Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg szemétség részemről,...

Tényleg szemétség részemről, ha nem adom oda a pénzt?

Figyelt kérdés

A dédpapánk után édesanyám örökölt volna, de ő lemondott a nővérem és az én javamra. Mindketten kaptunk 1,5M forintot.

A nővérem már elköltötte a pénze javát, azt mondta még 380000Ft van meg belőle, viszont most szervezik az esküvőjüket, ami augusztusban lesz és szeretné tőlem elkérni az örökséget. Azt mondja, az esküvő után visszaadja a menyasszonytáncból.

Én kapásból nemet mondtam, de annyira erősködött, hogy egy kis gondolkodási időt kértem tőle.

Anyuékkal beszéltem és anyu szerint szemétség lenne azt a pénzt nem odaadni, hiszen nem én dolgoztam meg érte és amúgy is hamar visszakapnám.

Baj, ha én ezután is túl bizonytalannak érzem ezt a majd visszaadom dolgot? Nem élünk nagy lábon, nekünk ez nagyon nagy pénz és hogy őszinte legyek 3 gyerekkel valami hatalmas ajándéknak fogtam föl ezt a vésztartalékot. Ugyanakkor nagyon rossz, hogy ha nem adom, a teljes családom lesz rólam rossz véleménnyel.


2015. ápr. 1. 13:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
14%

Most én ki fogok lógni a sorból és vállalom a lepontozást, de én a saját testvéremnek kölcsön adnék. Sőt, miután jobb anyagi helyzetben vagyok, mint ő, kölcsön is szoktam. Mindig szép lassan visszakapom.

Nekünk olyan a viszonyunk, hogy segítjük egymást és nem akarunk kiszúrni a másikkal (pl. nem adjuk vissza, amit kölcsön kértünk).

Ha félsz, hogy lába kél, akkor írjatok róla papírt.

Beszéljétek meg, hogy a lakodalom után visszaadja ami bejött, ami esetleg hiányzik, azt pedig részletekben visszafizeti. Ha nincs a közeljövőben konkrét terved, akkor azért a 1,5% kamatért nincs értelme bankban tartani, ha a családtagot ki tudsz segíteni.


Ha rossz viszonyban vagytok, akkor érthető az aggodalmad, de ha nem, akkor elszomorító, hogy az ember nem számíthat a családtagjaira (oda-vissza igaz, mert te sem számítasz arra, hogy ő vissza adja)

2015. ápr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféleképp sem! Ne haragudj de nővéred egy féreg, elég vastag bőrrel a pofáján. Ebből a szituációból csak te jöhetsz ki szarul. Inkább orroljon meg rád a nővéred, ha már ekkora patkány, de ki tudja nektek mikor jöhet jól az a pénz.
2015. ápr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 anonim ***** válasza:
100%
Ne add oda.kell neked futni a pénzed után?Hónapokig évekig?közöld vele nem adod oda,neked az a tartalék a gyerekeidnek.Bármi történhet.Megharagszik megharagszik.ha civakodás pereskedéskor haragszik meg,nem tök mindegy?Minek tapsolta el a pénzét.anyád meg majd lehiggad.
2015. ápr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 anonim ***** válasza:
100%

Ne add oda.

Te pénzed, és lehet hogy nem látod viszont.

Mindenkinek saját magáról kell gondoskodnia. Ha nem költette volna el akkor most olyan lagzi lehetne amilyet ő akar...

Miért te fizesd neki a dolgot? Az ő esküvője.

2015. ápr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád meg vagy a naivságig jóhiszemű, vagy piszkosul elfogult a nővéred javára. De a lényeg ahogy már előttem sokan mondták: Ne add oda neki.
2015. ápr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki egy fillert se!


Vagyis adhatsz ha akarsz, de keszulj fel akkor arra, hogy sosem latod viszont!


"esküvő után visszaadja a menyasszonytáncból" - ha ezt tenyleg igy tervezne, akkor felvehetne szemelyi kolcsont is, amit utana visszafizet. De nyilvan csak etet teged.

2015. ápr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 A kérdező kommentje:

Mi nászajándéknak 20000Ft-ot szántunk és ahogy a többi meghívottal beszélgettünk, mi még sokat is adunk. A legtöbben 5000Ft-ot adnak. Nem szokás nálunk ilyen nagyszabású esküvőt tartani. Ebből kiindulva attól félek, hogy nem jön vissza a pénz a táncból és akkor futhatunk a pénzünk után.

Igen, ha úgy nézzük, mi vagyunk jobb anyagi helyzetben, mert mindketten dolgozunk, de a kiadásunk is jóval több. Őket támogatják a szüleink is, se rezsit, se lakbért nem kell fizetniük, nekünk meg mindent magunknak kell megoldani.

Nem tudom mire ment el a pénze, gondolom felélték, mert semmi maradandó nem lett belőle. Novemberben kaptuk meg a pénzt és akkor már tudtuk, hogy esküvő lesz. Én is azt hittem, hogy ebből fogja fizetni, ezért is ért váratlanul a kérése.


Köszönöm a válaszaitokat!


Más lenne a helyzet, ha valami életbevágó dologra kellene, de így én is úgy érzem, hogy hiba lenne odaadni a pénzt.

2015. ápr. 1. 16:12
 28/81 anonim ***** válasza:
100%
Ezért ne is tedd.
2015. ápr. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:
100%
Na, így az utolsó hozzászólásodat olvasván, a nővérednek én egy ezrest nem adnék kölcsön, mert egy tipikus "pénzügyi-buta", aki valószínűleg egy normális nagybevásárlás költségeit nem tudná megbecsülni rendesen, nemhogy egy ekkora szabású rendezvényét, révén, hogy aki konkrétan magát nem tudja eltartani felnőtt korára, az miért akar hatalmas esküvőn puccban parádézni, ezt soha nem fogom megérteni. A nővéred mélységesen buta. Egy petákot ne adj neki, sosem látnád viszont. Nagyon nem szeretem az ilyen élősködő típusú embereket, akik egész életükben másokon akarnak csüngeni, és ha esetleg nem csinálhatják, akkor rögtön "sz*r vagy, egy család vagyunk, és minden támogass, különben egy féreg vagy!". Bolond szegény, minden realitásérzéket mellőzve.
2015. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp, egy fillért se. Akkor is te lennél a gonosz, ha visszakérnéd, előzd meg a bajt.
2015. ápr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!