem fogadták el a szüleink, ez volt az ok. (szerintem amúgy normális, a szülei hülyék, de erről nem tehet) Azóta nem találkoztak, nem beszéltek. Anyukám szokta néha kérdezni hogy mi van vele, ha tudja hogy odamegyek. De apukám nem kérdezi és tesóm sem érdeklődik. Most 4 hónapos terhes, szerintem jó lenne ha a szüleim tudnának róla, szeretném ha kibékülnének, és normális család lennénk. De tesóm nem akarja, hogy csak a baba fogadják, viseljék el őket.

Nem tudom mit tegyek. Ne avatkozzak bele?



2013. jan. 31. 22:33
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
33%

Persze aki azt mondja, hogy béküljetek ki, az le van pontozva, de lesz.rom, akkor is leírom. A 2. választ is én írtam, nem a rózsaszín álomvilágomból kiindulva, hanem saját személyes tapasztalatból. Ugyanis a mi családunkban is volt két rohadt nagy összeveszés. Az egyiknek béke lett a vége, 3 év múlva, és most normális család vagyunk, bízunk egymásban, segítünk egymásnak, szeretjük egymást. A másik oldalon még mindig megy a gyűlöletkeltés, és már soha nem leszünk újra egy igazi család, ami az első néhány hónapban, évben nem volt fontos, mert csak a haragot éreztük, de már több mint 8 éve megszakadt a kapcsolat, most már persze bánja mindenki, hogy azt tette, amit, azt mondott, amit, és én leszek az, aki ki fogja békíteni a két családot, nem az, aki miatt összevesztek, pedig úgymond semmi közöm hozzá, de megteszem értük, mert nem akarok így élni, és látom a családomon, hogy ők sem.

Ez nálatok is így van, a nővérednél a leginkább, még akkor is, ha nem vallja be, akár még magának sem, de akkor is szar neki. Alapból a szülei, és szüksége van rájuk, most pedig még gyereke is lesz, amihez egyrészt kell segítség, másrészt a gyerekkel cseszne ki, ha nem lennének nagyszülei, ráadásul ebben az esetben egyik oldalról sem lennének, pedig lehetnének, csak a szülők és nagyszülők hülyesége miatt nincs.

Azt is megértem, hogy a nővéred nem fog kezdeményezni, hiszen nem ő volt a hibás, de ha ő vagy te nem, akkor senki, mert a szülők már csak azért sem fognak. (Azt már csak zárójelben merem megjegyezni, így is csak nagyon halkan, hogy ők sem azért nem fogadták el a vejüket, mert így esett jól nekik, hanem mert az előző generációk sem adták akárkihez a lányukat, ha a szülei hülyék voltak, lehetett a fiú egy Földre szállt angyal, házasság akkor sem volt. Lehet, hogy ők is így gondolkodnak. Azt egy szóval nem írtam, hogy ez így helyes, de ha az ember 40-50 éves, már nem igen fog változtatni a gondolkodásmódján, még a saját lányáért sem.)


Persze én nem akarlak rábeszélni semmire, de ha nem teszel semmit, akkor legalább majd 6-7 év múlva te mondd el az unokahúgodnak/öcsédnek, hogy miért nincsenek nagyszülei, mikor másoknak meg vannak.

2013. febr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
61%
Nem a nővére cseszik ki a gyerekkel, hanem a nagyszülei, akik elüldözték az anyját az apja miatt.
2013. febr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
37%

ma 20:20


Azért ne hogy már a kérdező legyen a hibás!:D

Van igazság abban is, amit te írsz,hogy nem jó haragban lenni örök életre.

Viszont elég ocsmány dolog a szülők részéről, ha többre nézik a saját gondolkodásmódjukat,mint a saját lányukat, s annak boldogságát.

2013. febr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Az ő élete nem a tiéd majd elintézik ahogy akarják, ne foglalkozz vele.
2013. márc. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!