Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg szemétség részemről,...

Tényleg szemétség részemről, ha nem adom oda a pénzt?

Figyelt kérdés

A dédpapánk után édesanyám örökölt volna, de ő lemondott a nővérem és az én javamra. Mindketten kaptunk 1,5M forintot.

A nővérem már elköltötte a pénze javát, azt mondta még 380000Ft van meg belőle, viszont most szervezik az esküvőjüket, ami augusztusban lesz és szeretné tőlem elkérni az örökséget. Azt mondja, az esküvő után visszaadja a menyasszonytáncból.

Én kapásból nemet mondtam, de annyira erősködött, hogy egy kis gondolkodási időt kértem tőle.

Anyuékkal beszéltem és anyu szerint szemétség lenne azt a pénzt nem odaadni, hiszen nem én dolgoztam meg érte és amúgy is hamar visszakapnám.

Baj, ha én ezután is túl bizonytalannak érzem ezt a majd visszaadom dolgot? Nem élünk nagy lábon, nekünk ez nagyon nagy pénz és hogy őszinte legyek 3 gyerekkel valami hatalmas ajándéknak fogtam föl ezt a vésztartalékot. Ugyanakkor nagyon rossz, hogy ha nem adom, a teljes családom lesz rólam rossz véleménnyel.


2015. ápr. 1. 13:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
100%

"Nem élünk nagy lábon, nekünk ez nagyon nagy pénz és hogy őszinte legyek 3 gyerekkel... "


Ez épp elég ok, indok, érv, hogy ne add oda a pénzt.


Ha tudta (gondolom), hogy férjhez megy, akkor miért is szórta el a pénzt?

Ki garantálja, hogy visszakapod az örökséget, ami nem két forint?

2015. ápr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem lenne szemetseg. Novered dobalozik a penzzel, szerintem ha odaadnad, soha nem latnad vissza a penzed. Anyukadtol sem szep amit mond, ket fele lett osztva a penz. Furcsa egy csalad ha ezen megsertodnek.
2015. ápr. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
100%
Testvérkémnek megmondanám, hogy akkora esküvőt kell rittyenteni, amekkorát kibírnak fizetni, nem pedig a másik pénzére apellálni ha örökség, ha nem az. Ha 380 ezer forintom van az esküvőre, akkor nem értem, hogy miért akarnak akkorát, hogy simán számít a másfélmillás mennyasszonytánc-pénzre... Ez nekem kicsit furcsa. Úgy érzem, a nővéred nagyon el van szállva agyilag meg anyagilag (gondolkodásilag meg nagyon el lehet maradva, ha ez magától nem jut eszébe), ha fel sem fogja, hogy mennyi pénz ez manapság egy három gyerekes családnak Magyarországon... Borzasztóan önző hozzáállásnak látom ezt a részéről. Én rákérdeztem volna, hogy és akkor mi lesz, babám, ha nem jön vissza a pénz a táncból, sőt még negatívba is estek a hatalmas lagziból? Akkor te mit csináljál? Ha mondjuk odaadod neki a pénzt, és ne adj Isten' másnap a férjed elveszti az állását? Akkor majd ugye felajánlja, hogy eltart titeket addig? Én csakis a felét lennék neki hajlandó kölcsönadni, ügyvéd előtt rögzítve hivatalos szerződéssel, kitűzve benne egy dátumot, amelyik napon a pénz azonnal visszakerül hozzád.
2015. ápr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
96%

És mi arra a garancia, hogy a menyasszonytáncból összejön annyi?

Mi van, ha nem fizeti? Lepapírozzátok? És ha nem fizeti, visszapereled? Ha kell, ráküldöd a végrehajtót? Akkor nem te leszel a szemét?


Annyiban anyukádnak igaza van, hogy ha nem mond le a javatokra, akkor mind az övé, ő döntené el, mi legyen a pénzzel...


De lemondott, egyenlő arányban a javatokra... a nővéred tudta, hogy férjhez akart menni, miért nem tartalékolt?


Esetleg akkor adnám, ha tud garanciát adni... Mondjuk írassa visszafizetésig a nevedre a házát, vagy a kocsiját... például.

2015. ápr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne szemétség részedről. A nővéred elköltötte a pénzt, gondolnia kellett volna az esküvőjére. Három gyereked van, ez jó indok arra, miért nem adod oda a pénzt.
2015. ápr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem úgy add oda hogy írtok róla papírt! Ez most lehet hogy hülyén hangzik és le leszek hurrogva de 1,5 millió a testvérek között is annyi!

Tőlünk akart kölcsönkérni a párom tesója pont ilyen összeget (végül nem került rá sor) de Ő kijelentette az anyjuk előtt hogy csak közjegyző által hitelesített papírral/szerződéssel hajlandó kölcsönvenni a pénzt(tehát a kölcsönkérő ragaszkodott volna a papírhoz). Aztán jött a felháborodás az anyjuk részéről de hát testvérek vagytok. Sógornőm mondta hogy nem 5 és nem is 50 ezerről van szó! Ez komoly pénz ahhoz hogy csak a levegőben lógjon hogy majd!

2015. ápr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
90%

A pénz a te tulajdonod innentől Te rendelkezel vele.

Szerintem nem számít szemétségnek ha valaki a tulajdonával rendelkezik.


Vicces, szemétség ha nem adsz oda olyan pénzt miért nem dolgoztál meg de a tied olyan annak aki szintén nem dolgozott meg érte de nem az övé.

Édesanyád eldöntötte hogy lemond a pénzről.


Szerintem ha a testvéreddel vagy édesanyáddal rossz kapcsolat lenne azért mert nem mondasz le a pénzedről, akkor nem is nagyon kell tartani vele a kapcsolatot.

Mi ez, pénzt ad azért hogy utána megszabhassa mire költsed?

2015. ápr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
100%
Nem, dehogy szemétség. Tartsd csak meg. Ő már elköltötte a saját részét, ne pályázzon a tiedre. Ha ezen ő vagy a család többi része megsértődik, az legyen az ő bajuk.
2015. ápr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, legyél olyan szíves, hogy mindenkit elküldesz a halál vérvörös f***ára.

Oda ne add a pénzt.

1. Mindenki addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér. A drága nővéred olyan esküvőt szervezzen, amilyet megengedhet magának.

2. 3 gyermeked van, igenis szükséges és nagyon jó dolog a biztonsági tartalék.

3. A nővéred sajnos nem tűnik olyan embernek, aki "tud bánni" a pénzzel. Ez a "menyasszonytáncból visszaadom" dolog bizonytalan, mint a kutya vacsorája.

2015. ápr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne szemétség.

Nem is értem, miért várja el a nővéred, hogy add neki oda. Ugyanannyit kaptatok, ő meg elszórta a sajátját, így járt. Gondolom tudta, hogy az esküvő nem ingyen van.

Engem nem érdeklne, ki mi mond. Ha a rokonok szerint te vagy a szemét, mondd meg nekik, hogy akkor dodják össze ők a pénzt, végülis a tesód úgyis kifizeti, nem?

2015. ápr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!