Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti megsértődnétek ha a tesvére...

Ti megsértődnétek ha a tesvéred nem bízná rád sose a gyerekét, úgy, hogy már neked is van?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok gyesen,2 kisfiam van.A húgomnak egy 4 éves kisfia van,egy idősek az én nagyobbikommal.Sosem bízza rám.Ő dolgozik,párja is.Ovi jelenleg nincs,vagyis ő nincsen az biztos.Nagyszülők vigyáznak rá felváltva.Én többször mondtam,hogy szívesen vigyáznék rá.Nem lenne semmi gond,de sosem hozza.Mindig csak azt mondja,nem bírnék 3-al.Hozzá teszem amikor terhes voltam apicivel és elmondtuk neki,akkor is azt mondta hülye vagyok,mert nem fogok két gyerekkel bírni.Köszönöm szépen,jól megvagyunk,és bírom.....
2013. júl. 22. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Lehet, hogy egyszerűen nem szeretne a " nyakadba varrni" még egy gyereket, és téged akar mentesíteni, hogy azt se tudd hol áll a fejed. De miért nem ülsz le vele, és kérdezel rá nála, hogy mégis mi az oka? Ha csupán ez, akkor nyugtasd meg, hogy elbírsz velük, és a gyereknek is jobb lenne ha az unokatestvéreivel többet tudna lenni, mégiscsak korabeliekkel lenne.
2013. júl. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Félti. Lehet nem tőled, hanem csak hogy ne legyen baja. Viszont örülj annak, hogy nem a te terhed. Lehet hogy rosszul esik, de nézd a jó oldalát. Ő vigyázott a tiédre?
2013. júl. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Hát nem esne jól, az biztos...
2013. júl. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Az ő dolga, nagy már, megoldja. Ha így a jó neki, neked nem mindegy? Ott van neked a saját kicsi. Megsértődni ezen? Soha... Max azon lehetne ha örökké rádsózná, etesd, foglalkozz vele akkor is ha neked nem alkalmas. Ezen lehetne, de h így? Pfff
2013. júl. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
Nekem 3 éves a kisfiam, testvéremék kislánya 2 éves. Ugyanaz a helyzet, sosem hagyták rám, pedig tanácsot nagyon gyakran kértek tőlem a kicsivel kapcsolatban, mit hogy csináljanak. Inkább egy ismerős pára szokták hagyni, közös baráti körünkből, pedig a két anyuka nem igazán jön ki jól egymással, nincsenek túl jó véleményen egymásról. Nekem is sokáig rosszul esett ez, aztán rájöttem, azért nem hagyják rám, mert akkor viszonozniuk kellene esetleg, néha vigyázni az én gyerkőcömre. És ezt nem akarják, ez nyűg lenne nekik.A másik párnál ez nem áll fenn. Én talán kétszer rájuk bíztam a kisfiam, mikor nekik még nem volt, de miután megszületett a kicsijük, mondták hogy többé nem vállalják, mert a sógornőm kettővel nem bír..... Ennyi.
2013. júl. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Lehet, hogy esetleg azt hiszi, hogy " a mezőre kicsapva" neveled a gyerekeket, ha már ilyen "sok" van, mert úgysem bírsz velük, és tart attól, hogy nem vigyáznál a gyerekére megfelelően. Vagy csak szimplán attól fél, hogy majd viszonozni kellene a szívességet, és ő nem akar a te két gyerekedre vigyázni. Ki tudja, örülj neki, egy konfliktusforrással kevesebb :)
2013. júl. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Én örülnék neki, hogy nem sózza rám. Minek legyen egy helyen 3, ha a nagyszülők jobban tudnak vigyázni arra az egyre? Én sem adnám oda, ahol már kettő van, mert senki sem tud háromfelé szakadni.

De legalábbis jobb ott, ahol nem oszlik a figyelem többfelé.

2013. júl. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
28%
Dehogy érted aggódik. Ha már az elején hozzádvágta, hogy te nem bírsz gyereket nevelni, akkor gondolom nem változott a véleménye, mert amikor ezt mondta, akkoriban sem volt rá indoka, tehát ez egyfajta berögződése, hogy te alkalmatlan vagy, tökmindegy, hogy szülsz e még 3at és simán bírod a tempót. Amúgy ismerem ezt a fajtát, aki csak egyvalakire bízza a kölykét, pl. sógornő csakis anyósára bízta, a saját anyjára nem, kitalálta, hogy ott piszok van, nincs mit enni, meg öreg /akkor még 60 éves sem volt a mama/, nem tud mit csinálni, ha belázasodik. Szóval vannak olyanok, akik azt hiszik, mindent csak ők tudnak tökéletesen megcsinálni. Ne sértődj meg ezen, akkor vigyázzon csak rájuk a nagyi, neked annyival több időd marad a sajátjaidra...
2013. júl. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!