Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Véleményetek szerint jogosan...

Véleményetek szerint jogosan kezdem megutálni a bátyámat amiért gazdag létére nem segíti sehogy a családját?

Figyelt kérdés

Mi 4-en vagyunk testvérek és közölünk a legidősebb nagyon meggazdagodott. Befektetésekkel foglalkozik. Leginkább bányaipari és ingatlanfejlesztő cégekbe fejtett be. Ilyenekbe mint mondjuk kínai és dubai ingatlanfejlesztők, kanadai aranybányák, dél-afrikai gyémántbányák meg még a jó ég tudja mikbe. Nagyon gazdag. Ő már szerintem régen euro milliárdos. Valamivel több mint 10 éve elköltözött Magyarországról. Azóta Franciaországban él. Már akkor is gazdagnak számított, de akkor még csak Magyar szemmel volt az. Amióta kiköltözött nagyjából onnantól kezdett igazán nagy pénzt keresni és onnantól kezdett emberileg is megváltozni. Szinte teljesen hátat fordított a családjának és elfelejtette, hogy honnan jött. Én úgy gondolom, hogy valamilyen szinten támogathatná a testvéreit. A kishúgunk még tanul. Mellette dolgozik, komoly erőfeszítésbe telik neki, hogy megtudjon élni. Van diákhitele is, adóssággal kezdi az életét. Eszébe nem jutna, hogy megtámogassa néhány millió forinttal, hogy könnyebben tudjon boldogulni. Neki az apró pénz. Szó szerint apró. Neki szerintem 5 millió forint annyit jelent mint nekem mondjuk 5 ft. Van egy óriási villája az Azúr parton, egy lakása Párizs legelitebb belvárosi negyedében meg van egy másik lakása Dubaiban is. Van egy Sunseeker Predator yachtja, ez volt vagy 2 milliárd forint. Meg egy Gulfstream magánrepülője, ami az egyik legmenőbb a kategóriában. Meg vagy 25 kocsija köztük Ferrarik, Lamborghinik, Rolls-Royceok, csupa exkluzív kocsi. Ezeket csak azért írtam le, hogy érzékeltessem mennyire gazdag is ő. Nem arról van szó, hogy mert van két autója meg egy két szintes háza és már gazdagnak számít itthon. Ő mellette Csányi meg Demján ipari tanulónak számít. Ha már nem Francia állampolgár lenne biztos Ő lenne a leggazdagabb Magyar a köztudatban is. Szóval egy kis segítség ami nekünk óriási könnyebbség lenne, neki csak játékpénznek számít. Nekünk is hitelünk van házra, kocsira. Egyre nehezebben tudjuk fizetni. Eszébe nem jutna, hogy kivásárolja a hitelt és neki törlesszünk kisebb kamattal, Uram bocsá' kamat nélkül. Harmadik testvérünk vállalkozik. Hitelt kellet felvenni banktól. Eszébe nem jutna bátyánknak, hogy támogassa valahogy. Nem adományt várnánk tőle csak valahogy bicska nyitogató, hogy semmiben sem segít azoknak akikkel együtt felnőtt, akik a családja. Teszi ezt annak ellenére, hogy neki semmi megterhelést nem okozna. Hétvégén erről beszélgettünk a testvéreimmel, hogy fordított helyzetben nekünk valahogy olyan természetes lenne, hogy támogassuk egymást. Nem úgy élnénk Csekonics báróként, hogy a testvéreink meg küszködnek az életben. Meg a kapcsolatot sem nagyon erőlteti velünk. Ő Magyarországon nem járt már vagy 5 éve. Akkor volt a szüleink temetése, ő azóta nem jött. Évente egyszer, maximum kétszer találkozunk. Akkor mi megyünk ki hozzá, meg néha beszélünk Skypeon. Ennyi a kapcsolattartás. Legközelebb január elején megyünk, de nekem már ahhoz sincs kedvem. Kezd teljesen ellenszenvessé válni a viselkedése miatt. Egyszerűen nincs kedvem sétálgatni a közel 1000 négyzetméteres villában meg nézegetni a legújabb Ferrariját aztán meg hazajönni és agyalni, hogy jövünk ki hó végén miután befizettük a törlesztőt. Persze tudom mindenki a saját sorsa kovácsa meg nem várható el senkitől, hogy minden problémáját megoldja. Viszont azért szerintem mikor valakinek ennyi megadatik igenis elvárható, hogy segítse a a családját.


