Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem merek semmit a közös...

Nem merek semmit a közös hűtőbe tenni, sajátom meg nincs. Mit tudok tenni, hogy ne "párologjanak el" a dolgaim?

Figyelt kérdés

Légyszives ne gyertek azzal, hogy nagylány vagyok már, és oldjam meg, stb. Értelmes emberek véleményére lennék kíváncsi.

Az a helyzet, hogy az öcsém ár kiskorában is hajnalban kifosztotta a hűtőt, és bármit amit talált, és ínyére való volt, teljesen mindegy, hogy kié volt az adott dolog, megette/megitta az egészet, maradéktalanul.


Egy időre úgy tűnt, hogy ha veszek valamit és kirakom a családi hűtőbe, akkor az attól még az enyém marad, és nem nyúl hozzá senki. Most viszont, hogy volt a szülinapom, kegyetlenül rosszul esett amit csinált..

Az anyám közölte, hogy neki nincs pénze tortára, ugyhogy nem vett nekem ( az én szülinapom előtt 3 nappal volt a húgom szülinapja, amin volt torta.. na mindegy.) más meg amúgy sem szokott nekem tortát készíteni, vagy venni, a páromon kívül. És mivel tudta, hogy anyám hogy áll a dolgokhoz, az ő anyukájának meg nem volt ideje sütni, ezért mentő ötletként elszaladt venni nekem egyet, mert tudja, hogy mennyire fontos számomra a szülinapom. Mint egy kislánynak. Nagyon örültem is neki, viszont összesen csak 2 szelet fogyott belőle aznap.

Elraktam a hűtőbe, de a szülinapom után 2 napig kicsit beteg voltam, így nem ettem belőle.

Ma amikor elő akartam venni, hogy eszek belőle egy szeletet, már csak egy szeletnyi tortám maradt... Majdnem elsírtam magam, mert a barátomtól kaptam (akivel amúgy elég ritkán tudunk találkozni), és mégis csak a szülinapi tortám volt... és itt is tartom azt a véleményt, hogy úgy állok hozzá, mint egy kisgyerek, így kegyetlen rosszul esik..

Kaptam még a szülinapomra egy üveg házi készítésű tojáslikőrt, de abból is már hiányzik elég rendesen, pedig én még nem is ittam belőle..


Undorító dolognak tartom ezt, de nem tudom mit csináljak. Ha megkérem, hogy kérdezzen, mielőtt elvesz valamit, akkor még neki áll feljebb, hogy miért kéne már..

Elköltözni sajnos még nem tudok, jelenleg egy saját hűtőn gondolkodom a szobámba...

Szerintetek?


2014. szept. 25. 15:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
Saját hűtő a szobádba jó megoldás, de akkor te se dézsmálj a kintiből. :-)))
2014. szept. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Te is egyék meg mindent ami az övé, hátha észhez tér.
2014. szept. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én rá szoktam írni alkoholos filccel, hogy "légyszíves ne edd meg, köszi!":D ha kipróbálod remélem nálad is beválik:-)
2014. szept. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Én meg szoktam kínálni a családom a szülinapi tortámmal, utána be a hűtőbe és mindenki annyit eszik belőle, amennyit akar. Arra viszont vigyáznak, hogy az utolsó szelet mindig nekem maradjon.:) Egyék meg, ha jól esik nekik, főleg ha még három nap után is ott árválkodik.
2014. szept. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
32%

Hat, a háromnapos tortat nem kellene mar megenni... Na mindegy, nem ez az lényeg.

A helyzet az, hogy ha egyutt éltek, akkor nem nagyon figyelnek ilyenre, higy enyem, tied. Meg neked volna képed azt mondani, hogy ne egyel belole, az az enyem? Komolyan, sajnálnad a családodtol? Igen mókás otlet a sajat hűtő is - hacsak nem tervezed fizetni a plusz áramfelhasználást es ezentúl minden étkezésedet fedezed magadnak.m

2014. szept. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy mindenemre rá szoktam írni alkoholos filccel, a nevem, meg, hogy "légyszi ne edd meg". De az öcsém az egyetlen aki sose foglalkozott ilyen"apróságokkal"

1-es nem értem, hogy ezt ost miért írod. Mintha a szüleim elől akarnám eldugni a dolgaimat, úgy, hogy közben meg simán elveszem ami az övék. Ez nem így van. Az öcsém soha semmit nem tesz be a közösbe, sőt, a legtöbb pénzét cigire és piára költi, ha meg elfogy a pénze, akkor lop a családi spórolt pénzből.

Én pedig ha olyat veszek, simán kirakom a közösbe, viszont vannak olyan dolgok is, amiket szívesebben tartanék meg magamnak, mint pl ha ajándékba kapok valamit a születésnapomra..

2014. szept. 25. 15:48
 7/19 anonim ***** válasza:
97%

Ha csak 3 nap van köztetek, tarthattátok volna együtt a születésnapot a húgoddal, és osztoztatok volna a tortán.

Vegyél egy saját hűtőt, és többet ne használd a kintit.

2014. szept. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%

használtan 20ezerért már kapsz kis méretű hűtőt,ami 1 személyre bőven elég...


én megértelek kérdező,nekem is rosszul esett volna!


anyád meg úgy látszik a mai napig sem tudja beosztani a pénzt, ha csak az egyik gyerekének vett tortát!


komolyan én még a szomszédtól is kértem volna kölcsön, hogy vehessek tortát a gyerekemnek ...

2014. szept. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%
Nézd pozitívan, megmentett az öcséd egy jó kis gyomorrontástól amit egy egész három napos torta megevése okozott volna :D
2014. szept. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%

Fura egy csalad ahol az ennivalot sajnaljak egymas elol meg "felcimkezik" hogy enyem tied... Es amit eleve kozosen vesztek, pl sajtot? Arra felrajzoljatok filccel a demarkacios vonalat hogy meddig kie, vagy hogy ? :)


amugy egyszeru: valami hashajtos cuccot tegyel oda aztan majd ocsed rajonhogy ne egyen belole, de ez akkor is gyerekes.

2014. szept. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!