Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért lenne testvéri kötelessé...

Miért lenne testvéri kötelességem a húgomon segíteni?

Figyelt kérdés

Egyenlőre otthon lakunk mind a ketten, nagy a ház elférünk.

Főiskola mellett dolgozom, a pénzemből beadok a vásárlásba a többit pedig félreteszem vagy vásárolok belőle.

A húgom rendszerint "kölcsönkéri" a ruháimat. Ami abból áll, hogy leveszi a száradóról és nem kérdezi meg.

A szobaajtómat már zárom mert folyamatosan nálam turkált.

Ha veszek valami nasit magamnak elvárja, hogy abból neki is adjak mert testvérek vagyunk és ez neki jár.

A ruhákkal is ugyanígy van, hogy mivel testvérek vagyunk ő hordhatja azokat. Amiket aztán kinyújt(pólók, ruhák) mert 1-2 számmal kisebb rá.

Elvárja, hogy mindig mindent megosszak vele. Vásárolgassak neki stb, stb.

Anyu nem szól ebbe bele.

A húgommal már nem egyszer nekiálltam beszélni, de egyik fülén be a másikon ki.

Vagy én gondolom rosszul és tényleg meg kellene vele osztanom minden csak azért mert testvérek vagyunk?



2015. dec. 19. 13:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
51%

Nasiból megkínálni szerintem illik és itt letelt. Ha egy ruhaméretetek lenne, akkor lehetne kölcsönözni, de így, biztosan nem. Azzal, hogy felveszi jóformán tönkreteszti, te sem teszed ezt az övéivel. És mi az, hogy kérdezés nélkül? Nekem is van húgom, de ha ezt művelné, biztosan felemelném a hangomat a probléma kezelése közben, pedig elég nyugodt természetem van.

Nekünk ugyanaz a méretünk, de még így sem egyezik az alakunk, nem is kölcsönzünk egymásnak mindent, csak néhány darabot, azt is engedéllyel. Ha valami kell neki, akkor kérjen a szülietektől, vagy dolgozzon, ez nem a te feladatod.

2015. dec. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nem egyáltalán nem vagy köteles, öcsém is gyakorlatilag elvárta hogy mindenből adjak neki aki finomnak néz ki de ha én csak rá merek nézni az övére már üvölt hogy én ebből nem kapok, ez az övé. Aztán meguntam és rendszeresen mikor jött követelni a pizzámból szimplán közöltem hogy "nem!" meglengettem előtte és bementem a szobámba, 3 hónap ordítás és hiszti után megunta, mostmár szépen kéri ha szeretne abból amim van és néha fel is ajánlja hogy kérek-e az övéből.
2015. dec. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!