Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Igénytelen a húgom? Vagy ez...

Igénytelen a húgom? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés

14 éves, sehol sem borotválkozik. Nagyon hosszú fekete szőrös a hónalja, a lábáról nem is beszélve. Nagyon nagy melle van, de neki bőven elég a sportmelltartó, pedig átlátszik a mellbimbója, meg nem is tartja normálisan a mellét, ezért már most nagyon lóg neki, de őt ez sem érdekli.

Az öltözködésére magasról tesz, bandás fekete cuccokban jár, a haja olyan, amilyenre kicsi kora óta vágva van (kb 80-as évekbeli stílus..).


Semmilyen saját akarata nincs, mindig "majd anya". Majd anya megmondja, jó-e az a cipő, majd anya megmossa a hajam, majd anya megszárítja, majd anya beköti a cipőmet. És nem túlzok...


Mit csináljak vele? Nagyon irritál, hogy ilyen..


2014. jan. 30. 15:35
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
65%

Honnan látta ezt a példát?

A többi családtagod tiszta, meg ápolt?

2014. jan. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
70%
hát már bocsika de nekem a kérdést és a kommenteket olvasva is hányingerem lett...
2014. jan. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
76%
inkább a húgodnak kéne erről az anyukájával beszélni... nekem is volt, hogy anya még nem engedte (mondjuk nem 14, hanem 12 évesen kb)hogy borotváljam a hónaljam/lábam, de miután szóltam neki, hogy tök ciki mert mindenkinek már le van szedve, belement... anyukádnak sose mondja ezeket a piszkálásokat? vagy neked kéne anyukádnak megmondani, hogy ez nem normális, és emiatt piszkálják
2014. jan. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
38%
egy 14 éves még "kislány", nem nő. és a jelek szerint amúgy is későn érő típus. gyereknek tartja magát és úgy is viselkedik. ennyi, majd változik idővel. vagy ha nem, hát az ő dolga... kicsit bizarr, h mennyire el vagy foglalva a tesód melleivel...
2014. jan. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
82%
Elhiszem,hogy segíteni szeretnél neki,és hogy zavar,de szerintem nem úgy kéne neked is hozzáállnod,hogy lenéző hangnemben beszélsz róla.Elsősorban édesanyád hibája,ha hagyja az igénytelenséget,neki kéne alaposan elbeszélgetnie a húgoddal,vagy anyukádat rábeszélni,hogy legyen kicsit modernebb gondolkodású,és ezt a húgodnak is tanítsa meg.Pont a maradiság miatt érik bántások a húgodat,ezt kéne megértetni mindkettővel.
2014. jan. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
75%
drukkolok h nyárig megoldodjon a probléma..mer ha nem akkor majd szagolgathatod.xdxd
2014. jan. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
67%

A történet szereplői közül az anyával kellene a legjobban elbeszélgetni erről. Ráadásul nem az ápolatlanság miatt elsősorban, hanem amiatt, hogy tökéletes úton van, hogy a csemetéjét teljes mértékben önállótlan egyénné teszi felnőtt korára is. Az oké, hogy a kérdezőnél ez nem sikerült, mert lázadóbb típus, dehát a testvérek nem egyformák, van akit mindig könnyebb irányítani, befolyásolni.


Kérdező, neked azt javaslom, hogy ha például jön a következő "közös hajmosás", szólsz anyudnak, hogy "A Sári (nem tudom, hogy hívják a húgod) egyedül is meg tudja mosni a haját, hagyd, hogy önállóan csinálja!"


Vagy ha a húgodnak valamit el kell dönteni: "Sári, ezt te is el tudod egyedül dönteni, te mit szeretnél?"


Anyutoknak: "A Sári egyedül is el tudja dönteni, anya, hagyd, hogy ő mondja meg."


Neked lépésről-lépésre, szisztematikusan rá kell nevelned a húgod, hogy önállóbb legyen, anyukádat pedig arra, hogy HAGYJA önállósulni a húgodat.

2014. jan. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
72%
(Kiakadtam az első válaszokon "minek borotválni? télen nem látja senki...stb." WTF?! Fúj! Komolyan vannak olyan nők, akik nem szőrtelenítenek, csak mert tél van?!) Sosem értettem, hogy egy tinilánynak miért nem engedi az édesanyja a szőrtelenítést. Igényességre, ápoltságra, tisztaságra kellene tanítani ebben a korban, nem arra, hogy "ne szőrtelenítse magát". Ha nem teszi, úgy néz ki mint egy jeti és csúfolja mindenki, majd depressziós lesz. Ez jobb?! Úristen... Szerintem egyébként azért ilyen, mert még nem fogja fel, nem tudja lélekben feldolgozni, hogy elkezdett nőiesedni, és nem tudja ezt hogyan kezelni. Vagy még agyilag nem érett meg a változásra. Ezért kellene a kérdezőnek kedvesen elbeszélgetni vele, a közelébe férkőzni úgymond és terelgetni, ha már az anyuka ehhez nem ért... :)
2014. jan. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
74%
Elhiszem hogy zavar és teljesen megértem, de nem tudsz vele semmit csinálni. 14 éves, gondolom hamarosan gimibe kerül, új emberek közé, és ha elkezdi szégyellni magát, majd 5 perc alatt kikupálódik. Hogy nem mos fogat az elég undorító, gondolom fogorvoshoz sem jár, de majd ha a sulival elviszik és lesz 10 lyukas foga, kétszer is meggondolja hogy lefeküdjön-e fogmosás nélkül. A leírásod alapján ez az egyetlen amiért cse.szegetheted. Az igénytelenséget kinövi. Mutass neki példát és anyukádon keresztül próbálhatsz rá hatni, ő beszélgessen vele.
2014. jan. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
35%

"Amúgy a családban senki sem ilyen, anya is tök igényes, én is.."

Dósa Fanny te vagy az?

2014. jan. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!