Kíváncsi lennék a véleményetekre ti, hogy látjátok ezt?


2015. dec. 15. 08:59
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
100%

Érdektelen hogy kamu -e a kérdés vagy sem, az élethelyzet számít igazán. Tegyük fel hogy van egy gazdag testvér és 3 szegényebb.

Az a baj a markukat tartó rokonokkal, hogy sosem állnak le. Mindig kell valamire, sosem adják vissza a kölcsönt, és ha egyszer nem adsz, te leszel a legrosszabb ember a Földön. Kell ez valakinek? Addig nem jutnak el gondolatban hogy örüljenek a testvér sikerének, csak adjon, adjon, adjon. Elvárható? Nem. Felnőtt ember aki megcsinálta a szerencséjét, megteheti bárki. A másik dolog a büszkeség. Sokan inkább nélkülöznek és nehezen élnek, de nem akaszkodnak más pénztárcájára, és nem függnek mástól. Olyan életet élnek amit meg tudnak engedni maguknak, nem akarják azt elkölteni ami nincs. Amire szükségük van, azért megdolgoznak, és VÁRNAK türelmesen amíg ki tudják fizetni. Nem döntik magukat adósrabszolgaságba 100% kamat mellett.

A történet szereplőinek el kell gondolkozniuk azon, hogy miért nem örülnek a testvér sikereinek, miért az van előtérben hogy miért nem ad már pénzt, mikor megteheti. Talán azért se tartja a kapcsolatot, mert érzi ezt a rokonokon, senkinek nem hiányzik az ilyen.

2015. dec. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
67%
Nem kellene annyi Frei dossziét nézni...
2015. dec. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
86%

Úgy sántít mint a sicc! :-D


" Évente egyszer, maximum kétszer találkozunk. Akkor mi megyünk ki hozzá, meg néha beszélünk Skypeon. Ennyi a kapcsolattartás. Legközelebb január elején megyünk, de nekem már ahhoz sincs kedvem. Kezd teljesen ellenszenvessé válni a viselkedése miatt. Egyszerűen nincs kedvem sétálgatni a közel 1000 négyzetméteres villában meg nézegetni a legújabb Ferrariját aztán meg hazajönni és agyalni, hogy jövünk ki hó végén miután befizettük a törlesztőt."


Tehát nem járt Mo-on 5 éve...de perfektül tudják, hol van lakása, milyen márkájú a yacht meg az anyámkínja...gondolom amikor néha skype-olnak, elsorolja a Tesó, hogy mivel szaporodott, Kérdezőnk meg bőszen jegyzetelt? :-D

"Legközelebb januárban elején megyünk" = ????? "agyalni hogy jövünk ki hó végén?" tiszta ellentmondás...aki ki tud menni Franciaországba, az a törlesztőt is tudja fizetni, nem? :-D

Tegyük fel, ad pénzt az útra és ott ellátja őket - akkor meg mégiscsak ad valamit, nem? :-)

2015. dec. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 A kérdező kommentje:

Most komolyan az a probléma, hogy megbírom jegyezni milyen yachtja van mikor 50 centis betűkkel rávan írva? Vagy az, hogy felismerek egy Ferrarit mikor ott áll az orrom előtt 10 centire? Valamint az, hogy tudom hol lakik a bátyám?

