Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem merek semmit a közös...

Nem merek semmit a közös hűtőbe tenni, sajátom meg nincs. Mit tudok tenni, hogy ne "párologjanak el" a dolgaim?

Figyelt kérdés

Légyszives ne gyertek azzal, hogy nagylány vagyok már, és oldjam meg, stb. Értelmes emberek véleményére lennék kíváncsi.

Az a helyzet, hogy az öcsém ár kiskorában is hajnalban kifosztotta a hűtőt, és bármit amit talált, és ínyére való volt, teljesen mindegy, hogy kié volt az adott dolog, megette/megitta az egészet, maradéktalanul.


Egy időre úgy tűnt, hogy ha veszek valamit és kirakom a családi hűtőbe, akkor az attól még az enyém marad, és nem nyúl hozzá senki. Most viszont, hogy volt a szülinapom, kegyetlenül rosszul esett amit csinált..

Az anyám közölte, hogy neki nincs pénze tortára, ugyhogy nem vett nekem ( az én szülinapom előtt 3 nappal volt a húgom szülinapja, amin volt torta.. na mindegy.) más meg amúgy sem szokott nekem tortát készíteni, vagy venni, a páromon kívül. És mivel tudta, hogy anyám hogy áll a dolgokhoz, az ő anyukájának meg nem volt ideje sütni, ezért mentő ötletként elszaladt venni nekem egyet, mert tudja, hogy mennyire fontos számomra a szülinapom. Mint egy kislánynak. Nagyon örültem is neki, viszont összesen csak 2 szelet fogyott belőle aznap.

Elraktam a hűtőbe, de a szülinapom után 2 napig kicsit beteg voltam, így nem ettem belőle.

Ma amikor elő akartam venni, hogy eszek belőle egy szeletet, már csak egy szeletnyi tortám maradt... Majdnem elsírtam magam, mert a barátomtól kaptam (akivel amúgy elég ritkán tudunk találkozni), és mégis csak a szülinapi tortám volt... és itt is tartom azt a véleményt, hogy úgy állok hozzá, mint egy kisgyerek, így kegyetlen rosszul esik..

Kaptam még a szülinapomra egy üveg házi készítésű tojáslikőrt, de abból is már hiányzik elég rendesen, pedig én még nem is ittam belőle..


Undorító dolognak tartom ezt, de nem tudom mit csináljak. Ha megkérem, hogy kérdezzen, mielőtt elvesz valamit, akkor még neki áll feljebb, hogy miért kéne már..

Elköltözni sajnos még nem tudok, jelenleg egy saját hűtőn gondolkodom a szobámba...

Szerintetek?


2014. szept. 25. 15:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
36%
Na, ne mondd már, hogy egyedül akartad volna befalni az egész tortát, meg egyedül meginni egy üveg tojáslikőrt. Az ilyen cuccoknak pont az a lényege, hogy megosztjuk másokkal. Nálunk pl. senki nem is nagyon szokott a saját szülinapi tortájából enni, hanem elosztjuk a többiek között.
2014. szept. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
96%

Emberek, nagyon el vagytok tájolva... Egyáltalán nem arról van szó, hogy sajnálna bárkitől bármit is.


Gondoljatok csak bele; tegyük fel, hogy egy forró nyári napon hulla fáradtan haztértek a munkaból, egyetlen vágyatok, hogy igyatok egy doboz jól behűtött sört, és amikor benyitsz a hűtőbe, látod, hogy nincs egy se, mivel a feleséged/férjed,/öcséd/bátyjád/lakótársad/akárkid megitta az utolsót is. Ennek hatására mennyire tobzódnátok a dühtől?


Ugyanez van mással is; a kérdező azért címkéz, ha címkéz, mert az adott dolog fontos neki, tervei vannak vele, és nem akar a boltba rohangászni azért, amit azért vett, mert akar belőle valamit csinálni. Kellemetlen lenne az is, hogy nekikezd este 8-kor tortát sütni, de elfogyott a tojás, mert valaki az utolsó darabig megzabálta, a kisbolt meg már bezárt, így marad a Tesco, ami csak a legritkább esetben van 5 perc sétára.


Arról nem is beszélve, hogy jó, egye meg, de akkor szóljon, hogy elfogyott...


Tehát én teljesen megértem a kérdezőt sokat tenni ellene viszont nem tud. Esetleg, én azt csinálnám, hogy amit megevett, és a csomagolását beledobta a kukába, beleönteném az ágyába, mivel az is ki lett fizetve, egye meg, ne legyen válogatós. Egy idő után talán leszokna róla.

2014. szept. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
69%
Melyik buz1 pontozott le már megint???
2014. szept. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
84%
Tegyel hashajtot az eteleidbe, egy ido utan el fog menni a kedve tole.
2014. szept. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha jól értem többen is laktok egy háztartásban, de te kizárólag az öcsédet gyanúsítod?

Amúgy tipp, amit a munkahelyen vetettünk be ilyen esetekre.

Kiírtuk a kajára, hogy "beleköptem, de nyugodtan megeheted" nem mondom, hogy 100%-ra hatásos módszer, de jelentősen csökkent az eltűnt ebédek száma :)

2014. szept. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
#12 Akkor szépen fognám magam és leballagnék a boltba egy sörért. Ilyenről nem hallottál még? Vagy nálatok valami manó teszi a hűtőbe a kaját?
2014. szept. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
12 én biztosan nem tobzódnék a dühtől ilyen kis hülyeség miatt. Megkérném a "bűnöst" hogy hozzon nekem egyet, vagy együtt elmennénk venni.
2014. szept. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék, hogy mennyire tudnák higgattan kezelni azok, akik írták... Mondani mindent könnyű, de ha megtörténik, akkor már nem biztos, hogy úgy is lenne.


Illetve lehet, hogy ti ketten így reagálnátok, de másik 100 ember biztos, hogy nem.

2014. szept. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

ne szóljátok le tényleg a kérdezőt! :) Melyik "gyereknek" nem esik rosszul, hogy az édesanyja nem úgy kezeli az ő születésnapját mint a testvéréét...valószínűleg a kérdezőnek azért ennyire de fontos az,hogy valaki igenis köszöntse fel. Aztán jön a párja aki igenis gondol rá, meglepi. Az egyetlen aki gondolt rá szinte, ilyen téren...szerintem jobb ízűen és örömmel ette volna, ha az öccse nem eszi meg szinte mindet, ...és igen, csak közlöm mindenkivel aki itt leszólta a kérdezőt, valószínűleg ő maga is őrjöngene, ha olyan dolgát ennék meg amit Ő kapott egy szeretett személytől... az egy "egyetlen dolog" lesz. Igen természetes, hogy a családot is megkínáljuk, de a családnak tudnia kéne, hogy nem ám mindet felzabálni, hanem aki kapta azé a nagyobb rész...mert azt a születésnapjára kapta ami évente csak egyszer van...

Kedves Kérdező! Megértem, hogy nagyon kiakasztó lehet, hogy a testvéred ilyet csinál figyelmeztetés ellenére is. A hűtő kicsit drágább...ezért ajánlom, hogy vegyél olyan ételtárolót amit le lehet lakatolni! Unokatesómnak kollégiumba azt kellet már, mert ellopdosták a kajáját örökké. Sok sikert! :D

2014. okt. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!