Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Véleményetek szerint jogosan...

Véleményetek szerint jogosan kezdem megutálni a bátyámat amiért gazdag létére nem segíti sehogy a családját?

Figyelt kérdés

Mi 4-en vagyunk testvérek és közölünk a legidősebb nagyon meggazdagodott. Befektetésekkel foglalkozik. Leginkább bányaipari és ingatlanfejlesztő cégekbe fejtett be. Ilyenekbe mint mondjuk kínai és dubai ingatlanfejlesztők, kanadai aranybányák, dél-afrikai gyémántbányák meg még a jó ég tudja mikbe. Nagyon gazdag. Ő már szerintem régen euro milliárdos. Valamivel több mint 10 éve elköltözött Magyarországról. Azóta Franciaországban él. Már akkor is gazdagnak számított, de akkor még csak Magyar szemmel volt az. Amióta kiköltözött nagyjából onnantól kezdett igazán nagy pénzt keresni és onnantól kezdett emberileg is megváltozni. Szinte teljesen hátat fordított a családjának és elfelejtette, hogy honnan jött. Én úgy gondolom, hogy valamilyen szinten támogathatná a testvéreit. A kishúgunk még tanul. Mellette dolgozik, komoly erőfeszítésbe telik neki, hogy megtudjon élni. Van diákhitele is, adóssággal kezdi az életét. Eszébe nem jutna, hogy megtámogassa néhány millió forinttal, hogy könnyebben tudjon boldogulni. Neki az apró pénz. Szó szerint apró. Neki szerintem 5 millió forint annyit jelent mint nekem mondjuk 5 ft. Van egy óriási villája az Azúr parton, egy lakása Párizs legelitebb belvárosi negyedében meg van egy másik lakása Dubaiban is. Van egy Sunseeker Predator yachtja, ez volt vagy 2 milliárd forint. Meg egy Gulfstream magánrepülője, ami az egyik legmenőbb a kategóriában. Meg vagy 25 kocsija köztük Ferrarik, Lamborghinik, Rolls-Royceok, csupa exkluzív kocsi. Ezeket csak azért írtam le, hogy érzékeltessem mennyire gazdag is ő. Nem arról van szó, hogy mert van két autója meg egy két szintes háza és már gazdagnak számít itthon. Ő mellette Csányi meg Demján ipari tanulónak számít. Ha már nem Francia állampolgár lenne biztos Ő lenne a leggazdagabb Magyar a köztudatban is. Szóval egy kis segítség ami nekünk óriási könnyebbség lenne, neki csak játékpénznek számít. Nekünk is hitelünk van házra, kocsira. Egyre nehezebben tudjuk fizetni. Eszébe nem jutna, hogy kivásárolja a hitelt és neki törlesszünk kisebb kamattal, Uram bocsá' kamat nélkül. Harmadik testvérünk vállalkozik. Hitelt kellet felvenni banktól. Eszébe nem jutna bátyánknak, hogy támogassa valahogy. Nem adományt várnánk tőle csak valahogy bicska nyitogató, hogy semmiben sem segít azoknak akikkel együtt felnőtt, akik a családja. Teszi ezt annak ellenére, hogy neki semmi megterhelést nem okozna. Hétvégén erről beszélgettünk a testvéreimmel, hogy fordított helyzetben nekünk valahogy olyan természetes lenne, hogy támogassuk egymást. Nem úgy élnénk Csekonics báróként, hogy a testvéreink meg küszködnek az életben. Meg a kapcsolatot sem nagyon erőlteti velünk. Ő Magyarországon nem járt már vagy 5 éve. Akkor volt a szüleink temetése, ő azóta nem jött. Évente egyszer, maximum kétszer találkozunk. Akkor mi megyünk ki hozzá, meg néha beszélünk Skypeon. Ennyi a kapcsolattartás. Legközelebb január elején megyünk, de nekem már ahhoz sincs kedvem. Kezd teljesen ellenszenvessé válni a viselkedése miatt. Egyszerűen nincs kedvem sétálgatni a közel 1000 négyzetméteres villában meg nézegetni a legújabb Ferrariját aztán meg hazajönni és agyalni, hogy jövünk ki hó végén miután befizettük a törlesztőt. Persze tudom mindenki a saját sorsa kovácsa meg nem várható el senkitől, hogy minden problémáját megoldja. Viszont azért szerintem mikor valakinek ennyi megadatik igenis elvárható, hogy segítse a a családját.


Kíváncsi lennék a véleményetekre ti, hogy látjátok ezt?


2015. dec. 15. 08:59
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
86%
19: ezek nagyon jók! :D Köszi! főleg a húsos!!! :D Rátette a csontokat a húsra! Úristen, micsoda szadista nő lehet :D
2015. dec. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
88%
20-as: csak azért, mert egy csomó minden, a stílus, a részletesség, hasonlít több más kérdésre :-) Ettől függetlenül lehet igaz ;-)
2015. dec. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
90%

21: konkrétan sikítottam a röhögéstől, úgyhogy lett egy jó napom :-D De a másik se piskóta.

