Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem épp most készül...

A testvérem épp most készül érekből házasodni. Van valami módja szerintetek, hogy lebeszéljem? A szüleimet is teljesen megviseli.

Figyelt kérdés

26 éves én 22 vagyok. Normális nevelést kaptunk. Egész eddig semmi baj nem volt vele, rendes kapcsolatai voltak, ileltve kettő, egy 16-19 éves kora között, egy pedig 20-25 között, az utóbbi pasi el is jegyzte. Aztán szakítottak, ami nagyon megviselte, fél évig kb zombi volt.

Aztán valahogy megismerkedett egy pasival, aki egy elég gazdag üzetember, a pasi amúgy 34 éves, szóval annyira nagy korkülönbség nincs.

Elméletileg vonzó számára a pasi és jól megvannak, csak nem szerelmes belé. Azt mondta, nem lesz többet szerelmes, mert edig mindig csak sérült benne.

Dekoratív, mutatós nő a nővérem így egyértelmű, hogy a pasinak mi is imponál annyira..



2016. jan. 20. 21:34
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
81%
huha, akkor lehet én is érdekbol házasodtam...ugyanis nem voltam belebolondulva a férjembe. az érdekem az volt, hogy legyen egy olyan társam, akivel kolcsonos tisztelet van, nyugodt, békés, harmonikus életunk lehet (Anyagilag meg én jobban álltam, mint o). nagyon jol választottam. persze voltam én is szerelmes 18-20 évesen, még azt se vettem észre, hogy kihasznált a volt barátom és fuvel-fával megcsalt :D na akkor rájottem a szerelem nem egyenlo a szenvedéllyel és a harmonikus kapcsolattal sem..(pláne nem házasággal, ha csak a szerelemre alapoznánk házasságkor, akkor gyorsan véget érne..bár, ahogy az itteni helyzet is mutatja, rengeteg válás van..)
2016. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
26%

#10 leírta az én gondolataimat is.

Most hol vannak a feminácik, idealisták, stb... Vagy csak szimplán magukra ismertek?

Hagyjad hadd vetesse el magát vele. A legtöbb nő így csinálja. Majd ráfogja hogy megcsalta, és elválik tőle, majd mindenki a nővéredet fogja sajnálni, a pasit meg úúúúútálni fogják. Így nem derül fény arra a tényre, hogy csak egy egyszerű Q. Mivel mindenhol nők vannak, mindenki a nővérednek fog hinni a férfival szemben, és ha rutinosan még gyereke is lesz (mindegy kitől), akkor még több pénzt tud lefejni róla. De ha nem lesz gyerek, akkor is rengeteg pénzt kap majd. Nem is beszélve arról, amit a válás előtt is rákölt.

Ha már úgyis ez a bevett szokás, akkor miért pont a te nővéred legyen a kivétel? A Becsület, szüzesség, tisztesség, tartás, ma már nem érték. De a könnyen szerzett sok pénz... az már valami.

2016. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
89%

Nem hinném, hogy le tudod beszélni...


Nekem sincs vele bajom, amúgy egyrészt a luxusprostikkal sem, másrészt akkor a történelemben a legtöbb nő luxusprosti és luxuscseléd volt, harmadrészt azért ez nekem sem annyira egyértelműen érdekházasság. Van benne az is, de olyan szál is, hogy társ, ha szerelem nincs is. Nem mindenki lesz szerelmes az életben és ha igen, az is sokszor nem működik. Ha valaki anélkül, de azért szimpátiára alapozva házasodik, abban nem látok kivetnivalót, még ha én magam romantikus alkat vagyok is.


Az egyetlen negatív pont az, amit a kérdező ír, hogy a nőnél ez csalódás miatt van, igazából nem ilyen... Emiatt esélyes, hogy megbánja, persze szerelemmel is simán megbánhatná. Akárhogyan is, hacsak nem extra befolyásolható fajta, a maga feje után fog menni...

2016. jan. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
17%

#11 A te "érdeked" nem elítélhető, sőt. :-)

Szerintem ebben az esetben anyagi érdekről van szó. Egyszerű prostitúcióról.

2016. jan. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
67%

Úgy tűnik ebben a kategóriában csak napözben régimódiak, akik véresszájúan támadnak, este pedig nyitott tündérkékké válnak. :) Mint a Shrekben Fiona.


Én sem örülnék, ha a gyerekem vagy a testvérem így házasodna, pláne, ha amúgy alapvetően nem ilyen beállítottságú, mert így esélyes, hogy nagyon meg fogja bánni.Le kellene vele ülni és megbeszélni, hogy 26 éves létére nem kellene ilyen butaságokat csinálni, mert elszúrja az egész életét.

