Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti kérnétek úgy kölcsön pénzt...

Ti kérnétek úgy kölcsön pénzt a testvéretektől, hogy igazából fogalmatok sincs, hogy miből adnátok meg?

Figyelt kérdés

Egy ideje már eléggé kicsúszott alattunk a talaj. Adósságokat halmoztunk fel. Közüzemi tartozások, banki tartozások, stb. Ha rövidesen nem rendezzük ezek jó részét akkor ráfog menni a házunk. Akkor pedig végképp a padlóra kerülünk.

Arra gondoltam, hogy a testvéreméktől kérnénk kölcsön amiből rendezni tudnánk az adósságainkat. Ők nagyon jól állnak anyagilag.

Csak az a baj, hogy nem tudom, hogy fizetnénk vissza nekik. Az én és a férjem jövedelme éppen arra elég jelenleg, hogy az aktuális rezsi számlákat fizessük és együnk. Semmi másra nem marad. És nagyon kilátás sincs jobbra. Szóval nem tudom nekik miből törlesztenénk. Viszont valamit muszáj lenne csinálnunk mert így elfogjuk a házunkat veszíteni.


Ti mit tennétek? Kérnétek kölcsön?


2013. aug. 31. 17:50
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Ha az én testvérem lennél, és én állnék annyira jól anyagilag, hogy meg se kottyanjon 3 millió, akkor örökbe is adnék neked.

Persze csak akkor, ha a magam erejéből lennék milliomos, nem mondjuk a férjem által. Akkor nyilván vele beszélném meg, hogy tudunk-e úgy segíteni, hogy nem tudod, mikor tudod megadni.

Egyébként ha jó a kapcsolatod a testvéreddel, és ő maga is jól keres, tehát saját jogon is van pénze, akkor őszintén elmondanám neki mi a helyzet és kérnék kölcsön.

Mondjuk az összeg nekem is durva, hogy 3 millióval vagytok elmaradva. Vagy már ki kell fizetni az összes hátralévő hitelt?

Akkor viszont eladnám utána a házat a helyetekbe és vennék egy kisebbet, amit kevesebb rezsivel is fent tudok tartani, hogy tudjam tesóm felé törleszteni az adósságomat, és ne kerüljek újra adósság csapdába.

2013. szept. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!