Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg szemétség részemről,...

Tényleg szemétség részemről, ha nem adom oda a pénzt?

Figyelt kérdés

A dédpapánk után édesanyám örökölt volna, de ő lemondott a nővérem és az én javamra. Mindketten kaptunk 1,5M forintot.

A nővérem már elköltötte a pénze javát, azt mondta még 380000Ft van meg belőle, viszont most szervezik az esküvőjüket, ami augusztusban lesz és szeretné tőlem elkérni az örökséget. Azt mondja, az esküvő után visszaadja a menyasszonytáncból.

Én kapásból nemet mondtam, de annyira erősködött, hogy egy kis gondolkodási időt kértem tőle.

Anyuékkal beszéltem és anyu szerint szemétség lenne azt a pénzt nem odaadni, hiszen nem én dolgoztam meg érte és amúgy is hamar visszakapnám.

Baj, ha én ezután is túl bizonytalannak érzem ezt a majd visszaadom dolgot? Nem élünk nagy lábon, nekünk ez nagyon nagy pénz és hogy őszinte legyek 3 gyerekkel valami hatalmas ajándéknak fogtam föl ezt a vésztartalékot. Ugyanakkor nagyon rossz, hogy ha nem adom, a teljes családom lesz rólam rossz véleménnyel.


2015. ápr. 1. 13:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 anonim ***** válasza:

abban egyet értek, hogy nem génhiba ha valaki szereti a nagy lakzit.

az se génhiba ha szereti a piros ferrárit.

az se ha a szereti a gyémánt nyakéket.

valóban josos igény ezeket szeretni.

de könyörgöm, a saját pénzéből szeresse.

de az ha elszórtam másfél milliót s most gondban vagyok mert nincs másik másfél millióm nagy lagzira s család cimén azt kell fejni akinek megvan ennek a pénznek a másik fele mert nem szórta el...

2015. ápr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/81 anonim válasza:

Helyesen cselekedtél, hogy nem adtad oda. Nagyon remélem, azért, hogy megbékélnek majd.

Viszont, ha mentél volna az esküvőre a 20000 nekem egy testvértől kevés lenne nászajándéknak.

Illetve, ha mondjuk nem esküvőre kéne, hanem, vinné a bank a házát vagy ilyesmi, akkor én odaadnám az én húgomnak, mondjuk az fel sem merülne nálunk, hogy nem adja vissza.

2015. ápr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/81 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj kérdező, hogy ezt mondom, de jobb is, hogy megszabadultál ezektől a barmoktól.


A tesód szerintem nagyon is jól tudja, hogy milyen helyzetbe hozott téged.

Ebben a helyzetben akármit döntesz, nincs jó választás.

Ha odaadod, akkor biztos, hogy nem látod viszont. Ha vissza mered kérni, akkor te leszel az ügyeletes szemétláda a családban, mert milyen dolog az, hogy a testvéredtől visszaköveteled a pénzt, stb stb.

Ha nem adod oda, akkor is te leszel a szemét, mert milyen dolog az, hogy nem segíted a testvéredet, és nem támogatod a felesleges rongyrázását a gyerekeid rovására. (megjegyzem, nagyon jól döntöttél, hogy nem adtad oda)


Én így, ha vissza is vonná a "nem vagy meghívva az esküvőre" szöveget, akkor sem mennék el már. Anyádat is kiosztanám a francba, hogy gyönyörű nagymama, akinek az egyik gyerekének a felelőtlen, mások zsebére építkező nagy bulija fontosabb, mint a saját unokái. Az a pénz, a tiéd. Se anyád, se a tesód nem dolgozott meg érte, és anyukád NEKTEK adta felesbe. Az onnantól már a tiétek, és neki semmi beleszólása nincs abba, hogy te mire költöd és mire nem. A testvéred is egy számító dög, ha tudta, hogy lagzija lesz, és mégis mást vett a pénzéből, mondván, "a testvérem úgyis odaadja az ő részét". A nővéred mintha eleve úgy számolt volna, hogy mind a 3 millió az övé.

Szánalmas testvéred van, és anyukád is szégyellheti magát, amiért még az ő pártját fogja, és képesek ezt tenni veled.

Légy erős, és oszd ki mint a kettőt a francba! Ne hagyd magad, mert csak rád szállnak! Anyukád egyáltalán nem nagymamához méltóan viselkedik, nővéred meg felelőtlen és iszonyat önző, plusz rohadtul pénzéhes, ha ő többmilliós bevételt akar az esküvőjén, pedig az esküvő az esküvő, és nem a rokonok megfejéséről szól.

2015. ápr. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/81 anonim ***** válasza:
100%
Oda ne add!
2015. ápr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/81 anonim ***** válasza:
19%
add nekem, én se adom meg de legalább nem ebben a szemét családban marad
2015. ápr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/81 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi a helyzet azóta?
2015. ápr. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/81 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én egy valamit nem értek a történetben! A vőlegény is szó nélkül nézi hogy a menyasszony akarja kifizetni a lagzit???? illetve hogy a 3 gyerekes tesóját le akarja húzni??? vagy ez a 1,5 milla a fele a költségeknek? szóval mi a helyzet a vőlegénnyel és a családjával???
2015. ápr. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/81 anonim ***** válasza:
szerintem nem szó nélkül nézi hanem drukkol.
2015. ápr. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 anonim ***** válasza:

Hát a vőlegény kapott egy autót a nővértől az ő pénzéből.

Most meg azt reméli,hogy pénz híján megmenekül az esküvőtől.

És drukkol,hogy a kérdező ne adja oda a pénzt.

2015. ápr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 anonim ***** válasza:
Na van valami fejlemény azóta?
2015. ápr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!