Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A tesóm az internet világában...

A tesóm az internet világában él. Mit tehetnék, hogy ez ne így legyen?

Figyelt kérdés

Egesz nap netezik. Ha nem gepen, akkor telefonon. Valami kulfoldiekkel szerepjatekozik, vagy valami ilyesmi, de EGESZ NAP! Volt, hogy ejjel 3-kor is meg netezett...

Ez szerintem baromira nem normalis, ha bemegyek hozza csak netezik, beszelgetni se lehet vele.

Amugy 15 eves, de olyan, mint valami kisgyerek.. Esetlen, bena, anyuci pici lanya, nagyon onallotlan.


A szuleimet nem erdekli ez, de nekem nagyon tele van mar vele a hocipom. Legszivesebben kihuznam a netet orokre, de akkor szerintem engem meg is olne a netes "barataiert". Es szerintem el is hiszi, hogy kamu profillal, kamu keppel majd azok az o baratai...


2014. nov. 4. 08:12
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 A kérdező kommentje:

Regen mondtam en mar szepen, csunyan, hogy ez nem a valo elet, de nem fogja fel, csak elkezd hisztizni.

Amugy nagyon hisztis, néha ugy beszel velem, hogy legszivesebben adnek neki egy pofont..

2014. nov. 4. 08:16
 2/66 anonim ***** válasza:
13%
Én már biztos adtam volna neki. :D Nem tudom, mennyire tud ezzel mit kezdeni a család, az a baj, hogy az ilyenek lelki sérülést élnek át ilyenkor. Ha ki akarod zökkenteni, támadásnak veszi, és minél jobban próbálkozol ellene, ő annál jobban fog ebbe a helyzetébe kapaszkodni. Szerintem legcélszerűbb egyelőre ráhagyni, hátha ráun... Orvosi eset, arra nem hiszem, hogy van pénzetek.
2014. nov. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
71%
Én is ilyen voltam kamaszként egy ugyanilyen baszogató testvérrel. És tudod mit? Pont a baszogató testvér miatt menekültem a net világába, mert a problémáimat a suliban (nem tanulás, hanem a többi gyerek) nem tudtam a szüleimmel megbeszélni, mert állandóan a tesóm kavart valami hülyeséget és vele foglalkoztak, engem meg elhajtottak, hogy rám már nincsen idejük. A tesóm most bukdácsol az egyetemen, a diplomáját ha eljut a záróvizsgáig nem fogja megkapni, mert nincs nyelvvizsgája és a közelében sincs, hogy megszerezze. Én most csinálom a másoddiplomám, az angol írásban nagyon jól megy, hála a szerepjátéknak és szóban sem vallok szégyent. A netes barátaimmal azóta meg rendszeresen találkozunk, hogy elmúltam 18 és nem kellett anyuék engedélye. Jártam már így Franciországban és Angliában is 2-3 hétre nyaralni az általad lenézett netes barátoknál. A középiskolai barátok közül 1 maradt meg érettségi után, vele is csak pár havonta találkozunk, beszélünk. Az egyetemi barátok még megvannak, de már majdnem mindenki dolgozik, vagy már a doktorira készül így velük is nehéz tartani a kapcsolatot. Ja és amúgy a neten ismertem meg a vőlegényem. Üdv a 21. században.
2014. nov. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 A kérdező kommentje:

Itt nem ez a helyzet, maradjunk ennyiben:)


Mint irtam, neki is kamu profilja van, a tobbinek is, akikkel beszel. Ezek NEM valos emberek, kitalalt figurak, hires szemelyek kepeivel.


En is ismertem meg neten baratokat, de annak koze sincs ahhoz, amit o csinal.

2014. nov. 4. 08:48
 5/66 A kérdező kommentje:

Kulonben a szuleimnek van ra ideje, en sem vagyok szemet, szoval tok mas a helyzet.

De mondjuk meg a te eseted sem lenne 'mentseg' arra, hogy valaki eveken keresztul a szobajaban eljen (sulin kivul sehova sem megy).

2014. nov. 4. 08:50
 6/66 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező, neked gőzöd sincs a szerepjátékról, ugye?

Nem kamuprofil, úgy hívják, karakter. Legyél szíves utánaolvasni, mert nagyon nem vagy képben.

2014. nov. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 A kérdező kommentje:
Bocsanat, hogy van eletem, es nem abban lelem az oromomet, hogy kamuprofillal kamuprofilnak nyalizzak. :(
2014. nov. 4. 08:54
 8/66 A kérdező kommentje:
De ha szerinted teljesen rendben van, hogy egy gyerek a szobajaban, neten elje az eletet, 0 igazi baratokkal, elmenyekkel, szived joga. Szerintem ez nem elet.
2014. nov. 4. 08:56
 9/66 anonim ***** válasza:
59%

Tudod a szerepjáték alapja, hogy más bőrébe bújik az ember. Egy kitalált karaktert személyesít meg. Ez benne a szórakozás.


Egyébként 15 évesen hova menjen? Este 6-ig lófrálni? Engem pl addig engedtek el a szüleim 16 éves koromig, 18-ig este 8-ig, így valahogy marhára nem volt kedvem sehova sem menni miután 4-kor lett vége a sulinak, faktnak és még leckét kellett írni.


Hagyd békén szerintem. Amíg nem romlanak a jegyei és nem hízik el vagy fogy le kórosan, figyel a tisztálkodásra addig nincs gond az ilyen játékkal. Egy idő után kinövi (én is abbahagytam az ilyen típusú játékokat úgy 21-22 éves koromban, mert már nem volt rá időm és zavart, hogy rám vártak a játékostársak) vagy lehet meg is unja, vagy bekerül egy olyan társaságba, ami izgalmasabb, mint a netes világ. Ha csak cseszegeted még jobban befordul. A kamaszok sérülékenyek, ha hülyeségnek tartod azt amit szeret (ami nem ténylegesen hülyeség) csak megutáltatod magad. De ha ez a cél hajrá.

2014. nov. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
89%

Istenem! Szerepjáték, nem kamuprofil!

Egyébként a kóros szerepjáték mánia egyfajta menekülés is, hiába nagyon jó.

Én tudom, nekem is volt ilyen korszakom.

Írj levelet, ha kíváncsi vagy ezzel kapcsolatban akármire.

2014. nov. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!