Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hiba volt? Mit tegyek? Elmondj...

Hiba volt? Mit tegyek? Elmondja bárkinek? Elmondtam neki, hogy terhes vagyok.

Figyelt kérdés

Ma reggel megtudtam, hogy terhes vagyok. Eléggé kiborultam és ma nem mentem be a suliba, kellett idő, hogy gondolkozzak.

Már csak a mostohatestvérem volt itthon és reggel is piszkált, hogy miért nem megyek be, de aztán ő elment nélkülem, én meg itthon maradtam. Aztán most délután is piszkált és már elegem volt az egészből és valamiért elmondtam neki. Egyszerűen, őszintén kimondtam.

Beszélgettünk, meg minden és akkor jó volt, de most utólag meg úgy érzem, hogy mi van, ha elmondja akár véletlenül is valakinek.


Beszéljek vele arról, hogy ezt jobb lenne titokban tartania? Vagy tudja ezt magától?

Ti elmondanátok, ha ilyet tudnátok meg?


2014. szept. 18. 21:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó jó mondja ! Ne húzd az időt ,anyukád legyen a legfőbb bizalmasod ,amíg még lehet segíteni .
2014. szept. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ismerősöm, az akkori osztálytársam húga. 16 éve volt, amikor terhes lett, nem szólt róla senkinek. Se szülő, se testvér, se osztálytárs, se az apának.

Kijárta úgy a sulit abban a 9 hónapban, hogy senki nem tudott róla és fel sem tűnt senkinek. (!!!!) Eleve kicsit méretesebb volt a csajszi, szóval a terhesség meg sem látszódott rajta. Kicsit hízott, ezzel le volt tudva. Így futotta le a kúper tesztet tesi órán...

Aztán az utolsó hetekben, amikor már nem láttuk a suliban, akkor derült ki, hogy miért is van kórházban. Az első, akinek elmondta, a nővére volt. Az apa természetesen eltűnt a képből, "bulis baleset volt".

Azóta a kislány már oviba jár, a nagyszülők imádják.

Na ez NEM a követendő példa.

2014. szept. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Anya ezt most nem nagyon tudná megoldani és a barátommal sem tudok azonnal beszélni... Mondtam, hogy bonyolult a helyzet.
2014. szept. 20. 09:17
 14/18 anonim ***** válasza:
Azthiszem kiskorúaknak ingyenes az abortusz:) DE mielőbb döntsd el,mert ha már eltellik az a bizonyos idő,nem tudod elvetetni.
2014. szept. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Gondolod, hogy ha nem mondod el, akkor eltűnik a hasadból a gyerek, "elmúlik", vagy nem fogják észrevenni?

Ha nem akarod megtartani (mert gondolom nem akarod), akkor MOST mondd el anyukádnak, nehogy mástól tudja meg. Most mondd el, amíg tényleg nem késő. Sokkal de sokkal rosszabb lesz, ha mástól fogják megtudni, és gondolom nem akarod, hogy a fél iskola tudja.

2014. szept. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy anya most nem tudja megoldani. Miért nem?vagy apád? Ha még nem vagy 18 éves, akkor az abortuszhoz KELL a szülőd beleegyezése. El kell mennie és alá kell írni, hogy engedélyezi. Ha nem mondod el, hogy menjen veled? És igyekezzél, mert az idő megy, és nem úgy van, hogy odamész aztán csinálják is.
2014. szept. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Így van . Legalább 2- 2, 5 hét biztos el fog telni a beavatkozásig , hacsak nem vagy nagyon előrehaladott állapotban .
2014. szept. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Anya nem tudná meg senkitől, de ez most lényegtelen.

Nem azért nem akarom még elmondani itthon, mert azt hiszem, akkor "eltűnik", ha nem beszélek róla. Hanem mert először a barátommal szeretném megbeszélni normálisan, hogy mégis hogyan tovább.

2014. szept. 20. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!