Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Anyagi különbség miatt megroml...

Anyagi különbség miatt megromlott a kapcsolatunk. Ez változhat még? Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

A nővéremmel összevesztem, mert valamiért kiakadt rám és elmondta, hogy mennyire elege van abból, hogy nekem minden az ölembe hullik, sosem dolgoztam egy órát sem, mégis gondtalanul szórom a pénzt és luxusban élek, ő pedig 16 éves kora óta dolgozik, de még mindig a szüleinkkel élnek a vőlegényével, én pedig most mentem másodjára férjhez 23 évesen és hamarosan gyerekem lesz.


Tudom, hogy ők is szeretnének babát, meg minden, de nem értem, hogy ezért miért haragszik rám.


2015. márc. 22. 14:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
24%

Az aztán nagy tapintatlanság, hogy puszta jószívből kifizetne egy vagyonba kerülő utat, ami mellesleg az édesapjuk álma, a szülinapjára, és meghívja a család többi tagját is.


A legtöbben akik itt finnyáskodnak habzó szájjal kapnának az alkalmon, nem húznák az orrukat.


Kérdező: ismerős a helyzet, én is külföldön dolgozom. Az a baj, hogy itt egy átlagkeresetből is megengedhet magának az ember szinte mindent, ami otthon "luxusnak" számít, a magyar ember meg ugye hírhedten irigy és rosszmájú.


Én már rég megtanultam, hogy egyszerűen nem kell a pénzügyekről beszélni, és kész.

2015. márc. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
79%
Elozo kepzeld el, hogy nem kapnek habzo szajjal ilyen alkalmon, tapasztalat. Ugy latszik csak azert mert kulfoldon dolgoztok es anyagilag megvan mindenetek, azt hiszitek, hogy ez eleg.
2015. márc. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
79%

11-es, ezt benézted. A kérdező nem a saját munkájával jutott el oda, ahol van.

Egyébként igen, vannak irigyek is, meg vannak olyanok, mint a kérdező (meg te9, akik még mindig nem értik, mi a történetben az alapvető probléma.

Mellesleg, kérdező: az apád helyében én nem fogadnám el ezt az utat, hanem azt mondanám, hogy segíts nővéredéknek (egyúttal ezzel a szüleidnek is), mert nekem ez lenne a legszebb ajándék.

2015. márc. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A kérdező sehol sem írta, hogy nem a saját munkájából jutott el oda, ahova, csak azt, hogy másodszorra házasodott. Nem látom az összefüggést, hogy miért kell okvetlen a férje pénzének lennie...
2015. márc. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
84%
De a testvere azert haragszik ra, mert nem dolgozott egy orat se eleteben :D gondolom ha sajat erobol, munkabol lenne ennyi penze meg gondtalan elete nem mondta volna ezt a novere.
2015. márc. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező!


Arra nem gondoltál, hogy esetleg megalázónak érezték az ajánlatot? Hogy két felnőtt ember nehezen tud elfogadni ekkora összeget a hugitól? Meg az is kérdés, hogy ajánlottad ezt fel? A vita hevében odavetve, hogy "tessék, akkor kifizetem nektek" vagy szépen, leülve, és elmondva, hogy tudod, nekik nem könnyű ezt kinyögni, és hajlandó vagy vállalni a nagyobb költségeket, ők meg készüljenek valami kisebb meglepetéssel vagy segítsenek a szervezés nem anyagi részében?


Sok múlik ám azon, te hogy indítottál...

2015. márc. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező maga írta, hogy sosem dolgozott egy órát sem. Ezek után nem hiszem, hogy saját vére-verejtéke árán kereste volna meg a pénzt rá, hogy az egész családot kiutaztassa külföldre. Egyébként nekem sem lenne szimpatikus, ha valaki úgy akarná osztani az észt a való világról, hogy ő maga messze távol él tőle, és még csak nem is a saját erejéből. A nővéred és a párja dolgozik, mégsem engedhet meg magának egy lakást vagy gyerekvállalást, de azért bizonyára tök jól éreznék magukat a bolygó másik oldalán egy hétig, aminek az árából akár normális életet is kezdhetnének.. Sőt, továbbmegyek, nem hiszem, hogy apuka számára az utazás élvezne prioritást, ameddig a saját gyereke nem tud elindulni az életben. Ez az egész felajánlás inkább csak rongyrázás, hogy ti ezt is megtehetitek, ami irritáló, főleg abban a helyzetben, ha eddig valóban nem dolgoztál, csak a lábadat nyitogattad pénzes pasiknak. Ha segíteni akarsz, akkor úgy segíts, ahogyan valóban mások segítségére vagy, ne pedig a rokonságnak/városnak akarj villogni, hogy a pasidnak mennyi pénze van, ti ezt is megtehetitek.. Belegondoltál akár egy pillanatra is a helyzetébe, vagy csak tündökölni akarsz a szuper világmegváltó szerepben, akinek nagyvonalúsága előtt hasra kellene esnie mindenkinek?
2015. márc. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!