Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ugye nem csak én vagyok olyan...

Ugye nem csak én vagyok olyan helyzetben, hogy autista öccse van és nem mer a házukba hozni senkit mert máshogy néznek rá máshogy viselkedik? 15/L

Figyelt kérdés
2014. júl. 27. 15:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
92%

Gyerekkoromban en is szegyelltem a batyamat. Sulyos ertelmi/ testi fogyatekos, ha csak kimentunk az utcara mindenki mindig nezett minket, zavartak nagyon a szanno pillantasok. Ennek kovetkezteben elhataroztam, hogy ha tehettem inkabb megkimelem ettol Ot es magamat is. Egy ember kivetelevel( legjobb baratnom, aki velem egyutt nott fel, es vegul elkoltozott) soha nem hivtam at senkit. Ennek meg is volt az eredmenye: nem voltak barataim, nulla tarsasagi eletem volt.

Persze akinek nincsen beteg testvere ezt nem erheti, a sajat szuleim sem ereztek egyutt velem. Jo par ev kellett ahhoz, hogy ne erezzem azt amit. Most mar 19 eves vagyok es most mar ezzel nem foglalkozok, batran hivok at osztalytarsakat/ baratokat. Bar hal' istennek eddig tobbsegeben ertelmes embereket vittem haza, de ha barmelyik fejet vagott volna vagy megjegyzest ott hajitom ki, par pofonnal mellekelve.

Ehhez ido kell, es be kell nonie az ember fejenek, hogy igy fogalmazzak, de nem vagy egyedul.

2014. júl. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Elsosorban neked kell elfogadnod a tesodat, ehhez tudok ajanlani angol nyelvu konyveket. Ezek autista gyerekek tesoinak keszultek. [link]

En most ezt olvasom, nekem nagyon sokat segit.

[link]

2014. júl. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
88%

nekem középsúlyos értelmi fogyatékos a húgom és voltam 15 éves, tudom mit érzel.

Én sosem titkoltam, a barátaim tudták hogy beteg a húgom így mikor átjöttek és a hugomnak volt egy-két megnyilvánulása senki nem nézett furán rá.

ha valakit átakarsz hívni mondd el neki hogy van egy autista öcséd aki ilyen és ilyen. ha emiatt nem akar átmenni, vagy látod rajta hogy ez őt kellemetlenül érintené akkor többet ne is próbálkozz vele és inkább keress olyan barátokat akik megértik és ha nincs is tapasztalatuk valamilyen szinten átérzik a helyzeted és nem néznek furán a testvéredre.

Az ilyen gyerekek a legédesebb teremtmények a világon, ők feltétel nélkül szeretik az embereket.

(a húgom iskolájában is voltak autisták és down kórosak, ha mentem érte, mindenki jött és megölelt, kérdezgettek, simogattak. annyira szeretetre méltóak.)

magyarázd el az ismerőseidnek hogy ő ilyen és nagyon szereti az embereket. / sokan azt hiszik veszélyesek meg agresszívak/. Próbáld meg áthívni őket, legalább kiderül hogy kik az igazi barátaid..:D


ma 17:42-es válaszoló

nem mindegy hogy a testvéred simán csak idegbeteg vagy valami komoly fogyatékossága van ami örök életében végig kíséri.van amit lehet kezeltetni és van amit sajnos nem...

2014. júl. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat és segítségeteket nagyon aranyosak vagytok!
2014. júl. 27. 22:01
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is autista öcsém van. Ő általában mindenkit szeret. Mindenki tudja, hogy ő más mint a többiek, még sincs vele senkinek semmi problémája. A barátomat imádja, nagyon jó a viszonyuk, és mindig úgy köszönnek egymásnak, hogy 'Szia Barátom!'. Gondolj bele, nekik nehezebb az élet, ritkán fogadják el őket, nincsenek barátaik... vagyis az én öcsémből kiindulva. Annyira örül, hogy itt a Párom, és foglalkozik vele, beszélgetnek. Magyarázd el a barátaidnak, és a barátodnak is. Egyébként az autistákban több a szeretet, az odaadás, mint egy átlag emberben. Picit gondold a helyzetébe magad ;)


15/L

2014. aug. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
2éves a kérdés de azért írok. Édesanyám és egyik lánybarátom is foglalkozott már autistákkal pedagógus gyógyped asszisztensként. Egyik ismerősöm barátja a gyöngyösi autista házat vezette. Sokan akik irták, sajnos nincsennek tisztában a sajátos nevelési igényü emberekkel. Anyukámnak volt magán tanulója Andi. Andi mikorra eljutott a 3adik osztályba (anya annak volt az osztályfőnöke igy kapta meg magán tanulónak.) addigra 2szer olyan erős volt és a testi erejét fitogtatta is.(anya bizonyos okból egyszer bevitte a 3adikosok közé a fél osztályt összeverte lány létére a harmadikos fiuk féltek tőle) dühkitörései voltak. Más autista kedves aranyos ölelget puszilgat, de ha nem érezteted vele , hogy te is őt akkor dühöng. Autistáknak fontos egy kialakult rendszer amin nehezen változtatnak. Kérdezö esetében ha egy fiu oda járogat akkor az az autista testvérnek már a rendszerét be zavarhatja akár és erre nem normál reakciója is lehet. Ha egy pasinál úgy érzed ő lehet akár az igazi akkor vidd haza csak és mond el ilyen a testvéred. Ha szeret elfogadja. De ne vigyél minden jött ment szimpatikus pasit haza...
2016. aug. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!