Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Lányunk októberben lesz 5...

Lányunk októberben lesz 5 éves, januárban érkezik a kistesó. Nagyon nagy lesz a korkülönbség?

Figyelt kérdés
Akik hasonló van (akár gyerekként a testvérével, akár szülőként az ő gyerekeinél) mi a tapasztalatotok?
2014. aug. 24. 16:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem 5 év még pont jó.
2014. aug. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi hárman vagyunk testvérek (féltesók). A bátyám 9 évvel idősebb nálam, én 24 éves vagyok. Az öcsém pedig 2 éves. A bátyámmal nem túl szoros a kapcsolatunk, ez betudható annak is, hogy 9 év van köztünk és annak is, hogy más a nemünk. Ennek ellenére természetesen szeretjük egymást, csak nem vagyunk összenőve :)

Öcsémet pedig kifejezetten imádjuk mindketten :)

Szóval szerintem az 5 év még nem vészes :)


24/N

2014. aug. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Az én lányaim között 5 év van. Felnőttek mindketten. Mivel teljesen más egyéniségek, a mai napig nem a legtutibb a kapcsolatuk. Az unokáimnál a legnagyobb 18, a legkisebb 5 éves. És imádják egymást. Igaz, van még köztük pár testvér. De nagyon összetartóak mind.Szerintem nem a korkülönbség az, ami számít.
2014. aug. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Sosem értettem a korkülönbség problémáját, minden különbségnek megvan az előnye és hátránya. Köztem és testvérem között 10 év különbség van; bár nem játszottunk együtt, tapasztaltabb és ki tud segíteni, valamint szüleimnek nem kellett egyszerre két kisgyereket elviselniük. :)
2014. aug. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Ekkora korkülönbség van köztem és tesóm között. Sokáig egy szobában laktunk, kész pokol volt amikor elkezdtem kamaszodni.

Eléggé magamnak való vagyok, olvasni szeretek, nyugiban zenét hallgatni, kiskamaszként pont a hátam közepére, sőt még oda sem kívántam a testvérem állandó nyüzsgését, beszédét, hülyeségét. Plusz imádtam, a "de csak játszani akar!" és hasonló mondatokat, amivel felmagasztalták, azt, hogy állandóan az idegeimen táncol.

Azóta lett különszoba, és nyolcad annyi bajunk nincs egymással, mint amikor egy légtérben kellett léteznünk a nap jelentős részében.


Egy jó tanács, amit korkülönbségtől függetlenül minden többgyerekes szülőnek ajánlok: a kicsit nem szabad állandóan védeni, nem kell ráhagyni mindent és nem kell az általa elkövetett rossz dolgokat is cukinak titulálni.

Ezzel csak a köztük levő feszültséget lehet szítani.


18/l

2014. aug. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Miért lenne nagy? Szerintem ideális. Amikor egy nagyon pici gyerekkel vagy otthon, a másik már iskolás, nagyobb gyerek. Ezerszer jobb, mint 2 év korkülönbség.
2014. aug. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
De mit fog változtatni ha leírják mekkora gáz az 5 év?
2014. aug. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem sok.
2014. aug. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem meg gyerek függő ezt meg előre úgysem lehet tudni.
2014. aug. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb testvéreim között is 5 év van, és igazából jó testvérek, viszont közös barátaik már nincsenek, és nem járnak el együtt sehova. Köztem és a fiatalabb nővérem között másfél év van és mi eljárunk együtt is ide-oda.

Gondolj bele hogy egy 10 és egy 15 éves kamasz együtt mit tud csinálni ha nem családi programról van szó? vagy egy 15 és egy 20 éves?

Ettől még lehetnek jó testvérek és felnőtt korukban nagyon jó barátok is.


Különben mindegy mit válaszolunk mert kisebb korkülönbséget nem tudsz már csinálni és úgyis rajtatok fog múlni hogy milyen testvérek (Pl nem kell majd a nagyot erőltetni hogy a kicsit is vigye magával ha nem akarja)

2014. aug. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!