Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti is azt látjátok, hogy...

Ti is azt látjátok, hogy egyre nagyobb divat a nagy korkülönbség? Miért van ez?

Figyelt kérdés
A legtöbb anyuka ismerősöm azt vallja, hogy ő nem fog két picivel bajlódni, egyszerre kettőt pelenkázni stb. Ez érthető, de így meg lesz két egyke gyerekük szinte 0 kapcsolattal. Mire jó ez? Miért nem jó a normális, 2-2,5 éven belüli korkülönbség?
2014. jún. 29. 17:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
Ki mondta, hogy a 2 év különbség a normális?
2014. jún. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Mindenki, aki ért a gyerekekhez. Ilyen korkülönbségnél együtt nőnek fel, e fölött meg csak egymás mellett egy háztartásban.
2014. jún. 29. 17:48
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Párom és nővére között 15 év van. Tesóm és köztem 2,5. Sokkal, de sokkal rosszabb kapcsolatom van az öcsémmel, mint nekik egymással.(Nem borzalmas, megtudunk mindent beszélni, támogatjuk egymást, de valami hiányzik mégis). Nem a korkülönbségen múlik szerintem hogy, a testvérek kapcsolata milyen lesz. Aki kíváncsi a testvérére az keresi. Lehet köztük 1 vagy akár 18 év különbség is.
2014. jún. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
4%
Én 29, férjem 34. Szerintem ez az egészséges, a 2 év kevés. A 20 év már sok, talán még a 10is, de nem mindegy, hogy 30 alatt vagy felett beszélünk nagy korkülönbségről.
2014. jún. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
63%
Jól megértettétek a kérdést. Szövegértelmezés 1-es.
2014. jún. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
89%

"Mindenki, aki ért a gyerekekhez."


Vagy aki mégsem?

Még csak egészségügyi szempontból sem az az ideális, amit te javasolsz!

Az orvosok minimum (!) 18-23 hónapot javasolnak az újabb csemete tervbevétele előtt! Tehát nem ám a korkülönbség legyen ennyi, hanem a szülés és az újabb teherbeesés közötti idő!

Tehát a 2,25-2,6 év nem az ideális, hanem a MINIMUM korkülönbség, ami javasolt!

2014. jún. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
A tesómmal 4 év van köztünk, soha semmi probléma nem volt ebből. Mindig vigyázott rám és megvédett.
2014. jún. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%
Milyen hülye kérdés ez??! ez nemár! oké a pszichológusok szerinte 1-3 év a "normális" És ha valakinek 5 v 10 évre rá sikerül??? Azok nem lesznek jó testvérek vagy mi? Ezt az élet alakítja szerintem!
2014. jún. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Olvass kicsit Czeizel Endrét. Ő eléggé ért hozzá.


Miért kéne ilyen sokat várni? Már persze leszámítva, hogy így kényelmesebb a szülőknek, főleg az anyának.

2014. jún. 29. 18:03
 10/29 anonim ***** válasza:
77%

Hááát, valahol megértem azokat az anyukákat is akik első szülés után inkább jó későbbre tennék a másik gyerkőcöt (a terhesség alatti rossz tp-k miatt, na meg a szülés fájdalmai miatt).

Én pl szeretnék mindenképp úgy szülni hogy legalább egy gyermekem között a korkülönbség 6, akár 10 év legyen.

2014. jún. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!