Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A tesóm az internet világában...

A tesóm az internet világában él. Mit tehetnék, hogy ez ne így legyen?

Figyelt kérdés

Egesz nap netezik. Ha nem gepen, akkor telefonon. Valami kulfoldiekkel szerepjatekozik, vagy valami ilyesmi, de EGESZ NAP! Volt, hogy ejjel 3-kor is meg netezett...

Ez szerintem baromira nem normalis, ha bemegyek hozza csak netezik, beszelgetni se lehet vele.

Amugy 15 eves, de olyan, mint valami kisgyerek.. Esetlen, bena, anyuci pici lanya, nagyon onallotlan.


A szuleimet nem erdekli ez, de nekem nagyon tele van mar vele a hocipom. Legszivesebben kihuznam a netet orokre, de akkor szerintem engem meg is olne a netes "barataiert". Es szerintem el is hiszi, hogy kamu profillal, kamu keppel majd azok az o baratai...


2014. nov. 4. 08:12
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
55%
39-es! Nem azt írtam, hogy csak ez van, hanem azt, hogy NAGYON GYAKORI, és egyre gyakoribb. És mint írtam, tanárként mondom ezt, aki elég sok tizenévessel találkozik, és elég sok szülővel beszélget a problémákról!
2014. nov. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
20%

#26-os pedagógus


Én veled értek egyet, kicsit próbáltam javítani a 0%-odon, dehát sok a troll idióta, nem tudsz velük mit csinálni. Ennyi, amit említettem a második hozzászólásomban. Mások tanácsát, segítségét az ilyen emberek támadásnak veszik és látod, esetedben(ünkben) már meg is nyilvánult leszázalékolás képében. Szomorú ez a mai, digitális fiatalság, és életmód...

2014. nov. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudsz mit csinálni, ha ő így akar élni, az a helyzet :(


Bizony ez így nem jó. Csak a netezésbe én se kötnék bele, 20 éve szinte folyton netezek (nem is lenne baj, ha nem alakult volna ki gyk-függőségem, de igyekszem lejönni eme oldalról, nem nagy sikerrel) - de azért én túrázom, motorozom, fürdőszobát burkolok, barkácsolok, fellépek a falu énekkarában, találkozom haverokkal, rokonokkal, rajzolok meg minden. Nem lehet az életet a gép előtt leélni, bármilyen változatos oldalakon is jár az ember, az nem elég. Ha pedig a facebookon csinál jobbára értelmetlen dolgokat, mint sokan, az különösen rossz. Még én is érzem, hogy mennyivel kevesebb inger éri az agyamat, mint roppant érdeklődő gyerekkoromban (amikor még sehol se volt Net... ennek néha örülök), pedig ahogy írtam, én azért csinálok ezt-azt, mint minden normális ember. Egy nagyon beszűkülten netfüggőnek még sokkal rosszabb lehet.


Bárcsak nekem lenne egy tesóm, aki jönne velem állatkertbe... Eh.

2014. nov. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
43%

Neki is a szíve joga eldönteni, mivel tölti az idejét, nincs sok beleszólasod! Nem szektázik, nem drogozik, stb.

Majd kinövi ezt is!

2014. nov. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem azért egy 15 éves még nem felnőtt ember, akinek az életébe ne lehetne beleszólni. Most van abban a korban, hogy bár már képes "önállóan" létezni, attól még terelgetni kell azoknak, akik szeretik. A kérdező valószínűleg jó testvér, ezért szeretne segíteni abban, hogy a testvérének legyen élete. Bár ez elsősorban a szülők felelőssége lenne, sokan úgy vannak vele, hogy addig sincs gond vele, amíg a gyerek a gép vagy tv előtt ül.

Kérdező, ha tényleg segíteni akarsz, akkor mint már írták páran, próbálj meg közös programokat kitalálni a tesóddal, és ne csak szóval kritizálni, mert az úgyis csak lepereg róla és sértődéseket szül. Kínálj neki lehetőségeket!

2014. nov. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem nincs baj az ilyen szerepjátékokkal, de tudni kell felállni is a géptől.. Napi 0,5-1 óra bőven elég erre. Ezer más dolog is van a VALÓ világban, mint bugyuta kitalált szerepet élni.
2014. nov. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
32%

Ez nem a te dolgod. Miért akarsz belemászni az életébe? Ha mondogatod neki, valószínűleg csak azért is annál jobban csinálja.

Én is nagy kocka vagyok, már általános óta. Most mégis orvosira járok. Most a következő előadásom csak 3tól lesz, lehet addig játszok kicsit. Este a barátnőimmel seggére verünk egy üveg mézbornak, de ha utána hazaérek valószínűleg akkor is játszok még kicsit. Mindjárt szégyenlem is magam miatta.

Valószínűleg nem talál a környezetében magához hasonlót, valakit akivel tud barátkozni. Ezért keres neten.

Próbáltál már esetleg érdeklődni aziránt amit csinál? Vagy csak ráfogtad, hogy hülyeség és leoltottad miatta? Gyanítom az utóbbi. Ha leszólod hobbiját (igen ez is egy hobbi, bárhogy is vergődnek ellene) akkor miért csodálkozol, hogy nem akar veled lenni?

2014. nov. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
57%

Csak hogy tisztázzuk:

"A hobbi a korábbi „passzió” vagy a szabadidőben végzett, pihenést, kikapcsolódást szolgáló tevékenységek gyűjtőneve."

2014. nov. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
93%

Ez attól még szerepjáték. :)

Én is játszottam így, akkoriban még Messengeren, hogy mindenkinek ki volt osztva egy adott karakter és csak írtuk a történetet. Pl.: *XY odamegy Z-hez és fellöki*

Z: - Hé, mit cisnálsz?!

XY: - Ja, bocs, észre se vettelek.. :))


És akkor Z volt mondjuk Péter, XY meg Dávid.. ÉS egy nagy közös beszélgetésbe írtuk ezeket. :)

Semmi baj nincs ezzel, én is kinőttem, ő is ki fogja.

Egyébként én meg kiskoromban nagyon sokat olvastam pl. iskolában a szünetben is, ennyi erővel akkor is 'el voltam zárkózva' a külvilágtól. Mégis vannak barátaim, VAN ÉLETEM (:DDD bár ez alapból nevetséges hogy te azt mondod a tesódnak nincs) egyetemre járok...


Szerintem ne baszogasd inkább, hanem találj valami hobbit.. Neked is nagyon sok szabadidőd lehet ha ezzel ennyit foglalkozol :)

2014. nov. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
100%
A szerepjáték igenis egy hobbi. Mellesleg fejleszti az íráskészséget. Ha szerep nincs, én sem lennék olyan szinten írásból, mint amin most. :)
2014. nov. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!