Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A saját nővérem, egyetlen...

A saját nővérem, egyetlen testvérem kikészít. Már évek óta tart, csak én nem vettem észre. Megöl a fájdalom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2013. febr. 3. 16:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
52%
Felnőtt vagy, azt tudod tenni hogy teljesen elhatárolódsz tőle. Nem veszed fel neki a telefont, nem látogatjátok egymást. Atótl hogy testvérek vagytok, szomorú, de nem muszáj jóban lennetek. Ne foglalkozz vele.
2013. febr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat és véleményeket!


Olyan mintha uralkodni akarna mindenen. Valahogy idegbeteg lesz ha azt hallja hogy én létezem .... és hogy vannak vágyaim és gondolataim. Vagyishogy ezt érzem, mert megfogalmazni és elismerni nem tudja és fogja sosem.

Pszichiáterhez? És mit csinál velem? Elmagyarázza nekem amit amúgy is tudok?


Pont ma, jött egy e-mail, miután majdnem 3 évig fel sem vette a telefont vagy ha igen, felforrt az agyvize és letette, vagy húzgálta a száját és eljátszotta a város előtt hogy hát ez a gyerek milyen balf .sz .... szóval jött egy e-mail: amúgy? mi újság veled? hogy vagy? nem vagy beteg?

üdv, tesó



.... Na, most akkor ez mi ??

2013. febr. 4. 17:36
 13/22 anonim ***** válasza:
simán érdeklődik,lehet hogy rájött hogy nem normális amit csinál,de szerintem a te korodban könnyebben túl kéne lépned az ilyeneken
2013. febr. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 LeGrady válasza:
El kell szakadnod és a saját életedet élni. Ha hagyod, hogy ő határozza meg ki vagy, ha folyton hallgatsz rá, figyelembe veszed, azzal magad adod kezébe a lehetőséget, hogy a negatívumokat rád irányítsa. Hagyd abba.
2013. febr. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
Szakíts meg vele a kapcsolatot, fokozatosan, hogy ne tűnjön fel neki. neked is fájni fog, de hosszú távon a Te érdekeidet szolgálja.
2013. febr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Igazatok van, tényleg el kéne határolódni, és saját életre koncentrálni, de ez nem ilyen egyszerű.


Ugyanis félárvák vagyunk, nincs anyánk már hosszú évtizedek óta. Szóval az, hogy ő (az egyetlen nő a családban) hogy hagy cserben vagy készít ki az olyan hogy más nők szemébe sem tudok nézni ez miatt ... Durva, de a családalapításom kérdőjeleződik meg.

Ja, és az Apukám és Én közöttem lévő kapcsolatot is gátolja, redukálni igyekszik, mindenféle vélt vagy valós indokkal előrukkolva ... blabla.


Szóval, tudja magáról hogy bűnös, mikor ráirányítom a figyelmét erre, rosszabb lesz, idegrohamot kap és még betegebbül (lelki szemeim előtt látva) folytogat, kigúvvadt szemekkel.


Érdeklődik, de csak rá akar kényszeríteni egy viselkedésre. Színészkedik. Nagyon beteg.

2013. febr. 11. 14:25
 17/22 anonim válasza:
Ha hiszel Istenben imádkozz érte! Jézus nevében. Ámen.
2013. febr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 LeGrady válasza:
Költözz el. Bármi áron (a törvényszegést kivéve). Most!
2013. febr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Nem lakunk együtt, már sok sok éve. De egyre távolabbra kerül ez miatt az otthon, a szülő, a család és minden ilyen fogalmak amiben felnőttem. Már lassan olyan, mintha nem is lettek volna.


Mit próbáljak meg?


Tulajdonképpen azért fontosabb és bántóbb a viselkedése, mert csonka család vagyunk. Gyengébbek vagyunk, erősebben kötődünk a másikhoz, anyánk hiánya miatt. És ez igaz Apámra is. De bármi ilyesmi, konstruktív dolgot mondok neki, figyelmen kívül hagyja, és idegbajt kap.

Azért fáj annyira, mert több, mint a testvérem. Ezt dobta a gép. Apám is több, mint az Apám.

2013. febr. 12. 18:28
 20/22 A kérdező kommentje:
.... vagy hogyan kell ezt megfogalmazni ...
2013. febr. 12. 18:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!