Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ezzel porig aláznám, megéri?...

Ezzel porig aláznám, megéri? Nem tudok mit csinálni :/

Figyelt kérdés

Az öcsém 13, és közös szobábam lakunk, és elegem van, hogy kitakarítok, ő pedig 2 nap alatt szétbarmol mindent, de egy szalmaszálat nem tenne keresztbe, hogy rend legyen. A szemetet levittem tegnap, kiszellőztettem, de még ma is rohadt kukorica szag van a szobában (lábszaggal és izzadtságszaggal keveredve). Totál rendetlenség mindenhol, a konyhaszekrényben már nincs tiszta edény, mert beviszi a szobába a kaját és arra nem képes, hogy a mosogatóig elvigye - ja és a szőnyegről csak emlékeim vannak, hogy valaha kék volt. És a kedvencem, amikor kölcsönkértem a hátizsákját, pakoltam volna bele, kinyitom, és benne van egy MOHA. Nem tévedésből, az erdőben szedte és ott tárolja xD (mondjuk kölcsönhátizsák, egy szavam se lehet).

Mikor nem volt itthon, csináltam egy videót, felöltöztem keki ruhákba, és mintha természetfilmet forgatnék, felvettem a szobában a problémás részeket, hogy "ez a kövület valaha kakaószacskó lehetett", "jól látszik a - valószínűleg csirke - maradványain, hogy az itt élő fenevad fő tápláléka hús". (ki volt ficamodva a bokám, nagyon unatkoztam).

Arra gondoltam, megfenyegetem, hogy ha nem takarít ki, elküldöm a videót a barátainak. De valószínűleg tényleg nem fog kitakarítani és nekem tényleg el kell küldenem... Az, hogy magamat is égetem, megéri, ha ezentúl rend lesz. Szerintetek?

18/L


2014. aug. 14. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben félnék, hogy inkább menőnek találja a videót...
2014. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmas lehet ez a videó, én megnézném:'D
2014. aug. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök vicces lenne :D.Néha vannak olyan helyzetek amikor valami komolyabbat kell tenni, hogy a másik megértse.

Azért próbáld szüleiddel, meg tesóddal is megbeszélni előbb a dolgot.A videó csak végső fegyver legyen :D

2014. aug. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem tudok vele kompromisszumot kötni sajnos, pedig úgy egyeztünk meg, hogy felesben takarítunk, de ő mindig halogat, egyszer a szobába is bezártam magunkat, akkor meg nekiállt kockulni.

Apával élünk, ő az orooszlán barlangjának hívja a szobát, de nem érdekli, a cívódásainkon pedig csak nevet, mert ettől az egytől eltekintve nagyon jól kijövünk öcsémmel.

2014. aug. 14. 22:47
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szervezz egy bulit Neki valamilyen apropóból, és hívd meg néhány barátját, lányokat is.
2014. aug. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Apádhoz kelleme fordulni, mert itt neki kellene megvédenie téged - ha már arra nem képes, hogy rendre szoktassa a fiúgyerekét - attól, hogy öcsikéd miatt disznóólban élj.


Nem a te feladatod az otthonotok rendbentartása, a mások alóli kiganajozás. Szerintem ne csinálj videót, mert semmit sem fog érni, sőt, még az is előfordulhat, hogy magad égeted meg magadat, vagy hülyét csinálsz magadból. Minek akarsz lemenni az apád és az öcséd szintjére?


Sokkal tisztább dolog, ha minél előbb elköltözöl. Apád is megéri a pénzét, de az öcsikét sem kell félteni: az apja fia.


Ha nem vennéd észre, akkor szólok: mindketten az anyagyűlöletet verik le rajtad. Apuka azért nem véd meg, mert akkor nevelnie kellene a fiát, és ki kellene melletted állnia, a tesó pedig direkt azért aljaskodik, hogy téged bosszantson és mert tudja, hogy soha nem kap érte retorziót - hiszen apuka csak csúfololódik rajtatok (oroszlánbarlang) és nevet az egészen. Ez peidg azt jelenti a tetsvéred számára, hogy SZABAD bármit tennie.


(Én már régen felpofoztam volna.)


Ha egyetemre vagy fősulba fogsz járni, akkor költözz el kollégiumba, minél messzebb tőlük, és két-három havonta járj csak haza (én azt tettem az áldatlan otthoni viszonyok miatt), ha pedig dolgozol, akkor menj albérletbe.


Egy 13 és egy 18 éves különnemű gyerek már nem is élhetne normális körülmények mellett egy szobában.


Bármit teszel, nem lesz rend, MERT apád nem hajlandó téged megvédeni. Akkor lesz rend, ha elköltözöl (ők arra is játszanak), és a saját ottthonod vagy albérleti szobád vagy kollégiumi szobád olyan tiszta lesz, amilyenné te teszed. Ha a szobatársad ganajoz, onnan el lehet költözni, sőt ki is lehet dobatni a koliból vagy az albérletből is.

2014. aug. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérjük szépen a videót! :) Te nagyon jó arc lehetsz :)
2014. aug. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 bátyám van, és míg otthon éltek mindig oltári rendetlenség volt náluk, hasonló mint nálatok. A haverjait soha nem hatotta meg( valószínű náluk is ez volt) és sokszor a csajok takarítottak náluk. Szóval szerintem ezzel nem tudsz megoldani semmit.

Amúgy tényleg baromi jó lehet a videó de szerintem is csak menő lenne tőle.

Valami komoly kompromisszum kellene, valami olyan dologért ami neki fontos cserébe a takarítást kérni.

2014. aug. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ó, régi szép idők, amikor egy csokiért még el is mosogatott :D Illetve a "ha megcsinálod nem árullak be" szokott volt segíteni, de így nyáron nem kerül bajba a suliban. Pedig vannak szép sztorik, mikor felhívtam az osztályfőnökét, mintha az anyja lennék.

Megmutattam neki a videót, azt mondta, ez rá nézve ciki (mit szólnának a lányok!), úgyhogy VÉGRE látom a padlót :D

Aki attól tart, hogy édesapám és az öcsi elnyom engem: ettől nem kell tartani, megérem én is a pénzem ;)

2014. aug. 15. 20:50
 10/11 anonim ***** válasza:
Videót a youtube-ra, most! :D
2014. aug. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!