Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Véleményetek szerint jogosan...

Véleményetek szerint jogosan kezdem megutálni a bátyámat amiért gazdag létére nem segíti sehogy a családját?

Figyelt kérdés

Mi 4-en vagyunk testvérek és közölünk a legidősebb nagyon meggazdagodott. Befektetésekkel foglalkozik. Leginkább bányaipari és ingatlanfejlesztő cégekbe fejtett be. Ilyenekbe mint mondjuk kínai és dubai ingatlanfejlesztők, kanadai aranybányák, dél-afrikai gyémántbányák meg még a jó ég tudja mikbe. Nagyon gazdag. Ő már szerintem régen euro milliárdos. Valamivel több mint 10 éve elköltözött Magyarországról. Azóta Franciaországban él. Már akkor is gazdagnak számított, de akkor még csak Magyar szemmel volt az. Amióta kiköltözött nagyjából onnantól kezdett igazán nagy pénzt keresni és onnantól kezdett emberileg is megváltozni. Szinte teljesen hátat fordított a családjának és elfelejtette, hogy honnan jött. Én úgy gondolom, hogy valamilyen szinten támogathatná a testvéreit. A kishúgunk még tanul. Mellette dolgozik, komoly erőfeszítésbe telik neki, hogy megtudjon élni. Van diákhitele is, adóssággal kezdi az életét. Eszébe nem jutna, hogy megtámogassa néhány millió forinttal, hogy könnyebben tudjon boldogulni. Neki az apró pénz. Szó szerint apró. Neki szerintem 5 millió forint annyit jelent mint nekem mondjuk 5 ft. Van egy óriási villája az Azúr parton, egy lakása Párizs legelitebb belvárosi negyedében meg van egy másik lakása Dubaiban is. Van egy Sunseeker Predator yachtja, ez volt vagy 2 milliárd forint. Meg egy Gulfstream magánrepülője, ami az egyik legmenőbb a kategóriában. Meg vagy 25 kocsija köztük Ferrarik, Lamborghinik, Rolls-Royceok, csupa exkluzív kocsi. Ezeket csak azért írtam le, hogy érzékeltessem mennyire gazdag is ő. Nem arról van szó, hogy mert van két autója meg egy két szintes háza és már gazdagnak számít itthon. Ő mellette Csányi meg Demján ipari tanulónak számít. Ha már nem Francia állampolgár lenne biztos Ő lenne a leggazdagabb Magyar a köztudatban is. Szóval egy kis segítség ami nekünk óriási könnyebbség lenne, neki csak játékpénznek számít. Nekünk is hitelünk van házra, kocsira. Egyre nehezebben tudjuk fizetni. Eszébe nem jutna, hogy kivásárolja a hitelt és neki törlesszünk kisebb kamattal, Uram bocsá' kamat nélkül. Harmadik testvérünk vállalkozik. Hitelt kellet felvenni banktól. Eszébe nem jutna bátyánknak, hogy támogassa valahogy. Nem adományt várnánk tőle csak valahogy bicska nyitogató, hogy semmiben sem segít azoknak akikkel együtt felnőtt, akik a családja. Teszi ezt annak ellenére, hogy neki semmi megterhelést nem okozna. Hétvégén erről beszélgettünk a testvéreimmel, hogy fordított helyzetben nekünk valahogy olyan természetes lenne, hogy támogassuk egymást. Nem úgy élnénk Csekonics báróként, hogy a testvéreink meg küszködnek az életben. Meg a kapcsolatot sem nagyon erőlteti velünk. Ő Magyarországon nem járt már vagy 5 éve. Akkor volt a szüleink temetése, ő azóta nem jött. Évente egyszer, maximum kétszer találkozunk. Akkor mi megyünk ki hozzá, meg néha beszélünk Skypeon. Ennyi a kapcsolattartás. Legközelebb január elején megyünk, de nekem már ahhoz sincs kedvem. Kezd teljesen ellenszenvessé válni a viselkedése miatt. Egyszerűen nincs kedvem sétálgatni a közel 1000 négyzetméteres villában meg nézegetni a legújabb Ferrariját aztán meg hazajönni és agyalni, hogy jövünk ki hó végén miután befizettük a törlesztőt. Persze tudom mindenki a saját sorsa kovácsa meg nem várható el senkitől, hogy minden problémáját megoldja. Viszont azért szerintem mikor valakinek ennyi megadatik igenis elvárható, hogy segítse a a családját.


Kíváncsi lennék a véleményetekre ti, hogy látjátok ezt?


2015. dec. 15. 08:59
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
93%
Ezeket a kérdéseket miért nem lehet szimplán törölni válasz nélkül? De most komolyan. Miért ide jár trollkodni az összes hanta boy?
2015. dec. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
95%

Először csak néha-néha támogatás.

