Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Milyen gyakran találkozol a...

Milyen gyakran találkozol a testvéreddel és milyen a viszonyod vele felnőttként?

Figyelt kérdés

Olyan válaszokra vagyok kíváncsi, ahol a testvérek már értelemszerűen nem egy házban élnek, hanem mindkettőjük vagy legalább az egyikőjük már a saját életét éli, családja van, stb...

Jobb a viszonyotok mint gyerekként vagy rosszabb? Miért? Szerinted milyen az ideális testvéri kapcsolat?



2016. jan. 14. 20:14
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Húszas vagyok a válasz egy része kimaradt. Szóval nem mondanám, hogy jobb lett a viszonyunk, csak más. Pl most a 19 éves öcsémmel nem háborúsat játszunk, hanem politikáról beszélgetünk, a 21 éves húgommal meg nem barbizunk, hanem párkapcsolati tanácsokat adunk egymásnak. :) Igazából többet is beszélek velük, mint mielőtt eljöttem. Öcsém csak féltesó, ezért hetente egyszer találkoztunk régen, de azon kívül alig beszéltünk, most hetente többször beszélgetünk. Húgom meg kamaszként főleg a szobájában volt én meg főleg a kutyámnal voltam elfoglalva, most sokkal többet keressük egymást.
2016. jan. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Nekem "csak" féltestvérem van.

14 évvel idősebb nálam, ezért kiskoromban nem értettük meg jól egymást, de azért megvoltunk, amikor találkoztunk.

7 éve láttam utoljára kb.

Viszont tartjuk a kapcsolatot és mostmár megvan a hasonló szellemi színvonal, szóval tudunk beszélgetni :D

Nem tudom milyen az "ideális" testvéri kapcsolat. Gondolom mindenkinek más, relatív.

De mindig is egyke voltam, szóval nem tudok véleményt alkotni. Én jól megvagyok nővéremmel, pont jó minden.

2016. jan. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Ketten vagyunk testvérek,ikrek,37 évesek.Telefonon minden nap beszélünk,van,amikor többször is.Eddig hetente,kéthetente találkoztunk,de pár hónapja elköltöztek egy másik városba,így ritkult a találkozás.Most olyan három hetente.

Mi nagyon jó viszonyban vagyunk,bár azért képesek vagyunk összeveszni valami hülyeségen,de az pár percig tart.Gyerekként is nagyon jó volt a kapcsolatunk.

2016. jan. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

Nem tudom, hogy egyes válaszok miért lettek lepontozva, számomra mindegyik válasz nagyon értékes volt! Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát! :)

2016. jan. 15. 09:38
 25/30 anonim ***** válasza:

Soha nem voltunk jóviszonyban őszintén szólva örülök ha nem látom őket. Mondjuk féltestvérek,így nem tudom ér e a válasz.

Tökéletesen idegenek voltak számomra mindig is.

2016. jan. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:
Az öcsém megva szüleimmel él, 23 éves. Én 26vagyok mar 3 éve nem élek othol. Szerintem így felnőttként sokkal jobb lett a viszonyunk, régen mindig veszekedtunk, semmiben nem értenünk egyet, amióta én férjhez mentem és külön költöztem, nagyon jó kapcsolatot apolunk, normalisan el tudunk beszélgetni, minden héten jön nálam látogatóba, meg közös programokat tudunk szervezni. Nagyon örülök neki hogy ilyen jó lett a kapcsolatunk, mért tényleg ahoz képest amijen gyerekként volt, az egész ég és föld.
2016. jan. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Van még egy élő testvérem, nincs vele kapcsolatom.
2016. jan. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Akkor találkozom vele, amikor hazautazom édesanyámhoz, mivel nála lakik, de akkor sincsen konkrét beszélgetés, kapcsolat, mivel egész nap a szobájában tesped anya számítógépe előtt.

Sajnos szörnyű dolog, de én kezdem szinte meggyűlölni őt. Teljesen kiszolgáltatja magát dolgozó édesanyánkkal, ha rászólunk, akkor talán megcsinál valami ház körüli munkát, de általában csak dacosan várja a sült galambot.

Nem dolgozik, nem tanul, de arca az van. Próbáltam vele kedves lenni, de akkor csak kihasznált.

Nemrégiben gondolkoztam, hogy milyen gaztetteket csinált meg, volt rendőrségi ügye is, és rá kellett jönnöm, hogy ő az ismerősi-családi körömből az egyik legaljasabb ember. :(

Édesanyám kezelésre-gyógyszerekre félrerakott pénzét bulizta el, amikor anyum kórházban volt, a rábízott állatokat nem etette, majdnem éhen haltak,a szomszédok hívtak fel, hogy baj van... kíméletlen, nem ismer kegyelmet, ha a kényelméről van szó.


Én már eldöntöttem, hogy nem fogom gondját viselni, viszont édesanyámat féltem, mert egyre rosszabb állapotban van.

De amúgy az is beszédes, hogy a barátai is hanyagolják, mert durván lenyúlta-kihasználta őket.


Tényleg nem tudom mit tegyek, el vagyok keseredve.


Én 34/N, ő 28/F.

2016. jan. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Évek óta nem találkoztunk, és azelőtt is évente csak párszor. Akkor még minden rendben volt köztünk, de aztán megromlott a viszonyunk és hallani se akarunk egymásról. Nem is hiányzik, mert elárult engem.
2016. ápr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Engem gyerekként a nővérem lelkileg terrorizált, amit én soha nem felejtettem el neki. Sokáig tartottuk a kapcsolatot és megjátszottuk (legalábbis én), hogy mennyire szeretjük egymást. Miután gyerekem lett és neki is, már nem tudtam tovább megjátszani magam. Azért nem, mert a gyerekeit is lelkileg terrorizálja és ez bennem felerősítette a gyerekkori emlékeket. Lassan leépítettem vele minden kapcsolatot. Ma már számomra ő csak egy jól ismert idegem.
2017. júl. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!