Könnyen lehet az is, hogy a pasi csak addig mézes-mázos vele, amíg meg nem történik az esküvő, aztán meg ki tudja mi lesz, lehet hogy tényleg csak arra fogja használni, amit itt előttem írtak páran.


Semmi baj nincs azzal, ha valakinek alapvetően olyan a világnézete amibe ez belefér és úgy csinálja. Azonban, ha valójában tökre ezzel ellentétes életet élt és elveket valt akkor nem kell dacos kislányként beleugrai egy ilyenbe, pláne ha jól érte, max fél év ismeretség után..

2016. jan. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
92%

Azt, hogy a pasi miért veszi, csak közhelyekből tákolja össze magának mindenki, mert a kérdező kihangsúlyozta, hogy dekoratív a testvére, ezzel mintegy a válaszolók szájába adta a szót. Attól, hogy valaki csinos, már nem is lehet talán másért szeretni?


0 információval is sikerül sokaknak negatívan vélekedni másokról.

2016. jan. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem egyszer élünk, butaság megalkudni, pláne ha érlezmekről van szó.

Én voltam olyan "bolond", hogy nem voltam hajlandó olyanhoz menni, akinél nem éreztem azt, hogy kiugrik a szívem, mikor ránézek. Igaz, 32 éves koromig vártam, igazi vénlány voltam már akkor, és körülöttem mindenki réges-rég házas volt már akkor, sőt, volt olyan barátnőm, aki akkor várta az unokáját, mint mikor én az első gyerekem (34 évesen). Rendesen lázadónak számítottam akkor azzal, hogy így éltem, de egy percig sem bántam.

22. éve vagyunk házasok és szemernyit sem halványultak az érzéseink egymás iránt. Nem érdekelt, hogy voltak veszekedéseink (hisz ez egy járulékos dolog a szenvedély mellé - aki a szerelemben szenvedélyes az az élet minden területén az - veszekedés közben is), azt sem, hogy néha jobban meg kelett húzni a nadrágszíjat, mert nem egy gazdag emberhez mentem hozzá. De mindig, mindenért kárpótolt az, amit akkor éreztem, amikor vele voltam. És semennyi millióért sem adnám azt az érzést, hogy azzal élhetem le az életem, akit őszintén szeretek és aki engem is őszintén szeret.


Akárhogy is dönt a testvéred, kívánom neki, hogy találja meg a boldogságát, neked/nektek pedig azt tanácsolom, hogy ne forduljatok ellene! Pont most lenne rátok igazán szüksége. Rendben van, hogy nem értetek vele egyet, de ugyanúgy a testvéred/a szüleid gyereke marad, akárkihez is megy férjhez, akármilyen indokkal.

2016. jan. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
25%

Pattogatott kukorica, a kérdező kihangsúlyozta, hogy egyértelműen az imponál a pasinak, hogy a nő jól néz ki, illetve hogy a nővére bevallotta, hogy érdekből házasodik. Szerintem ez nem 0 információ.

Nyilván lehet jófej meg okos a nővére a kérdezőnek, de ugye az tiszta, hogy egy gazdag fiatal pasi sosem állna szóba egy "szomszéd lány" típusú nővel, csak azért, mert jók a belső értékei. És a lány is, vajon, miért pont egy gazdag pasit választott maga mellé?

2016. jan. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
34%

úristen ezt a sok képmutató álszent válaszolót, hányni lenne kedvem tőlük.

érdekes itt mindenki általában elítéli az ilyen anyagi érdek dolgokat, van aki még a saját gyerekétől is sajnálja a pénzt, vagy ha egy testvér kiír egy kérdést amiben azt fájlalja hogy a gazdagabb testvére nem ad kölcsön neki stb, az azonnal le van ugatva, hogy egy haszonleső köcsög aki a lóvéra utazik.

most meg egyhangúan megy a bégetés, hogy ez így teljesen rendben van.

na ezért mondtam már számtalanszor, hogy az sem normális aki az ide válaszoló névtelen akárkiknek a tanácsai alapján éli az életét.

szánalom.

2016. jan. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

#19, nem az itteni válaszok alapján akartam élni az életem, és akármilyen hihetetlen, de fogalmam sincs, milyen emberek válaszolgatnak ide, mert nem vagyok rendszeres fehasználója az oldalnak.

Csupán feltettem egy kérdést, segítséget remélve, sajnálom, hogy ettől a te szemedben szánalmassá váltam.

2016. jan. 21. 00:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!