Aztán fizessen ki minden hitelt.

Újra és újra támogassa a vállalkozó testvér ötleteit, hogy ne kelljen hitelt felvennie.

Mindenkinek vegyen egy házat.

A ház fenntartására utaljon pénzt.

A színvonal emelésére és fenntartására utaljon pénzt.

"Jajj, kirúgtak!" - új munkahely találásig pénzt! Aztán évekig """nem talál""" munkát egyik tesó sem.

"Elváltam, kiforgattak vagyonomból" - éljen a gazdag tesó!

10 év múlva: "Hogy merészeled abbahagyni?! Mindig melletted álltunk! A család a legfontosabb, nem fordíthatsz hátat neki" stb

2015. dec. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 A kérdező kommentje:

Ő pontosan tisztában van a mi anyagi helyzetünkkel meg problémáinkkal. És igen pontosan azért gondolom, hogy támogatnia kellene minket mert testvérek vagyunk. Én forditott helyzetben biztos ezt tenném. Igazából nem is értem meg magát az okát, hogy ő miért nem így tesz. Egyikünk se valami folyamatos támogatást várna tőle. Nem valami "életjáradékra" gondoltunk. Csak a főbb dolgokban segítséget. Továbbtanulás, hitel, stb. És úgy gondolom ezt nem nekünk kellene felhozni neki, hanem neki kellene belátni. Persze lehet én fogom fel rosszul. Ezért is kérdeztem.



Közgazdász, tőzsdézéssel kezdte és abból is gazdagodott meg.

Ő pont gazdasági világválságon szedte meg magát. Spekulációs támadásokkal, fedezetlen shortokkal. Elég bonyolult dolgok ezek. Tulajdonképpen arról volt szó, hogy bátyám olyan részvényeket dobott piacra amik nem is voltak a birtokában. Erre jött egy vevő akivel megállapodtak egy árban meg késleltet fizetésben. Aztán különböző "trükkökkel" leverték annak a részvénynek az árat. Voltak cégek amiket csődbe is döntöttek így. Egy részvény árát 1-2 nap alatt akár a felére is letudták verni. Aztán mindenki szabadulni akart a részvényektől és bátyám olcsón megvette ezeket majd eladta annak akivel előzőleg megállapodott, de az akkori áron mert annak a vevőnek azzal az árral volt fizetési kötelezettsége. Ezzel meg ehhez hasonló dolgokkal elképesztő összegeket kerestek nagyon rövid idő alatt. Azóta már ezeket a módszereket be is tiltották a tőzsdei felügyeletek.


Azóta meg befektetések. Rengeteg részvénye van pl. a Barrick Gold-ban. Ez a világ legnagyobb bányavállalata. Ami egyébként szintén egy Magyar ember kezében van.

[link]

[link]


Egyébként elhiszem, hogy hihetetlen stroy. De a gazdag Magyarok nem Magyarországon élnek és még csak nem is hallatnak hirt magukról.

Pl. csak St. Tropezben él legalább 5 magyar aki elképesztően gazdag és itthon senki nem hallott még róluk, pedig farzsebből vennék meg az OTP-t. Sőt hamár OPT akkor szegről-végre az én hitelem is az ilyen bátyám félék miatt magas. Meg amikor az OTP részvények ára 2008-ban a felére esett az is ilyen bátyám félék spekulációs támadása volt.

2015. dec. 15. 09:50
 14/61 anonim ***** válasza:
91%
és te hívod hozzátok Magyaro-ra, felhívod csak úgy vagy csak utalgasson havi pár millát?
2015. dec. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim válasza:
94%

Utolsónak big like, nagyon jól leírta. (Gondolom, nálad is saját tapasztalat ;)


Viszont a kérdező még nem írt semmit az űrhajókról, meg a bátyja földön kívüli kapcsolatairól. Miután gyémántbányákkal dobálózunk, ez már igazán elvárható lenne.

2015. dec. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
90%
Az hogy lehet, hogy a bátyád ilyen agilis, sikeres, ti meg tele vagytok hitellel? Hát semmit sem tanultatok tőle?
2015. dec. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
93%
ez nem a wall street farkasa? :D
2015. dec. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
93%
Nos a leírásod alapján de kísértetiesen hasonlítasz arra a trollra, aki a múltkorában a húson meg a csonton rágódott és mindenki kivétel nélkül lealázott...ez most egy újabb hülye sztori akar lenni, mert unatkozol? :-D
2015. dec. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
2015. dec. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom egyeseknek miért olyan hihetetlen. Persze lehet kamu, de nekem van egy középiskolai osztálytársam aki azóta az USA-ban csilliárdos vagyonra tett szert internetes vállalkozásokkal. Ha most én kiírok azzal kapcsolatban egy kérdést az is kamu lesz?
2015. dec. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!