Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tesóm elmebeteg. (Beteges...

Tesóm elmebeteg. (Beteges rendmánia) Mit csináljak?

Figyelt kérdés

20 éves nővérem betegesen tisztaságmániás. Nem normális már, van hogy elsírja magát, ha hajszálat talál a fürdőszobában, nagyítóval nézi a lábnyomokat a nappaliban, hogy beazonosítsa, ki hagyhatta ott. Ha wc-re megyek, ott áll előtte és vár, hogy mikor kimegyek, azonnal megnézhesse tisztán hagytam-e ott. Ha az asztalra csöpög vacsora közben pl. a paradicsom leve, máris őrjöng. Volt, hogy azért tépte a haját (szó szerint) mert répahámozásnál egy picike héj a csempére pottyant. Gyakorlatilag nem engedi, hogy megmossam a hajam, mert akkor "minden csupa haj lesz", "amit te úgyse takarítasz fel, meg amúgy is gyűlöllek, mert mindent tönkre teszel, a hajad pedig ígyis-úgyis ronda".

Már tényleg megőrülök. Anyáékat is néha kiborítja, de ők alapból az ő pártját fogják, mert legalább nekik kevesebbet kell takarítani.

Mindennap megkapom a tesómtól, mennyire undorító egy ember vagyok, semmire sem tudok vigyázni. Ezt meg azt akkor csinálta meg, én meg azért jöttem haza, hogy tönkretegyem a rendet. Reméltem tavaly, hogy messzire elmegy egyetemre, kollégiumba, de nem, maradt itthon, mert ő nem fog koszos koleszba menni, ráadásul akkor mi tönkretennénk a házat.


Ti mit tennétek a helyemben? A legtöbbször tűröm az ordítozásait, de már nem bírom tovább.

18/L



2014. szept. 4. 18:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nyolcas, szerintem simán kinyírnák egymást :S"


Igen, sajnos az a valószínűbb. :(((


Egyébként elképesztő, hogy az én nemnormális apám és a kérdező nemnormális nővére tünetei mennyire hasonlítanak, holott a végeredmény pont az ellenkezője.

Az én faterom is ordít, dühöng, őrjöng, ha valamit kidobnak a szemetei közül. Azt mondja, azért nem jár el dolgozni, mert retteg, hogy addig kidobják valamelyik ócska, semmire se jó, büdös ócskaságát.

Ez ugyanaz, mint mikor a kérdező nővére sem meri otthagyni a házat, mert akkor biztos összepiszkolnák a többiek.


Az én faterom is állat módjára terrorizálja a környezetét, főleg anyámat, ráerőlteti a bolondériáját másokra is.


Nyilván ugyanannak a kényszeres alapbetegségnek a két oldala.


Egyébként a BNO-ba (Betegségek Nemzetközi Osztályozása) a legutóbbi revízióval felvették a kényszeres gyűjtögetést is, már önálló diagnóziskódja van.

2014. szept. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
27%
Költözz el.
2014. szept. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
67%
Mondd meg neki, hogy te szereted, de ez így nem állapot. Beszélj vele, szép hangnemben, hogy te nem mondanál ilyen dolgokat neki, csak azért, mert van egy hajszál a kádban... Sőt, senki nem akad ki ilyenen ennyire. És világosítsd fel, hogy ez így nem normális, sőt beteges!
2014. szept. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
41%
Valahol én is ilyen vagyok, de én okkal, mert ha nem szólok, akkor olyan mocskot csinál a férjem, hogy takaríthatok egész nap:D Mondjuk a nővéredhez képest sehol nem tartok, sőt:D
2014. dec. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!