Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért várja el, hogy elvigyem?...

Miért várja el, hogy elvigyem? Komolyan én vagyok a rossz, mert nem értem, miért kell a húgomnak fesztiválra mennie 14 évesen?

Figyelt kérdés

Idén ballag az általánosból. Nem az a baj, hogy kér ajándékokat, mert én is kértem és kaptam is, elég sokat.

De nem bérleteket fesztiválokra, ami nem a 14 éves lányoknak való... Kitalálta, hogy ő anyától ezt kéri. Anyával tegnap összevesztem, mert szerintem nem kéne elengednie, főleg azért, ahogy néha viselkedik.

Megkaptam tőle, hogy ebbe ne szóljak bele, majd eldönti. De tudom, hogy úgyis ráveszi a testvérem, megzsarolja, vagy apához költözik napokra, amitől anya kiakad.


Most azt találta ki, hogy eljön velem és a barátnőimmel, barátaimmal, úgyis csak helyes srácokkal lógok, legalább lesznek új ismerősei. Mondtam, hogy sehova nem fog jönni, főleg nem velünk. Anya ezen is összeveszett velem, hogy mégis hogy tudok így viselkedni, miért nem vagyok képes elvinni és figyelni rá pár napot.

Azért, mert tudom, hogy milyen. Odavan a "helyes pasikért", néha úgy öltözködik, hogy csak nézek.

Hisztizik, ha valami nem úgy van, ahogy akarja. Nincs kedvem bébiszittert játszani és figyelni arra, hogy ne csináljon semmi hülyeséget (ismerem, úgyis csinálna).


2014. ápr. 4. 16:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
98%

Én megértelek. 14 évesen, "pasikra" éhesen semmi keresnivalója szülői felügyelet nélkül egy fesztiválon. Ha bármi történne, a szüleitek téged vennének elő.


De még ha nem is történik semmi, gondolom, szórakozni mennél, nem pesztonkának, ami részedről tökéletesen érthető.

2014. ápr. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
92%
Akkor fényképezd le, és mutasd meg anyudéknak mit csinál.
2014. ápr. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%

Egy napra elvinném. Abban igazad van hogy nagyon nem neki való a több napos fesztiválozás. Szerintem kössetek kompromisszumot, egy napot ott lehet veled. Így te is jól jársz, meg ő is.

Ez nem lehet megoldás?

2014. ápr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
97%

14 évesen még fiatal ezekhez a fesztiválokhoz.

Ha elviszed, és ne adj' Isten történik vele "valami", az a te felelősséged is lesz.

Nem a te dolgod a húgod nevelése. Nem kell veszekedni anyukáddal. Megmondod, hogy nem viszed el, és kész, téma lezárva.

Te hány éves vagy?

2014. ápr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
90%

15 éves korom óta járok ki a Szigetre, és jól érezheti magát az ember ilyen korban a fesztiválokon, és el is lehet engedni őket oda, ha a gyerek elég felelősségteljes. Az, hogy a testvéder ilyen, a leírásod alapján nem szeretném eldönteni, ez legyen az anyád dolga.


Viszont az is igaz, hogy ha valóban vigyázni kell rá, akkor az neked nem szórakozás, és nem tudom, mennyire hallgatna rád (írásod alapján tippelve nem sok év van köztetek)

2014. ápr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod anyudéknak, hogy jó, akkor nem szólsz bele, hogy mit kap, de akkor ne is kelljen magaddal vinned, mert akkor Te sem tudsz nyugodtan szórakozni, úgy, hogy mindig rá kell figyelned. Ennél egyszerűbbwen nem hiszem, hogy el lehetne mondani a lényeget.
2014. ápr. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 moonlightsentinel ***** válasza:
100%
Ja, mondd meg, hogy te nem tudsz a viselkedéséért felelősséget vállalni. Mondd meg anyukádnak, hogy oké, elmehet, de te mosod kezeid, és előre szólsz, hogy ne hibáztassanak semmiért. Ha elmegy a húgod, a saját felelősségére menjen el.
2014. ápr. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 melinda104 válasza:
normális 14 éves gyerek szerintem nem akar fesztiválra menni, én azzal érvelek, hogy én se mehettem annyi idősen, általában beválik (18 vagyok, a húgom 15)
2014. ápr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Boniem válasza:
Tudod erre szokták azt mondani, hogy elkényeztetett 14 éves gyerek. Igazából meg is tudlak érteni, de nem is. Mert akárhogy nézed a testvéred is. De viszont teljes mértékben igazad van, azzal hogy nincs helye fesztiválon már csak abból a szempontból is, mert örüljön ha felmehet hétvégén bulizni a barátnőkkel, de ne vágyjon olyanra ami nem az ő korához való. Én azt mondom neked próbálj vele leülni normálisan még ha nem is megy, de legalább próbáld meg ! Ha viszont ez nem használ akkor sajnos nem tudsz mit tenni mivel nem parancsolhatsz neki!
2014. ápr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!