Szerintem az ilyen emberek úgy egyben haragszanak a világra, iszonyú sértettség és irigység van bennük, és a kiírt sztorikra reagálva legalább próbálnak egy minimális "neked van igazad" elismerést bekebelezni....

eleve hihetetlen számomra, hogy ilyen részleteséggel tudjon a Tesója dolgairól, a kocsik meg miegymás márkáiról; én napi kapcsolatban vagyok a Tesómmal, de azért a felébe se látok bele kivel mit üzletel meg ilyenek, és nem azért, mert nem beszélünk, hanem mert lényegtelen.

2015. dec. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
88%

Napi kamu...


"Ő már szerintem régen euro milliárdos. Valamivel több mint 10 éve elköltözött Magyarországról. Azóta Franciaországban él. Már akkor is gazdagnak számított, "


"Ő pont gazdasági világválságon szedte meg magát. "


Nem tudok róla, hogy 10 éve lett volna világgazdasági válság.


"Aztán különböző "trükkökkel" leverték annak a részvénynek az árat. Voltak cégek amiket csődbe is döntöttek így. Egy részvény árát 1-2 nap alatt akár a felére is letudták verni."


Ez nyilván így megy. Jön egy ismeretlen kis közgazdász, és felére veri le a részvények árát a tőzsdén.

Szerinted a nagyok akkor miért nem így csinálják?


"Azóta már ezeket a módszereket be is tiltották a tőzsdei felügyeletek.

A tőzsdén alapból meghatározott "módszerek vannak".


Egyébként a pénzügytan tanárom mesélte, hogy évekkel ezelőtt Soros György megette azt, hogy péntek délután, a tőzsde zárása előtt tíz perccel kezdte el nagytételben felvásárolni egy adott vállalat részvényeit. Percek alatt elég nagy vihart kavart, mivel már mindenki indult volna haza, gépek nagy része kikapcsolva, sok mindent nem lehetett tenni.

Ennek hatására vezették be a tőzsdén, hogy bizonyos forgalomemelkedés után egy részvény kereskedését egy időre felfüggesztik.

De ehhez azért Soros György kellett, nem egy ismeretlen kis közgazdász, némi kis tőkéve.

2015. dec. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
92%

Tudod én is a testvéreimmel nőttem fel meg a szülőkkel , mint legkisebb.

Alig várták, hogy olyan korba érjek hogy elhúzak dolgozni, mint egyetlen fiúgyerek hogy aztán ellássam az otthoniakat akik csak szórnak mindent .

Aztán többre vittem mint az összes együttvéve és eszem ágában sincs kihúzni őket a devizahiteles szarságaikból akárkik is azok. Nem minden a család.

2015. dec. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 A kérdező kommentje:

Szerintem a pénzügy tanárodnak van még mit tanulnia:)

Itt egy cikk egy 37 éves ismeretlen kis közgazdászról, itt elég jól leírják miről volt szó akkoriban.

[link]


Az pedig még viccnek is rossz, hogy valaki azt feltételezi, hogy azokat a kérdéseket amiket linkelt én írtam:)

2015. dec. 15. 10:52
 27/61 anonim ***** válasza:
49%

Azert mert leverik a részvenyek árat nem megy mindgyart csödbe egy cég.


Ha igaz akor is a testvéred egy csaló!! Ezt nem befektés ha nem csalásnak hivjak.


Ja szerintem nekemis van azert egy kis fogalmam a részvenypiacrol meg a befektesekröl. Nem csak dumalok, hanem nekem van is.

2015. dec. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
91%

"Szerintem a pénzügy tanárodnak van még mit tanulnia:)"


A sztori óta már biztosan tanult, mert engem több, mint 10 éve tanított az egyetemen:)


Nos, ami a sztorit illeti, elolvastam a cikket:


....Hogy ezen miként lehetett keresni, egyszerű. Egy vevő ráharap az ajánlatra, leköti a részvényeket, és két nap múlva ígéri a fizetést a megállapodott árfolyamon. Eközben azonban a TÚLKÍNÁLAT MIATT esni kezd az árfolyam. A spekuláns ekkor egy harmadik személytől vesz olcsón részvényeket, majd két nap múlva a balek vevőnek a korábban megállapított magasabb árfolyamon eladja azokat. A vevő pedig már nem léphet vissza: a spekuláns nagy üzletet csinált....."


A spekuláció egy létező dolog. De ha jól megnézed, a túlkínálat miatt esik le az árfolyam. Nem önmagában attól, hogy ilyen-olyan módszerekkel lenyomják.


Hogy igaz-e, amit a tesódról írsz, nem tudom.


De nekem olyan furán hangzik, hogy kérés nélkül elvárnád, hogy segítsen nektek, mintha ez valami alanyi jogon járna. A testvéred, persze, de azért egy LÉGY SZÍVEST igazán mondhatnál neki.

2015. dec. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
92%

"Ha most én kiírok azzal kapcsolatban egy kérdést az is kamu lesz?"


Te elolvastad a kérdést? :D


"Dubai ingatlanfejlesztő, Kanadai aranybányák, Dél Afrikai gyémántbányák" :D

2015. dec. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
66%

Részvényekről van szó te okos!!!:)

Nekem vannak Google részvényeim. Na ehhez mit szólsz? De vehetnék akár én is Barrick Gold részvényeket is.


Legalább kezdem megérteni. Egyesek szerint azért kamu a kérdés mert túl hülyék ahhoz, hogy felfogják miről beszél a másik.

2015. dec. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!