Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek is szemétség? A...

Szerintetek is szemétség? A többi lent

Figyelt kérdés
Van egy bátyám. Mivel jóval az átlag felett élünk és elkényeztették nem tanul . Nagyon okos gyerek de öntörvényű. Én jó tanuló vagyok orvos leszek . Most azt mondják a bátyám kap főleg földeket, ilyesmit mert én úgyis orvos leszek. Magyarán én tanulok végig kell sz*pn*m az orvosit minden ő meg mivel nem tanult megkap majdnem mindent hogy erőlködés nélkül megéljen ''nehogy dolgozni kezdjen,, ne értsetek félre anyagilag jól fogok állni de az elv nem tetszik hogyha nem tanul valaki akkor nehogy már dolgoznia kelljen

2015. dec. 26. 18:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha az örökség egyik felét föld formájában testvérednek adják, és kb. hasonló részt szánnak neked is, szerintem ebből ne csinálj problémát( már ha ketten vagytok testvérek, mert ha többen, ugye többfelé oszlik) Szüleid mindenkit úgy segítenek, ahogy lehet, tudnak. Ha nem tanul, azért ha az anyagiaknál maradunk, nem is kerül annyiba, mint egy egyetemista, pláne az orvosi egyetem jár anyagi áldozatokkal, tudom, mert én is oda jártam, bár mi az átlag alatt, vagy annak közelében éltünk.

Ki kell hogy ábrándítsalak, hacsak nem álltok annyira átlag fölött, hogy alád toljanak egy magánpraxist, és olyan helyekre beajánljanak, ahol dől a lé, orvosként sem fogsz anyagilag annyira hű de jól állni, ha önmagadra támaszkodsz. Rengeteg orvos ügyel, másod-harmadállást vállal, hogy egy hasonló kvalitású értelmiségi színvonalát elérje (és most nem az alulfizetett tanárokról beszélek) Ráadásul a költségei is nagyobbak lehetnek (fonendoszkóp, műszerek, eszközök, tankönyvek, segédanyagok, konferenciák)

Elkanyarodtam a témától, de a lényeg az, hogy az örökség nagyjából egyformán kéne hogy járjon, amibe ha tetszik, beleszámolhatják az orvosi egyetemen való taníttatás pluszköltségeit is.

2015. dec. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
49%
mi lenne ha siras helyett mennel te is kapalni?
2015. dec. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2015. dec. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogyha földet kap, azért miért jelentené azt, hogy nem is kell dolgoznia.
2015. dec. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mivel senki sem írta, hogy szemétség, elgondolkodhatnál kicsit . . .
2015. dec. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Most olvastam a többi kommentet, mert kommentírásom közben mást is csináltam, na ha magánpraxisban gondolkozol, az tényleg 5-6 év még minimum diploma után!

Ha ennyire nehéz, akkor tényleg ne csináld, mert ez az évekkel, csak nehezebb lesz.

A földdel meg kell dolgozni, még ha esetleg nem is közvetlenül.

Ha ennyire zavar a helyzet, miért nem ülsz le beszélgetni szüleiddel, hogy pl. te is szeretnél földet, szívesen beleásnád magad a dolgokba, vagy hogy kissé igazságtalannak érzed, hogy testvéred anyagilag így többet kap-már ha tényleg, számolj utána a magánpraxisba való beszállásnak is, és tényleg járj utána.

2015. dec. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Apám és a nagyapám körberöhögött hogy a családba a lányok mindig kevesebbet kapnak...
2015. dec. 26. 19:23
 18/26 A kérdező kommentje:
A földek jelentős része erdő na azzal aztán tényleg semmi nincsen..
2015. dec. 26. 19:24
 19/26 anonim ***** válasza:
73%
18: Valamit mégiscsak kell vele tenni. Attól, hogy csak úgy van, nem hoz pénzt. :)
2015. dec. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
78%
És áruld már el, hogy mi a far*amat kezdjen az erdővel munka nélkül úgy, hogy bevétele legyen?
2015. dec. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!