Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Milyen gyakran találkozol a...

Milyen gyakran találkozol a testvéreddel és milyen a viszonyod vele felnőttként?

Figyelt kérdés

Olyan válaszokra vagyok kíváncsi, ahol a testvérek már értelemszerűen nem egy házban élnek, hanem mindkettőjük vagy legalább az egyikőjük már a saját életét éli, családja van, stb...

Jobb a viszonyotok mint gyerekként vagy rosszabb? Miért? Szerinted milyen az ideális testvéri kapcsolat?



2016. jan. 14. 20:14
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
95%

ma 20:59 vagyok--

AMikor az írtam, hogy idén akkor a 2015-ös évre gondoltam, csak elfelejtem, hogy már 2016 van

2016. jan. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
94%
Két bátyám van én 22éves vagyok,tanulok és már külön élek, az idősebbik bátyám 27 éves ő is külön él, a fiatalabbik pedig 26 és ő otthoni házban él a gyermekével és az élettársával édesanyámmal. Régen amikor gyerekek voltunk állandóan csak verekedtünk, meg piszkáltuk egymást, de ahogy nőttünk felfelé egyre jobb lett. A legjobb kapcsolatom az idősebbik bátyámmal volt 14 évesen akkor mindent megbeszéltünk, éjszakákig fent voltunk és beszélgettünk, de aztán lett barátnője és eltávolodtunk. Később rájöttem,hogy a családban ő a kis kedvenc ami nem is változott és ezt sokszor meg is mondtam neki. A másik bátyámmal jó kapcsolatunk van-volt, de nem volt olyan mély, vele úgy heti 2X-er találkozunk, mivel én vagyok a keresztanya is. De nem panaszkodom, jó testvérek és én is próbálok az lenni.
2016. jan. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
95%
A bátyámmal szinte naponta találkozok, mivel a szomszédom. Apámnak volt egy telke a külvárosban, mindketten arra építkeztünk. A nővéremmel hetente néhányszor, mivel ő sajnos nemrég elvált, most a kislányával a szüleinkkel élnek. Érdekes, hogy amikor kisebbek voltunk, akkor a bátyám nem nagyon foglalkozott velem, akkor a nővéremmel volt nagyon jó kapcsolatom. Aztán később a bátyámmal lógtam többet. Együtt buliztunk, csajoztunk, nyúztuk apám kocsiját. Vele egy egyetemre jártunk, így az albérlet is közös volt. Igazából jól meg vagyunk, ünnepeken összejárunk és ha valakinek valamilyen segítség kell, akkor máris ott vagyunk. Szerencsésnek mondhatom magam, hogy nem széledtünk szét a világban, hanem mind találtunk állást itt a környéken.
2016. jan. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
94%

Havonta 1-2 alkalommal találkozunk. Jobb mint gyerekként, egyrészt kinőttünk már abból a korból, amikor mindenen lehet civakodni, másrészt könnyebb úgy jól kijönni valakivel, ha nem éltek együtt.

(hozzátenném, az, hogy csak havonta 1-2 szer találkozunk az nem azért van, mert nincs igényünk a találkozásra, hanem azért, mert 120 km-re lakunk egymástól, és mindkettőnknek olyan a munkarendje, hogy sokszor hétvégén is dolgozunk, tehát nincs lehetőség a találkozásra)

2016. jan. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
94%
14# vagyok 28 és 30 évesek vagyunk, lánytesók
2016. jan. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim válasza:
94%
Kiskorunkban sem volt jo a viszonyunk.. most hogy nèmeteknèl van egy èvbe max 2x látom.. böven elèg is.. akor is civakodunk.. nagyon más a gondolkodás modunk. Egy idegenel is jobban elvagyok mint a tesomal.. èn 20/ f tesom 26/l
2016. jan. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
79%

Kiskorunkban is jó volt a viszonyunk. Sokat játszottunk együtt, egymás legjobb barátnői voltunk,mivel egyikőnk se ápol nagyon más baráti kapcsolatot. Kicsit anyai szerepeket is magára vállalt, mivel 7 évvel idősebb a nővérem. Mikor összejött a jelenlegi férjével, akkor nagyon eltávolodtunk egymástól, ami nagyon rosszul érintett. Aztán elköltözött és hetente, kéthetente találkoztunk. Most napi szinten járok át segíteni a babázásban.

Gyerekkorunkhoz képest nagyon sokat változott a hátrányára, szerintem a férjéhez való idomulása során. Ennek ellenére régebben is voltak olyan tulajdonságai, amit nem bírtam elviselni pl. nyalizás, hízelgés.

Egyébként jól megvagyunk, de sajnos az az érzésem, hogy kihasználják a jóindulatomat, és majd mikor én szorulok rá, nem fog segíteni ilyen-olyan ürüggyel(a gyerek lesz a legjobb kifogás). De ne legyen igazam.

2016. jan. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Most őszintén, az eddigi válaszokban mi NEM volt hasznos?
2016. jan. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

70 vagyok, az öcsém 68. Nagyon különböztünk, részben kinézetre, részben érdeklődési területre és lelki valamint mentális tulajdonságokra, képességekre tekintettel is. A viszonyunk semlegesnek mondható volt mindig, de tulajdonképpen korrekt, ám közömbösnek mondható. Amióta megöregedtünk, sokkal jobban hasonlítunk kinézetre, de szinte csak 2 tekintetben hasonlítunk: 1/szeretjük a zenét (bár eltérő műfajban) és 2/ ugyanazzal a személlyel élünk házasságban, akivel összekötöttük az életünket annak idején. Amióta a szüleink meghaltak, azóta van, hogy évekig nem is találkozunk személyesen, legfeljebb email-ben váltunk 1-2 mondatot.

Miért? Azt hiszem, a házastársaink egymáshoz való viszonya az egyik fő ok.

Nincs olyan, hogy ideális testvéri kapcsolat. Az, hogy bizonyos génjeink azonosak, nem jelent semmit. A testvérek különböző emberek. Még a személyes érdekeik is lehetnek szögesen ellentétesek.

2016. jan. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
4 tesóm van. 14, 15, 18 és 21 évesek, én 23 vagyok. Külföldön élek, évente egyszer megyek haza, néha kijönnek ők is ha van pénzük. Mindegyikkel jó a kapcsolatunk, de értelemszerűen a két legynagyobbal van leginkább közös témánk. Velük nagyon gyakran beszélgetek. A két kisebbel kevesebbet. Nem csak a kor miatt, de az érdeklődési körünk, személyiségünk is teljesen más. A 14 évessel kizárólag általam nem ismert filmekről és az angol nyelv szépségeiről lehet beszélni, a 15 éves meg kissé rossz útra tért, iszik, pasizik. De azért velük is nagyon jó a kapcsolatom, csak nem olyan szoros, mint a másik kettővel.
2016. jan. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!