Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » érdemes emiatt öngyilkos enni?

érdemes emiatt öngyilkos enni?

Figyelt kérdés

anyámék folyton azt mondják nekem hogy tesómat mindig bántom(ami nem igaz) és ha sír akkor apám folyton megver hiába nem én miattam.hiába monndja tesom is hogy nem miattam sir igy is megver.meg csúnyábban beszélnek velem mint a kutyával (ezt komolyan mondom nem metaforaként).elköltözni nem tudok mert apai ágrol papám meghalt mamám pedig uncsimmal lakik.anyai ágrol papám nem tud befogadni mert velük lakik a nevelt lánya és most szült nemrég.mamám anyai ágrol szintén halott.engem nem is szeretnek.le se szarják h mi van vlm folyton azzal piszkálnak amikor elmegyek itthonrol hogy biztos cigizni megyek (pedig nem).mindi tesom miatt kapok ki.arrol meg ne is beszéljnk, hogy amit én kérek várno kell honapokat hogy megkapjam, a saját pénzemből nem vehetek amit akarok, tesom meg amit kér megkapja 2 héten belül. mit csináljak? elegem van a családombol.


én:14éves vagyok

tesom:7éves



2015. dec. 29. 15:10
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
mind a ketten fiuk vagyunk
2015. dec. 29. 15:12
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Nem érdemes, inkább mutasd meg ezt amit itt írtál, a szüleidnek!
2015. dec. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
megvernének e miatt is hogy minek irkálok ilyeneket
2015. dec. 29. 15:18
 4/25 anonim válasza:
56%
Szerintem mutasd meg mit irt de ne legyel ongyilkos!!
2015. dec. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%
beszélj az iskolapszichológussal és a gyermekvédelmis tanárral vagy bármelyik másikkal, akiben megbízol!
2015. dec. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
nincs olyan tanár sajnos :/ még az ofő se.
2015. dec. 29. 15:25
 7/25 anonim válasza:
94%

Ha tényleg ilyenek, akkor fel kellene jelenteni őket gyermekbántalmazásért. De ha nincs hová menned, akkor valószínű ennek is meglenne a böjtje.

Keress rá google-n a "gyermekbántalmazásra" vagy a "családon belüli erőszakra", biztos találsz olyan ezzel foglalkozó oldalt ahol tudnak tanácsot adni neked ez ügyben.

2015. dec. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
jo megpróbálom. köszi :(
2015. dec. 29. 15:31
 9/25 anonim ***** válasza:
51%
Az öngyilkosság úgy tudom, nem jó megoldás. Aki kicsinálja magát, nagyon hamar visszaszületik, és akkor már, ha nem sikerült egy adott sorsfeladatot, amit kitűzött maga elé, megoldania, hát akkor a következő életében újra megkapja ugyanazokat a feladatokat, sőt, még hozzáadódnak az új élet, a következő inkarnáció feladatai, nehézségei. Szóval akkor elvileg kiszúrna magával az ember. Az öngyilkosság sohasem lehet sorsszerű, úgy tudom, hanem, az menekülés a sorsfeladatok elől. És az adott feladatok, szituációk azért vannak, hogy tanuljunk belőlük, fejlődjünk, és ahhoz éljük meg, meg hát ugye a tapasztalatszerzés. Na és hát én még azt is hallottam, hogy addig ismétlődik egy adott szituáció, amíg meg nem értjük, hogy miért történik az folyamatosan, hogyha megértjük az okát, akkor többször elvileg nem fordul elő. De amúgy hallottam még olyat is, hogy a problémákat nem lehet megoldani, hanem a problémákat hagyjuk figyelmen kívül, és ne vigye el az energiánkat, hanem a problémák ellenére próbáljuk meg a lehető legjobbat kihozni az adott helyzetből. Vagy olyat is lehet talán, hogy "nemet mondasz" az adott helyzetre, csak mosolyogsz egyet, és továbbálsz, nem húzod fel magad rajta, vagy hát nem tudom, amúgy lehet, hogy meg lehet oldani, én úgy gondolom, hogy talán; ja meg még, hogy te "építed fel" a saját világodat, szóval csak az létezik benne, amibe energiát adsz, ami felé a figyelmedet fordítod. Szóval lehet, hogy meg kéne próbálni nem odafigyelni rá, bár tudom, hogy nehéz lehet. Na, most olvastam el a kérdés kifejtését, hát, elég durva helyzet, amíg el nem tudsz költözni, addig hát nem tudom, mert ez viszont tényleg nagyon nehéz szituáció. De hát talán ha figyelmen kívül hagyod, és csak a saját kis belső cuccosaidra fókuszálsz, hogy amiket te belül érzel, hát, talán sikerülne kizárni azt a világot. Belül magadban ha elvileg rendet teremtesz, akkor a környezetedben is egy idő után lecsillapszanak a kedélyek. Szóval ilyen, "ahogy bent, úgy kint". Szóval próbálj meg nem agyalni ezeken, bár eléggé nehéz lehet, hogyha figyelembe vesszük, hogy mindig fizikailag bántalmazva vagy, de nem tudom. Szerintem lehet, hogy a meditáció, hogy csak ilyen sima csöndbenlevés segíthet. Esetleg relaxációs-zenével, de most konkrétan anélkül gondoltam, de talán azzal is jó. Hát én minden jót kívánok ám neked, mert hát ez azért tényleg eléggé durva. Esetleg hát nem tudom, de lehet, hogy már próbáltad, édesapádtól megtudakolni, hogy ugyan miért érzi kényszeresen , hogy meg kell vernie téged. Vagy ha fölösleges feszkója van, akkor ne rajtad töltse ki, de lehet, hogyha el küldöd futni, hogy levezesse az energiáit, akkor is csak rád támad, szóval nem tudom, nehéz helyzet eléggé.
2015. dec. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
azt mondta apa hoogy egy idegronccsá fog tenni.
2015. dec. 29. 15:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!