Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudnám kezelni a párom...

Hogyan tudnám kezelni a párom testvére és férje folyamatos irigységét, utánzását?

Figyelt kérdés

A következő problémám van: A páromnak van egy testvére,annak egy férje. Ők folyamatosan ellenségnek,vetélytársnak, legyőzendőnek tekintenek minket. Mindent lemásolnak rólunk csak nagyobbat,szélesebbet,drágábbat vesznek, legyen szó TV-ről,fényképezőgépről,autóról ,lakásról. Hogy irigyek és így kompenzálják a maguk tehetetlenségét és lemaradását,az nekünk már nyilvánvaló,de borzasztó bosszantó,hogy mindent utánoznak és nagyképüsködnek mellé,hogy nekik nagyobb,jobb...stb minden és persze,mindent titokban szervezik meg,hogy "nagyobbat szóljon" amikor odadörgölik az orrunk alá. Mi nem is foglalkozunk velük és mindent magunknak találunk ki és dolgozunk meg,ők kisírják maguknak a családból és azzal tartják a "versenyt". Most lakást veszünk és mi is titkolni kezdtül előlük,ne másolják le. Kipuhatolták másoktól és gyorsan vesznek ők is egyet, most olcsóbbat,hogy most ezzel idegesítsenek,hogy nekik ennyiből lesz,nem úgy mint nekünk.

Egyszerűen elviselhetetlen már az irigységük,lenézésük,holott egy senkik,akiket még a munkahelyükön sem tűrik meg(többször kirúgták), barátaik sincsenek,mert mindenki hamar rájön, hogy csak lehúzni akarnak mindenkit,csak mi nem tudjuk kikerülni őket,mert családtagok.

Mit lehet tenni ilyen esetben? Mit lhet tenni a helyzettel és mit kellene tennünk magunkban,hogy ezeket ne érezzük folyamatosan?



2014. jún. 29. 21:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező ezt írod:

"Egyszerűen elviselhetetlen már az irigységük,lenézésük"

Őket gyanúsítod lenézéssel miközben így nyilatkozol róluk?!

"holott egy senkik"

Az irigység részébe nem szólok bele, de ez elég nyilvánvaló, hogy te is lenézed őket. Méltó partnerei vagytok egymásnak.

2014. jún. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem gyorsan váljatok el, akkor ők is elválnak és már vége is a versenyzésnek -.- Te ezt hogy gondolod, ha ti lakást (autót, fényképezőt stb.) vesztek, akkor onnantól senki más nem vehet a családban, mert akkor titeket utánoz, meg veletek versenyez? Mennyi időt kellene várni nekik a lakásvásárlással, hogy ne érezd utánzásnak? Szóljál már rájuk, hogy addig maradjanak albérletben! :DD
2014. jún. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

# 21:

Más tekintetben senkik.(emberileg,karrierben)


# 22:

Az van,hogy ők nem vesznek semmit,csak mindent miután mi vettünk és ahhoz mérten nagyobbat.Ha maguktól vennének ármit is,nem zavarna.

2014. jún. 30. 06:07
 24/28 anonim ***** válasza:
68%

Ignorálni kell őket (figyelmen kívül hagyni), és nem csak a tetteiket, hanem őket magukat is. csak azért, mert valaki rokon, még nem kötelező vele kapcsolatban maradni, ha ez csak kárt és bosszúságot okoz neked.


Ha nagyon jó akarsz lenni, akkor karácsonyra, húsvétra, születés- és névnapra küldesz nekik egy-egy képeslapot vagy felhívod őket és felköszöntöd. DE AMIKOR elkezdnik a bibiiiii nekem ez van, meg az van dolgot, akkor azonnal elköszönsz, nem dícsérsz meg semmit, és elhúzol haza.


Ha túlségosan megterhelő a kapcsolat, akkor a látszatra sem kel adni. Meg kell szakítani az egészet. Én így tettem a sógornőimmel, akik teljességgel elviselhetetelenek voltak.

2014. jún. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

# 24:

Nem is gondoltam volna,hogy mennyi mindenkinél van hasonló helyzet.

2014. jún. 30. 16:21
 26/28 PawahDani válasza:
45%
Ahogy ezt így elmondtad, filmbeillő :D És próbálj valami olyat csinálni, amit nem lehet lekörözni dupla annyi pénzel, mondjuk családi program, vagy családdal kapcsolatos dolgok stb.
2014. júl. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 PawahDani válasza:
79%
Ha ezt ennyire csinálják, akkor kezeld úgy amiket vettek, hogy azokat lenézed, hogy "még ilyen is van?" vagy hogy "nem tudtam, hogy még gyártanak ilyet", de ezt ne úgy, hogy lehord sz*rnak amit ők vettek, hanem közben kérdezz róla egyet kettőt, és, ha jó is akkor is tegyél egy grimaszt, hogy lássák, hogy még nagyobbat, még jobbat vegyenek, egyszer majd kifogynak.
2014. júl. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

PawahDani:

Köszi,jó ötlet :)

2014. júl. 5. 07:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!