Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ket diplomaval, hogy lehet a...

Ket diplomaval, hogy lehet a tesom ilyen buta?

Figyelt kérdés

Anyuek elutazzta es en a batyammal vagyok ket hetig. O 27 eves most szerezte meg a masodik diplomajat es mindenki nagyon buszke ra.Hetvegen takaritottunk es mondtam neki -inidts el egy mosast - en elmentem vasarolni es mikor lejart a mosogep kinyitottam, hogy a szaritoba atpakoljak es hat a gep tok ures volt, mert nem mondtam neki hogy tegyen be ruhat a gepbe csak hogy inditson el egy mosast.

Tegnap mondtam hogy szedje le a ruhakat a szaritorol.

Reggel kerestem a puloverem a kosarba es latom a legtobb ruha meg nedves erre azt mondta - nem mondtad hogy csak a szarazakat... ugy gondolta nem baj ha kicsit nedves, de azert ideges volt hogy az o nadragja is nedves maradt... es tortentek dolgok meg a hetvegen amivel nem untatok senkit.

Mit tanult az egyetemen ha ennyi esze sincs? En 16 evesen okosabb vagyok nala.


2014. szept. 15. 09:54
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

10.es vagyok persze, hogy nem mentem egyemtem kozelebe.

En is gondoltam ra, hogy talan direkt nem mosogat szepen hogy aztan tobbet ne kerjem meg es inkabb en megcsinalom, hogy anya ne legyen ideges mert koszosan tettuk vissza a poharakat a szekrenybe. Panaszkodni meg nem akarok mert akkor atkuldi nagyiekat segiteni.

2014. szept. 15. 10:30
 12/28 anonim ***** válasza:
75%
nem tudom ebben mi az irigység.....én is, a bátyám is diplomásak vagyunk (én már réges rég különélek tölük, ö meg anyucival, apucival)...a mindennapi életben egy analfabéta, elöször azt hittem szándékosan ilyen hülye, de nem....neki mindent lépésröl lépésre el kell magyarázni, olyan szinten mint egy 4 évesnek.
2014. szept. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 zabmester ***** válasza:
96%

Persze, lehet azt mondani, hogy nem az egyetemen tanítják, hogyan kell mosni, de azért valamit elárul az illető értelmi képességeiről, ha arra nem jön rá, hogy üresen elindítani a mosógépet több, mint értelmetlen. Vagy hogy a nedves ruhát leszedni a szárítóról marhaság. Ezeket nyilván nem az egyetemen tanítják, de feltehetően akinek két diplomát sikerült megszerezni, annak van annyi sütnivalója, hogy ezekre is rájöjjön. Illetve nem, úgy látszik, nem mindenkinek. Ez olyan, mintha feltenne egy fazék vizet főni, és azt várná, hogy egyszer csak leves lesz belőle. Vagy mintha a falhoz tenne egy képet, és kalapáccsal elkezdené ütni, szög nélkül, és csodálkozna, hogy miért nem marad fenn.

Más lenne a helyzet, ha azt mondaná, hogy nem tudta, melyik mosási programot kell használni, mert azt lehet, hogy tényleg nem tudja magától, ha senki nem mondta neki. De ruha nélkül mosni... azt még a hétéves fiam is tudja, hogy értelmetlen, pedig még csak elsős, a diplomától elég messze van :)

Szóval igen, lehet, hogy a bátyád nem egy észlény, de az is lehet, hogy inkább rafinált, és így akarja elérni, hogy te mindent megcsinálj, hiszen ha azt látod, hogy ő csak elbénázza ezeket a dolgokat, akkor te úgyis megcsinálod helyette. Kíváncsi lennék, mit tenne, ha te sem lennél otthon.

2014. szept. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
86%

Hát ezen jót mosolyogtam :D.


Amúgy ilyen az, amikor valaki igazi jó tanuló, és mindig megtanulja azt (és csak azt), amire azt mondják, hogy tanulja meg. Mivel az élet ilyen alapvetéseit nem mondta neki senki, így nem is tudja.


Ez nyilván igencsak bajos helyzet, de én azért nem írnám le teljesen a srácot. Az, hogy jelenleg ennyire világtalan, még nem jelenti azt, hogy ne lenne képes fejlődni és változni.

2014. szept. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
74%
Hát, 13-as, ez nem feltétlenül ennyire sarkos... nekem is van diplomám, és néhány "kedves" (felnőtt) rokontól megkaptam, hogy minek jártam én egyetemre, ha azt se tanították meg, hogyan kell meggyet elrakni. Hát valóban, eléggé el nem ítélhető módon a műszaki egyetemen nem volt tantárgy a meggybefőtt-készítés, szégyenlem is érte magam rendesen. De ugyanez volt a a varrással is, kár volt egyetemre járnom, ha még egy nadrágot se tudok jól felhajtani... Na ja. Igen, az én rokonaim is úgy gondolják, okosabbak nálam, - nem is vonom kétségbe, bár azt kétlem, hogy akár két szót is hozzá tudnának szólni a szakmámban végzett munkámhoz.
2014. szept. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 zabmester ***** válasza:
100%
Utolsó, nem egyről beszélünk. Téged azért szóltak meg, mert valaminek a technikáját nem ismerted, amit egyébként is felesleges felróni neked, mert ezt tényleg nem az egyetemen tanítják. A kérdező testvére viszont a józan eszét nem használja, miközben magát a technikát elvileg ismeri (hiszen a mosást elindította). Itt azért tényleg érdekelne, hogy milyen egyetem adott diplomát annak, aki ennyire lusta gondolkodni.
2014. szept. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
84%
:) Hát ezen nagyon jót mosolyogtam, másrészről meg picit bosszankodtam is. A józan paraszti ész hiányzik a tesódból, az már biztos. Ebből a szempontból nézve, felesleges is volt 2 diploma, mert kevés az esélye, hogy meg tudja állni a helyét az életben és egy munkahelyen. Ne érts félre, nem ítélkezni szeretnék. Én a helyedben édesanyáddal beszélgetnék el, javasold neki, hogy tanítsa meg a kisfiát hétvégi-otthoni kurzusokon mosás-főzés-takarításra, hogy meg tudja állni a helyét akár egyedül is, amikor majd elköltözik. Meg ha azt szeretné anyukád, hogy egy barátnő-feleség se boruljon ki nagyon amiatt, hogy egy picit élhetetlen a kisfia. Feltéve, ha a mama szeretné egyáltalán, hogy a fia elköltözzön...:)
2014. szept. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
94%
17-es vagyok, még egy, ez most kifejezetten Neked, Te 16 éves leány:): az Egyetem lexikális tudást biztosít. Az ÉLET-hez teljesen más tudásra van szükség, azt tapasztalati úton tanuljok. Sok-sok tapasztalás nagyobb esélyt biztosít számunkra ahhoz, hogy az Egyetemen szerzett tudással a lehető leghasznosabb és legjobb módon tudjunk élni.
2014. szept. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
91%
Most lehet mondani, hogy az egyetemen ezt nem tanulja, de a munkahelyén is lesznek feladatok, amiket az egyetemen nem tanult és ki kell magát vágnia. Most vagy azt akarta, hogy ne zaklasd többet ilyenekkel, vagy ennyire életképtelen.
2014. szept. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

En is gondoltam arra, hogy direkt csinalja de o nem ilyen.

Oszinte nagyon es kicsit naiv is es nem hiszem hogy direkt csinalta.

2014. szept. 15. 14:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!