Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagyon féltékeny vagyok, hogy...

Nagyon féltékeny vagyok, hogy tudnék ezen felül kerekedni?

Figyelt kérdés

Én 22 éves vagyok lány, a testvérem 28 éves fiú. Nem élünk a legjobb körülmények között, 2 szobás lakásba 5-en, mert a mama is hozzánk költözött nem rég. Nekem van egy 4 éves kapcsolatom, jól megvagyunk de mivel a barátom még tanul nem akar össze költözni velem.

A tesóm kb. másfél éve megismerkedett egy lánnyal, ő 25 éves, eléggé jól szituált családból van, saját vállalkozásuk van, ott dolgozik. Ők már a megismerkedésük után 4 hónappal össze is költöztek, nagyon kiakadtam, hogy ők miért.

Sokat mennek vásárolni, jó ruhákat hordanak, így a tesóm is kicsit megváltozott. Egyszer nekem adta a lány a nem hordott ruháit én ezt sértésnek vettem, mintha így akarná a pofámba vágni, hogy ők ezt megtehetik én meg nem. Múltkor elromlott a mosógépünk otthon, a tesómtól akartam pénzt kérni mert mástól nem tudunk, erre ő hogy meg kell beszélnie otthon, és erre kiszúrták a szemünk 20 ezer ft-al, hogy ebből oldjuk meg.

Erre tegnap kiderült, hogy tervezik a babát, ez volt nekem a hab a tortán nagyon féltékeny vagyok.

Legszívesebben üvöltenék, hoyg miért ilyen igazságtalan az élet, hogy más ilyen boldog és minden össze jön neki, nekem pedig nem.

Teljesen kivagyok, segítsetek!!!



2015. márc. 17. 10:18
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem a volt főnököm szíves örömest elfogadta a nem hordott ruháim, sőt, ő mondta, hogy adjam neki, amikor mondtam, hogy nem tudom őket hova rakni. Pedig ő egy diplomás nő, sőt, még a keresete is több volt, mint az enyém. Én a ruhaügy után még egy fogpiszkálót se adtam volna, nemhogy húszezer forintot. Anyád meg oldja meg az anyagi problémáit, nem az idősebb gyerekeinek kell eltartani a kisebb gyerekeit.
2015. márc. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, rajtad mi nem tudunk segíteni, csak te tudsz magadon.


Az első lépés, hogy belátod: irigyled a bátyádat, és ezért, csakis ezért gyűlölöd a lányt, akinek köszönheti. Csinálhat akármit: ha van rajta sapka (ad ruhát), az a bajod, ha nincs rajta sapka (nem ad elég pénzt), akkor meg az. Bármit csinál, abba belekötsz, pedig abban is teljesen igaza van, ha kimegy, amikor a lakásban pöfékeltek. A ti lakásotok, oké, de attól még undorító, gusztustalan szokás, amit ő nem köteles elviselni.


Üvöltés helyett örülj a testvéred boldogságának, és küzdj meg azért, hogy te is boldog légy. Elárulok egy titkot: ha visszahúznád őt a putriba, attól te nem lennél boldogabb.

2015. márc. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%

Neked az fáj, hogy otthon kell maradnod, és az anyád nem képes ellátni a gyerekeit. Ha a tesód helyett neked lenne most pénzes kapcsolatod, ugyanígy viselkednél. Ne hidd vagy várd el azt, hogy aki gazdag, az elosztogassa a pénzét.


A családdal meg ilyesmivel csak takarózol, igazából anyádra vagy dühös. Igazából tudod, hogy amint adódna lehetőség, te is menekülnél onnan.

2015. márc. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy menekülne, az is baja, hogy vele nem akar összeköltözni a pasija.

Tuti, hogy ha kiszabadulna, vissza se nézne többé.

2015. márc. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%

"A tesóm eddig nem volt ilyen, még pár évvel ezelőtt azt mondta, hogy nem kell neki se feleség se gyerek, most meg tessék, teljesen elvette az eszét.

Alig jár már át hozzánk, ha jönnek akkor is egy óra múlva mennek, mert dolguk van"

A felnőtté válás meg a családi élet így működik.

Jézusom, 2 évvel fiatalabb vagyok nálad, mégis mintha egy kiskamasz hisztijét olvasnám...

Jó mentalitás, ha az én tehenem megdöglik, akkor a szomszédé is dögöljön meg, nehogy neki jó legyen.


"De mikor apa meghalt megígérte, hogy mindig velünk marad és mindig támogatni fog minket. "

Ez nem így működik. Ki a franc akar 28 évesen az anyja nyakán élni? Oké, ha segíti a családját, de most szerinted azért mert apukátok meghalt, egyből együtt öregedtek meg a tesóiddal, soha senki ne akarjon házasságot meg gyereket, és örökké együtt éltek mint egy nagy boldog család? Ennek ellenére azt vettem le hogy te is szívesen elköltöznél, csak a pasid nem akar amíg tanul.


