Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudnám kezelni a párom...

Hogyan tudnám kezelni a párom testvére és férje folyamatos irigységét, utánzását?

Figyelt kérdés

A következő problémám van: A páromnak van egy testvére,annak egy férje. Ők folyamatosan ellenségnek,vetélytársnak, legyőzendőnek tekintenek minket. Mindent lemásolnak rólunk csak nagyobbat,szélesebbet,drágábbat vesznek, legyen szó TV-ről,fényképezőgépről,autóról ,lakásról. Hogy irigyek és így kompenzálják a maguk tehetetlenségét és lemaradását,az nekünk már nyilvánvaló,de borzasztó bosszantó,hogy mindent utánoznak és nagyképüsködnek mellé,hogy nekik nagyobb,jobb...stb minden és persze,mindent titokban szervezik meg,hogy "nagyobbat szóljon" amikor odadörgölik az orrunk alá. Mi nem is foglalkozunk velük és mindent magunknak találunk ki és dolgozunk meg,ők kisírják maguknak a családból és azzal tartják a "versenyt". Most lakást veszünk és mi is titkolni kezdtül előlük,ne másolják le. Kipuhatolták másoktól és gyorsan vesznek ők is egyet, most olcsóbbat,hogy most ezzel idegesítsenek,hogy nekik ennyiből lesz,nem úgy mint nekünk.

Egyszerűen elviselhetetlen már az irigységük,lenézésük,holott egy senkik,akiket még a munkahelyükön sem tűrik meg(többször kirúgták), barátaik sincsenek,mert mindenki hamar rájön, hogy csak lehúzni akarnak mindenkit,csak mi nem tudjuk kikerülni őket,mert családtagok.

Mit lehet tenni ilyen esetben? Mit lhet tenni a helyzettel és mit kellene tennünk magunkban,hogy ezeket ne érezzük folyamatosan?



2014. jún. 29. 21:09
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

# 9:

Odáig értem,hogy nem foglakozom velük,hanem magunk öröméért veszünk dolgokat,eddig is így volt és ha nem találkozunk velük minden happy,de ők jönnek és ők duruzsolnak és nyomják a dolgaikat,tehát nem mi generáljuk,nem mi veszünk felesleges dolgokat.

2014. jún. 29. 21:42
 12/28 A kérdező kommentje:

# 9:

Pont hogy ők méregetik a p*csüket hozzánk. :)

2014. jún. 29. 21:42
 13/28 acelsziv ***** válasza:
72%

Na ezt szépen mondd el nekik is legközelebb mert:

1: megértik és abbahagyják

2: besértődnek és többé nem jönnek hozzátok


Bármi legyen a vége te csak nyersz rajta.

2014. jún. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
69%

#11

Az én szomszédom is odajött megmutatni az Audiját ami kétszer annyiba került mint az enyém. Megnéztem mondtam neki hogy tök jó gép aztán annyi. Ha látják hogy nem álltok le velük érdemben dákótméregetni akkor rá fogják hagyni előbb utóbb mert nekik sem lesz buli.


#12

Erről beszélek értelmileg egy óvodás szintjén állsz.

2014. jún. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

# 13:

Ez is egy nézőpont :)


# 14:

Ennek így kellene mennie,de ezek akkor is jönnek utána is :)

2014. jún. 29. 21:55
 16/28 anonim ***** válasza:
27%

#15

Azért jönnek mert látják hogy te ebben partner vagy,. Már abból hogy a kérdést kiírod meg ahogy reagálsz abból is látszik hogy egy félkegyelmű vagy. Ha látják hogy piupul a fejed az ilyenekért akkor meg jó hogy oda mennek az orrod alá dörgölni. De megérdemlitek egymást. Agyilag egy szinten vagytok. Sőt ők talán értelmesebbek mert nem jönnek ide rinyálni.

2014. jún. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
65%

Tök jó, hogy ebbe a családi kapcsolatok részbe is már beirkálnak válaszadóknak suhanc hülyegyerekek az Audijukkal, egy kb 3 éves Pistike színvonalával.


Kérdező, teljesen átlátom a problémádat, én eleinte fel sem figyeltem ezekre a dolgokra, csak azt vettem észre, hogy a szomszédomból, néhány távoli családtagból sugárzik a gyűlölet, és nem jöttem rá, miért.

Hát ezért, mert borzalmasan irigyek, rosszindulatúak, agresszívak, és mindent személyes támadásnak vesznek, paranoiásak, szinte az összes létező negatív emberi tulajdonság passzol rájuk. De a primitívség a leginkább sajnos.

Legjobban úgy tudod kezelni őket, hogy semmibe veszed őket, még csak ne is köszönj nekik, egyáltalán ne törődj velük. Én ezt csináltam, azóta főnek saját levükben, visszahallásból tudom, aki él, és mozog, mindenkivel hajbakapnak.

Tudod, Isten nem ver bottal...

2014. jún. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

# 17:

Tényleg örülök,hogy átlátod a helyzetem. Sajnos nagyon sokaknál mennek ilyen dolgok és valószínű levegőnek nézés lesz belőle.

2014. jún. 29. 22:03
 19/28 anonim ***** válasza:
51%
Nyilván levegőt is csak azért vesznek, hogy titeket utánozzanak...
2014. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
74%
Én is átérzem a problémádat. Oviban is idegesítő, amikor utánoznak, hát még felnőttként, ha rosszindulatúan teszik, és az orrotok alá dörgölik. Bosszantó. Mint a légy. Annyit is ér ezzel a problémával foglalkozni, mint a léggyel, ami rád szállt. Ha nekiállsz azon morcogni, hogy rád szállt a légy, akkor lemaradsz a fontos, és örömteli dolgokról. Csak a volt főnökömet tudom idézni, ezt az életbölcsességet tőle tanultam: Dobd a hátad mögé(a problémát), és lépj előre, hogy ne zuhanjon rád (később). Tehát emelkedj felül, dolgozd fel a problémádat, és aztán ne foglalkozz vele többet. Sok sikert.
2014. jún. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!