Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti kérnétek úgy kölcsön pénzt...

Ti kérnétek úgy kölcsön pénzt a testvéretektől, hogy igazából fogalmatok sincs, hogy miből adnátok meg?

Figyelt kérdés

Egy ideje már eléggé kicsúszott alattunk a talaj. Adósságokat halmoztunk fel. Közüzemi tartozások, banki tartozások, stb. Ha rövidesen nem rendezzük ezek jó részét akkor ráfog menni a házunk. Akkor pedig végképp a padlóra kerülünk.

Arra gondoltam, hogy a testvéreméktől kérnénk kölcsön amiből rendezni tudnánk az adósságainkat. Ők nagyon jól állnak anyagilag.

Csak az a baj, hogy nem tudom, hogy fizetnénk vissza nekik. Az én és a férjem jövedelme éppen arra elég jelenleg, hogy az aktuális rezsi számlákat fizessük és együnk. Semmi másra nem marad. És nagyon kilátás sincs jobbra. Szóval nem tudom nekik miből törlesztenénk. Viszont valamit muszáj lenne csinálnunk mert így elfogjuk a házunkat veszíteni.


Ti mit tennétek? Kérnétek kölcsön?


2013. aug. 31. 17:50
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Én kérnék, de mindenképp elmondanám, hogy fogalmam sincs, mikor és hogy adom meg. De csak akkor kérnék, ha van "értelme". Ezt úgy értem, kevés kell a ház kifizetéséhez, a végén vagytok a hitelnek, és amúgy a havi bevételeitek következetesen fedezik a kiadásaitokat, azaz nem keletkeznek újabb lyukak a süllyedő hajótokon...


Ha a hitelből még hátra van 15 év és amúgy minden hónappal csak nő a baj, mert mindig picit több a kiadásotok, mint amennyit kerestek, akkor eladnék mindent, előtörlesztenék, amennyit csak tudok a saját pénzemből, esetleg a maradékhoz kérnék segítséget a testvéremtől, majd elmennék albérletbe. Olyan házat nem érdemes megtartani, bármennyire fáj is, amit pár év után úgyis elvesztenétek.

2013. aug. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
15%
21 Az igazán bajban lévő ember nem tud kérni.
2013. aug. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
74%

Igen,segítenék,ha én is elvárhatom az ő segítségét,ha hasonló helyzetbe kerülök,és nem csak kihasznál,mert nekem "úgyis van!"


Pontozzatok le akkor.....

2013. aug. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
27%

23 Akik segítenek sosem várnak vissza. Soha.Semmit. Aztán idővel ha fordul a helyzet és ők lépnek, akkor az ember megköszöni, de elvárni-semmit.


Érted?

2013. aug. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

21-el értek egyet. Mennyi van még a hitelből hátra.

Most visszafizetitek a 3 milliós rezsi hitel elmaradást és utána is csak napról napra éltek akkor 3 év múlva megint "kölcsön" kértek 3 milliót a tartozásra.

Azért 3 milliós rezsitartozás nem egyik percről a másikra gyűlik össze. Mert a hitellel max 2 hónap elmaradásotok lehet, ha a bank nem mondta fel a szerződést.

Szóval elég gyanús egy történet.

2013. aug. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
84%

A testvéreknek az a dolga,hogy segítsenek egymásnak a bajban,ha már nincsenek a szülők!!

Ha ez csak egyoldalú,az szerintem gáz...


Egy idegennél persze,segít az ember,és nem vár semmit....


Ezt érted?

2013. aug. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
21-es vagyok. Ha segítek, egyvalamit elvárok: őszinteséget. Ne hitegessen, hogy majd lesz pénz és megadom, vagy ne mondja azt, hogy éhen halnak, aztán menjen el a kapott pénzből nyaralni. Ezeket nyilván nem a kérdezőre értem, de láttam már sajnos ilyet. Rokon kért kölcsön azzal, hogy válnak és nem tudja miből ezt meg azt kifizetni, majd a fülünkbe jutott, hogy ékszereket vett magának. :( Nem a pénzt sajnálom, hanem hogy hülyére vettek minket. A pénzt azóta sem adták meg, pedig kölcsön kérte, nem segítségképpen.
2013. aug. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:50


Pontosan erről van szó!

A legjobban azt utálom,ha valaki odajön hozzám,és úgy kér kölcsön,hogy "ohhhh biztos megadom,ne aggódj,hisz ismersz"

Aztán eltűnik mint szürke szamár a ködben......azért két lábon járó bankautomata nem vagyok....

mondja azt,hogy rossz helyzetben van,segítségre van szüksége,és segít az illetőnek az ember,de miért kell átverni?

2013. aug. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Ha jóban vagyok a tesómmal, akkor igen, ha pedig nem jó a viszonyunk, akkor nem. Nem szeretem azt, amikor rokonok csak akkor keresik a másikat, amikor segítség kell.

Aztán meg ha ilyen jól megy nekik a szekér, akkor inkább munkalehetőséget kértem volna sokkal korábban, hogy ne csússzunk le és ne jussunk el idáig.


A másik az, hogy ha egy tündérke hopp, eltüntetné az összes adósságotokat és nullán lennétek, akkor biztos vagy abban, hogy nem kezdenétek el újra lefelé csúszni? Mert akkor is csak számlára-kajára jutna, felújításra, erre-arra, iskolakezdésre (ha van gyerek) stb, és újra kérnétek pl. folyószámla hitelt, ilyen kölcsönt-olyan kölcsönt. Mert ha ez a helyzet, akkor ház ide vagy oda, ezt az életmódot folytatni nem lehet, akkor muszáj eladni és az igényeket a lehetőségekhez igazítani. Természetesen egy jó családban a testvérek segítik egymást amikor a másiknak kell, de ez nem jelenti azt, hogy az egyiknek folyamatosan ki kell húzni a tesóját a kakiból és pénzelni évekig.

2013. aug. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
94%
A húgomék is voltak ilyen helyzetben. Mivel távol éltünk egymástól nem is tudtunk az anyagi problémájukról, mert mikor beszéltünk velük mindig azt mondták, hogy minden rendben van meg hasonlók. Budapesten lakunk a férjemmel, a tesómék egy kis faluba, ahol meg szűnt a munkahely 1 fizetésből nem tudtak meg élni még 2 kicsi gyereket is nevelni kellett. Nekünk nem lehet gyerekünk, a férjem nem tartja a családjával a kapcsolatot szülei meg haltak testvére pedig nincs. A férjemnek és nekem is volt egy lakásom mikor meg ismerkedtünk majd közösen egy másik lakást vásároltunk a másik kettőt pedig albérletbe adtuk ki. Meg beszéltük, hogy a húgomékat be költöztetjük az egyik lakásba, és a vállalkozásunkba fognak dolgozni. Az Ő házukon nem volt sok tartozás de hónapról-hónapra egyre több lett volna. Azt mi kifizettük nekik, és el adták a házat amit kaptak érte szerették volna visszafizetni de nem engedtük. Bankba tették és mégy gyűjtöttek hozzá és saját lakást vettek, már nem a mi vállalkozásunknál dolgoznak mert azt mondták nem szeretnének minket kihasználni teljesen a saját lábukra szeretnének állni. Ha nem lett volna másik lakásunk ahova be költöztek volna akkor is ide fogadtam volna őket még ha a földön is kell aludni, mert Ő a testvérem és mindenben támogatom.
2013. aug. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!