"volt, hogy megkértem kisérjen el vásárolni, de hogy most nem tud mert a barátnőjével mennek át az ő szüleihez ebédre. Hát azt nem lehetne eltolni későbbre persze. "

A vásárlást se lehet eltolni későbbre persze :D


Egyébként ennyi kereset és kiadás esetén havi 30 rohadt sok, és ha erre van szükségetek ahhoz hogy lenyugodjatok, ott valami nagyon nincs rendben.


Amúgy a lánynak miért kéne titeket támogatni?? Szeretem, imádom a párom húgát, és ha úgy adódna biztos szívesen segítenék neki, de miért is KELLENE? Meg a válaszaid alapján, ha egyszer segítenének, onnantól nem szállnál le róluk, és a végén ők tartanának el titeket.


Egyébként meg tudom érteni ha kimegy a szobából mikor bagóztok, meg nekem is van hogy nem vagyok éhes mikor a barátom anyukája megkínál.


Amúgy, ha segítenének mert tudják hogy nincsenek ruháid, és adnak ruhát, az sértés... ezek után tudod ki segítene...


Nagyon remélem hogy kamu.


20/L

2015. márc. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%

Engem is körbevesznek irigy emberek, szóval aki felvetette, hogy kamu a kérdés - hát én annak örülnék a legjobban.



Elárulok pár dolgot.

1) A bátyád nem az apád, így semmi kötelessége egész életében a kistestvéreidet nevelni, és minden pénzt rátok költeni. Még akkor sem, ha megígérte. Tudod, miért mondta? Hogy segítsen NEKED, NEKTEK a szavaival.

2) 28 évesen teljesen normális, hogy összeköltözik egy csajjal, és hogy gyereket akarnak.

3) 22 évesen egyáltalán nem normális ugyanez.

4) Örülj neki, hogy kaptatok húszezret mosógépre, más családok ennyivel sem tudják egymást segíteni!

5) Semmi közös ahhoz, hogy a SAJÁT pénzüket mire költik, milyen színvonalon élnek. Ha megtehetik, miért ne járnának étterembe? Nem, szerinted inkább otthon kéne nyomorogniuk, és minden "felesleges" (bár ilyen nincs) pénzüket nektek adniuk, hogy ti elfüstöljétek?

Hát elárulom: NEM az ő feladatuk eltartaniuk titeket, NEM az ő dolguk a ti anyagi helyzetetek helyrehozása.


Elhiszem, hogy nehéz 4 embernek 210 ezerből megélni, de tudod mit? Úgy akarsz élni, mint ők? Mondom a receptet: tanulj egyetemen, tanulj nyelveket. Képezd magad, tanulj, tanulj, TANULJ, és irigykedés helyett dolgozz keményen.


Képzeld el, ez a recept nálam is bevált, 23 éves létemre minden nap tudok húst venni, igaz, nem szívok el egy szál cigarettát sem, és ha a barátnőm használt ruhát ajándékoz nekem, akkor annak minimum ÖRÜLÖK, pedig hidd el, ha akarnám, el is utasíthatnám.


A másik meg, hogy én is utálom, ha egyáltalán a környezetemben dohányoznak, a lakásban különösen undorító. Sosem jön ki a szag, örökké bűzösek maradnak a falak, arról nem beszélve, hogy a nem dohányzó testvéreidet károsítja a legjobban!


Le vagyok néha döbbenve, milyen emberek vannak...

2015. márc. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértem, hogy a bátyád menekül otthonról. És most, hogy próbál kitörni, és normális életet élni, ti vissza akarjátok húzni. Ezzel fogjátok még jobban eltaszítani, mert egyszer elege lesz, és azt mondja, hogy na MOST volt elég, nem jövök többet, ha csak a barátnőm pénze kell nektek. És akkor mit fogtok mondani? Azt, hogy azért nem jön többet, mert a lány telebeszélte a fejét. Pedig az igazi oka az lesz, hogy TI fogjátok elmarni magatok mellől a kicsinyes, irigy, pénzéhes viselkedésetekkel és gondolkodásotokkal.
2015. márc. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:

Aki ilyen helyzetbe lenne mint mi az is kiakadn azon, hogy a tesvére megengedheté mahgának hogy segítsen és nem segít.

Nem baj, lesz az a lány is lent.

Igen sértés a ruha mert úgy hozta oda, hogy nézzem meg őket mert nem hordja ezeket és nm kelenek már neki, de a nadrágokatz enm hozta el mert azok úgysem lennének jók rám. ezzel is csak kiemelte magát, hogy ő vékonyabb.

2015. márc. 17. 19:10
 39/47 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus, most ha vékonyabb akkor minek vinne gatyákat? Tényleg ennyire gyökér vagy, vagy csak unatkozol?
2015. márc. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 A kérdező kommentje:

Nem unatkozom, ez egy nagyon fontos és elég nagy probéma a családomnak.

Csak anya nem meri neki elmondani, nem akrja megbántani.

És igen annak a lánynak nem kellet nyomorgnia mert a szülei pénzesek és mindent megkap, tehát nem kéne ekkora arcnak lennie úgyh a szülei vállakozásába dolgozik ő is. Az iskoláit hoyg elvégezze volt pénzük kifizetni, minneki tudja h az egyetem nem 5ft

2015. márc. 17. 19:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!