Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg szemétség részemről,...

Tényleg szemétség részemről, ha nem adom oda a pénzt?

Figyelt kérdés

A dédpapánk után édesanyám örökölt volna, de ő lemondott a nővérem és az én javamra. Mindketten kaptunk 1,5M forintot.

A nővérem már elköltötte a pénze javát, azt mondta még 380000Ft van meg belőle, viszont most szervezik az esküvőjüket, ami augusztusban lesz és szeretné tőlem elkérni az örökséget. Azt mondja, az esküvő után visszaadja a menyasszonytáncból.

Én kapásból nemet mondtam, de annyira erősködött, hogy egy kis gondolkodási időt kértem tőle.

Anyuékkal beszéltem és anyu szerint szemétség lenne azt a pénzt nem odaadni, hiszen nem én dolgoztam meg érte és amúgy is hamar visszakapnám.

Baj, ha én ezután is túl bizonytalannak érzem ezt a majd visszaadom dolgot? Nem élünk nagy lábon, nekünk ez nagyon nagy pénz és hogy őszinte legyek 3 gyerekkel valami hatalmas ajándéknak fogtam föl ezt a vésztartalékot. Ugyanakkor nagyon rossz, hogy ha nem adom, a teljes családom lesz rólam rossz véleménnyel.


2015. ápr. 1. 13:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 anonim ***** válasza:
Ne add oda! Most azt mondja, h odaadja a pénzt, de nem fogja valószínűleg! Van három gyereked, mint írtam, és mint előttem is írták, ha tudta h férjhez megy, miért költötte el a pénzt? Tényleg ne add oda, mert soha nem fogod azt a pénzt viszont látni! Mondd meg, h van három gyereked, rájuk szeretnéd költeni,nem a nővéredre, akinek ugyanennyi pénze volt, de elverte. Gondolkozhatott volna előbb is.
2015. ápr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/81 anonim ***** válasza:
100%
ne add oda
2015. ápr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/81 anonim ***** válasza:
63%
Sztem az a legésszerűbb, ha odaadod, de lepapírozzátok- Sőt, ha szemét akarok lenni, akkor még éves kamattal is számolnék...
2015. ápr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/81 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem szemétség, sőt tovább megyek abban sem vagyok biztos, hogy a testvéred vissza akarja adni neked. Neki van 380 000 ft-ja. Abból már ha nem is egy óriási lagzit, de valamit lehet kezdeni. Vagy esetleg 1-200000 ft-ot adnék neki, de annál többet semmiképp. Ha 380+ 200 sem elég neki, akkor be akart csapni szerintem.
2015. ápr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/81 anonim ***** válasza:
100%
Ne add oda a pénzt!
2015. ápr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/81 anonim ***** válasza:
100%
ha nem gyűlik össze a mennyaszonytácnba az összeg akkor is te lennél a szemét ha mégis visszavárnád az egész összeget!!
2015. ápr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/81 anonim ***** válasza:
100%

1. A testvéred buta, hogy egyáltalán ilyesmi eszébe jutott. Anyád pedig elfogult, gondolom szereti az esküvőket, ezért mindenek fölé helyezi a nővéred álomesküvőjét.. Minden bizonnyal az ő mentalitását örökölte a nővéred.

2. Az esküvők nagyon kis része szokta visszahozni az árát. Jó eséllyel soha sem látnád viszont a pénzt, legalább egy részét megtartja "ajándékként", vagy csak nem jön vissza az ára, és te leszel a szemét, ha egyáltalán visszakéred. Akkor is te leszel a szemét, ha le akarod papírozni, illetve ha a papírok ellenére nem fizet, te pedig jogi úton próbálod rendezni a dolgot. Ő pontosan tudja, milyen helyzetbe hoz téged, úgyhogy ha komolyan szándékában állna visszafizetni, már eleve úgy kérte volna a kölcsönt, hogy garanciát vállal, vagyis tényleg rád ruházza a lakása haszonélvezetét, stb. Nem várna úgy bizalmat, hogy közben ő nem adja meg neked ugyanazt.

3. Ha ennyire biztos benne, hogy visszajön a pénz, vegyen fel személyi kölcsönt. Azt is vissza lehet fizetni egészben a menyasszonytáncból. Mondj határozottan nemet a kölcsönre, vagy találd ki, hogy elköltötted, befektetted, lekötötted, kölcsönadtad, és ha akarnál sem tudnál hozzájutni az esküvőig.

2015. ápr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/81 anonim ***** válasza:
9%
Mivel ez így is úgyis ajándékpénz - ahogy írtad anyukád örökölte eredetileg -, én a harmadát felajánlanám úgy, hogy nem kell visszaadnia, ennyivel hozzájárulok a boldogságukhoz. Ennyi, nem több.
2015. ápr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/81 anonim ***** válasza:
100%

Ne add oda a pénzt!

3 gyermeked van, nekik, értük tartozol felelősséggel, nem pedig a nővéred lagzijáért.


Ha a családod ezt nem látja be, a hiba az ő készülékükben van, de számodra a legfontosabb úgyis a 3 gyereked, a saját kis családod. Nem is szólva arról, hogy arra semmi garancia nincs, hogy másfél millió forintot összeszed a testvéred a menyasszonytáncból.


Akinek nincs pénze milliós lakodalomra, az ne szervezzen olyat más családjának vésztartaléka kontójára. Olyan pláne ne, aki elkölti az örökségét, pedig lakodalmat szervez, azaz nem tűnik egy pénzkezelő zseninek.

2015. ápr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/81 anonim ***** válasza:
100%

Ha mégis úgy döntenél, hogy odaadod, papirzzátok le mindenképpen!


(Egyébként, csak úgy megjegyzem, esküvőre elkérni ezt, és még felhánytorgatni, hogy nem adod oda, ehhez pofa kell. Nyilván ha fontos dolgogról van szó, ad az ember, de egy nagy lagzi nem létszügséglet. Vagy menjen férjhez akkor, amikor nem más pénzén mulat, hanem a sajétjából.)

2015. ápr. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!