Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Karácsonykor hiányozni fogok?...

Karácsonykor hiányozni fogok? Hogyan tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Most ősszel jött egyetemre húgom, így egy ideje újra több időt tudunk/tudnánk együtt tölteni,mert én már 4 éve elköltöztem otthonról (másik városba). Viszont július óta egy hihetetlenül boldog párkapcsolatban vagyok és eléggé "féltékeny" a páromra. Idén a karácsony is máshogy lesz,mint eddig, 24 a barátommal, 25 náluk, 26-27 az én szüleimnél. Anyu mesélte hogy amikor ezt húgom megtudta (hogy 24-én nem otthon leszek és nem díszítjük együtt a fát,stb), sírt... És így lelkiismeretfurdalásom van, holott ha az én féltő-nehezen elegendő anyukám is "áldását" adta a külön karácsonyozásra, akkor elvileg nem kéne. De egyszer mindenkinek ez lesz a sorsa,felnő,nemde? Ugyanúgy megyünk haza hozzánk is karácsonyozni,de húgom szerint felesleges,mert "az már nem is karácsony".


Én meg érezzem jól magam... :(


2013. dec. 17. 12:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a Karácsony családi ünnep és 24-e a fő nap. A mi családunkban a fiatal felnőttek 4-5 hónapos együttjárás után még nem a barátjukkal/barátnőjükkel, hanem a családjukkal, azaz a szüleikkel, testvéreikkel szoktak ünnepelni. Az összes ismerősömnél ezt látom, de mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.
2013. dec. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A Karácsony nem Valentin-nap, a Karácsony attól szép (főképp a Szenteste) hogy minél több szeretteddel megoszthatod. Összebújcsizni, szexelni, stb bármikor máskor lehet, a Szentestét én sem mondanám le a családommal.....akármennyire hihetetlen boldogan élek együtt valakivel pár hónapja (!).....
2013. dec. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
55%

Beszélj a húgoddal, mondd el neki kedvesen, hogy nem felejtetted el, de az élet már csak ilyen. Kérd meg, hogy ne mondjon ilyeneket, hogy "az már nem is karácsony", mert nem a nap a lényeg, hanem hogy együtt vagytok, nem igaz?


Az meg, hogy kinél mi a szokás teljesen mindegy. Ha lenne kivel én is úgy csinálnám, hogy 24-én "saját család", utána meg indulhat a rokonlátogatás :)

De pl itt a családban is van olyan rokon, akik a férj szüleinél rendezett nagy összejövetelen (30 fő kb) ünneplik a Szentestét, a kezdetektől fogva. Ők így szokták meg, ennyi.

2013. dec. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Bátyám 3 éve van együtt a barátnőjénél,és a kezdetektől fogva természetes volt nekik,hogy a 24-ét mindenki otthon,a szüleivel+testvérekkel(+nagyszülőkkel) ünneplik,25-én együtt vannak,26-án meg közösen látogatják a nagynéniket/nagybácsikat/keresztszülőket.

Szerintem nem éri meg egy 4 hónapos kapcsolatért eldobni a családi Szentestét.Szentesén a szeretteinkkel,és a családunkkal kell együtt lennünk.Neked ez a férfi (még) nem a családod.

2013. dec. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!