Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » 21 év korkülönbség van köztem...

21 év korkülönbség van köztem és a tesóm között. Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Most született meg a tesóm, még nem találkoztam vele, de nem igazán tudok vele mit kezdeni.Én nem vagyok ilyen gyerek centrikus lány és ezt a gyerekek érzik is rajtam.Én nem vagyok az a babáknak gügyögős típus. Kicsit ilyen téren még gyereknek is érzem magam, és kezdem azt érezni, hogy nekem nem lesz gyerekem. Nem tudom mit csináljak vele, persze szeretem, mert a húgom, a vérem. Közöm van hozzá. De jelenleg csak ennyi tudatosult bennem.

2014. dec. 7. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell túlbonyolítani a dolgokat. Csak annyira foglalkozz vele amennyire jól esik neked. Kezdetben még csak a kíváncsiság van a kisbabák felé , aztán alakul ki a kötődés és szeretet. Ne erőltesd!

Köztem és a hugom közt kilenc év volt. Kezdetben olyan izgi volt hogy ott van egy kisbaba nálunk. Aztán egyre büszkébben figyeltük ahogy fejlődik. Később szépen összenőttünk. Azért kicsit olyan voltam neki mint egy második anyuka, annak ellenére hogy nem voltam én sem egy gyrekcentrikus lány. Tehát csak játszottunk együtt, de pelenkázás és fürdetés nem volt dolgom.

2014. dec. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Köztem és tesóim között 10 év van, sose éltünk együtt, nem is tartom őket a testvéreimnek, nem is szoktunk beszélni. Szerintem csináld azt ami jól esik, ilyen különbséggel már úgyse fogod úgy szeretni mint a testvéredet, akár már a saját gyereked is lehetne.
2014. dec. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Köztem és a hugom közt is 8,5 év van. Most, hogy már "felnőtt" így már kijövünk egymással, de régen, öltük egymást.


Még alsó tagozatos kisgyerek voltam, mikor elhozta a gólya. Körülötte forgott a világ és ezt nehezen éltem meg, mert addig én voltam mindenki szeme-fénye. Mikor erre rájött, kb. 3 évesen, akkor ő kihasználta, hogy "ő a kisebb" és neki mindent szabad. Szóval viharos volt a kapcsolatunk...

Aztán elváltak a szüleink. Én apával, ő anyával maradt.

Ezt nem volt könnyű feldolgozni. Egyre inkább eltávolodtunk egymástól.

Már felső tagozatos volt, mikor észrevettem, hoyg rossz társaságba keveredett. Ekkor próbáltam vele kicsit többször együtt lenni, közös programokat csinálni. Aztán elértem azt, hogy inkább tölt velem egy hétvégét mint a "barátaival".

Mostmár nagyon jó a kapcsolatunk és remélem, hogy ez még csak jobb lesz..

2014. dec. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Úgy, mintha az unokatestvéred gyereke lenne. Ne bonyolítsd túl, nincs értelme. Hiába a testvéred, már nagyon messze van tőled korban. Nem kell gügyögni, de nem is szabad hagyni, hogy a nyakadba testálja anyád! Ő szülte, az ő kölyke, az ő felelőssége. Te csak éld az életedet.
2014. dec. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
azt kihagytam, hogy én már másik városban élek. Illetve csak az édesapánk egyezik.
2014. dec. 7. 20:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyik barátom ugyanebben a cipőben járt, huszonév korkülönbséggel született a féltesója. Eleinte irtó fura volt neki, aztán már nevetve mesélte, hogy ha sétálni viszi, azt hiszik, ő az apja. Olyasmi viszonyban van vele (most ovis a kislány), mint egy vidám nagybácsi/keresztapa, és roppantul szeretik egymást.


Majd kialakul. Ne parázd túl.

2014. dec. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!