Egyébként nem ad pénzt az útra, de én kérek elnézést, hogy kitudom gazdálkodni a huszonpárezres fapados repülőjegyet.


No comment....

2015. dec. 15. 12:25
 35/61 anonim ***** válasza:
94%
Elképzelem azt a beszélgetést skypeon. Tesója kérdezi a Kérdezőt hogy vannak, mi újság. Kérdező:"Hát cserélni kellett a mosógépet, úgyhogy csúszunk egy hónapot a törlesztővel, remélem nem talál meg a bank miatta, lehet felveszünk egy providentet, ha más nem és veled mizu?....Á,képzeld, vettem még egy Lamborghinit. Jó, van már kettő, de csak 20 milla volt, nem tudtam ott hagyni!"...bocs, de ez annyira életszerűtlen. Ha mégis igaz,kérjetek...tudod, néma gyereknek....
2015. dec. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
100%

Nem Kérdező, nem baj, hogy meg tudod jegyezni, bár lehet, ha én évente egyszer járnék ki, akkor pár hét-hónap után elfelejteném és nem azért mert rossz a memóriám, hanem mert leszarom és nem fontos :-)


A fapados jegy valóban annyi, de mintha lenne családod, gondolom velük mész, akkor az már 3-4 jegy; és ott gondolom akkor nem a TEsód vásárol, hanem elmentek étterembe meg mászkáltok - vagy raboskodtok a villában és mentek a Carrefourba és éltek egy-két hétig párizsis zsemlén?? Nem tudlak látom ráébreszteni, hogy ha a törlesztőt alig bírjátok kifizetni, akkor hogy tudtok félretenni egy alsó hangon is min. 200e Ft-os utat :-)

2015. dec. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
100%

"És úgy gondolom ezt nem nekünk kellene felhozni neki, hanem neki kellene belátni." - Ebben egyáltalán nincs igazad. Még ő ajánlgassa a pénzét, hátha elfogadjátok?

Ha kell, kérjetek, és kiderül, kaptok-e, ha igen, milyen feltételek mellett.

Amúgy arról semmit nem írtál, hogyan bántatok vele, amíg "csak" egy volt közületek, milyen volt a viszonyotok gyerekkorotokban, ha a szüleitek esetleg nem támogatták, legalább kiálltatok-e mellette stb. Pedig teljes mértékben ezeken múlik, hogy a rokoni kapcsolatra hivatkozva "várhatnátok-e" tőle valamit. (Persze a "várhatnátok" rossz megfogalmazás, mert elvárni nem várhattok el tőle semmit.)

2015. dec. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a fura, hogy csak annyit írsz hogy testvérek vagytok. Rendben, rokonok. De az csak vér.

Ti támogattátok valaha is? Jó (volt) a kapcsolatotok? Ezekről egy szót nem írtál, hanem helyette elkezdted részletezni hogy milyen yachtot vett meg hány kocsija van. Ilyen pénzéhes rokonoknak akik csak a markukat tartják én se adnék pénzt...

2015. dec. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 Carragher_x ***** válasza:
100%

"Ő mellette Csányi meg Demján ipari tanulónak számít."

Kicsit bűzlik a sztori, Csányi rajta van The World's Billionaires listán, ha egy magyar állampolgár (attól, hogy francia állampolgárságot is szerzett vki még nem veszti el a magyart) akárcsak a közelében is lenne külföldön, már rég közismert lenne.


Szóval legvalószínűbb, hogy kamu az egész (esetleg jócskán el van túlozva a tesó vagyona az irigység által) :)

2015. dec. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy kamu. A magyar közgazdasági lapok egyaránt foglalkoznak Magyarországon és külföldön élő magyarokkal. Csányi Sándortól, az USA-ban élő Gattyánon át, még André Balázs is meg szokott jelenni. Akkor pont a híres Franciaországban élő Sunseeker Predatorral és csillió luxuskocsival rendelkező testvért nem említik meg...
2015. dec. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!