Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem épp most készül...

A testvérem épp most készül érekből házasodni. Van valami módja szerintetek, hogy lebeszéljem? A szüleimet is teljesen megviseli.

Figyelt kérdés

26 éves én 22 vagyok. Normális nevelést kaptunk. Egész eddig semmi baj nem volt vele, rendes kapcsolatai voltak, ileltve kettő, egy 16-19 éves kora között, egy pedig 20-25 között, az utóbbi pasi el is jegyzte. Aztán szakítottak, ami nagyon megviselte, fél évig kb zombi volt.

Aztán valahogy megismerkedett egy pasival, aki egy elég gazdag üzetember, a pasi amúgy 34 éves, szóval annyira nagy korkülönbség nincs.

Elméletileg vonzó számára a pasi és jól megvannak, csak nem szerelmes belé. Azt mondta, nem lesz többet szerelmes, mert edig mindig csak sérült benne.

Dekoratív, mutatós nő a nővérem így egyértelmű, hogy a pasinak mi is imponál annyira..



2016. jan. 20. 21:34
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

#27, nem vagyok irigy. A #4es válaszban leírtam, hogy mi a probléma ezzel az egésszel. Röviden: 26 évig teljesen ellentétes beállítottságú volt, kb 1 éve, a szakítás óta vall ilyen nézeteket.


#28, igen, épp ez a probléma, hogy nagyon úgy tűnik, hogy dacból csinálja ezt az egészet, a saját elveit is meghazudtolva. És attól félek/félünk, hogy majd záros határidőn belül észhez tér és megbánja.

Mert most úgy néz ki az egész szituáció, hogy szakított a vőlegényével, fél évig a legmélyebb depressziós állapotban volt, majd összeszedte magát és kb 2 héten belül összejött ezzel a pasival. Fél éve sincsenek együtt és már meg is kérte a kezét..

2016. jan. 21. 15:10
 32/44 anonim ***** válasza:
66%
Na ebből tényleg baj szokott lenni! Ha mást nem is, de időt lehetne kérni tőle, hogy várjon 1-2 évet, és ha akkor is a házasságot akarja, akkor már nagyjából tudhatja mit vállal...ez tuti a csalódás miatt van! 6 hónap után senkihez nem mennék hozzá, persze most majd jönnek azok akik 5-10 év után csalódtak..tudom nincs garancia, de 2 év mégis több mint 6 röpke hónap.
2016. jan. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
8%
Nem értem, miért kellene lebeszélni róla...egyrészt semmi közöd hozzá, másrészt, felnőtt nő, el tudja dönteni, mit akar, nem kell hozzá a húgica, hogy megmondja, hogy éljen.
2016. jan. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
4%

Most komolyan.. Aki még mindig leírja, a plusz kiegészítések után is, hogy nem tudja miért kell(ene) lebeszélni, az olvasni nem tud vagy értelmezni?

Kevesebb, mint fél év ismeretség után, érzelemmentesen összeházasodni valakivel, az aztán tényleg nagy ötlet. :)

2016. jan. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

"Dekoratív, mutatós nő a nővérem így egyértelmű, hogy a pasinak mi is imponál annyira.."


De azért szeretni is lehet a nővéred? Úgy értem, hogy biztosra tudod, hogy a pasi csak a külseje miatt van vele? Nem lehet, hogy szereti? Csak megkérte a kezét, nem? Ha csak mutogatni kellene, akkor nem biztos, hogy azonnal oltár elé akarna vele rohanni. Lehet, hogy a nővéred nem csak szép, hanem szeretni való is, ezen azért gondolkozz el esetleg.

Az meg, hogy ő nem szerelmes a pasiba. Lehet nem akar csalódni többet, nem akar szívfájdalmat, hanem megelégszik azzal, hogy a partnere szereti őt, és így nem kell félnie, hogy újra összetörik a szívét.

Nem feltétlenül anyagi érdeket sejtek a nővéred szándékában.

2016. jan. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
85%

Jajj gyerekek, látszik, hogy nagyon fiatalok vagytok még.

Én már a kenyerem javát megettem.

De minden gyerekemnek azt mondtam, hogy amíg szerelmes, addig nem szabad megházasodni!

Mert a szerelem vakká tesz!

Majd, ha a nagy szerelem elmúlik, a heves lángolás oda lesz, és még mindig úgy érzed, hogy le tudnád élni vele az egész életedet, na akkor szabad megházasodni. És ha az az érzés is megvan, hogy ő legyen a gyerekeid apja, vagy anyja, mert érdemes erre, szerető, és nagylelkű, és odaadó és önzetlen.

Ha szerelmes vagy, és elmúlik egy év alatt, vagy kettő alatt (mert elmúlik, tudom) és akkor derül ki, hogy büdös a lábszaga, büfög, fingik, smucig, önző - de a szelem miatt ezeket észre sem vetted - akkor régen rossz. Pláne, ha ekkorra egy gyerek is besikeredik.

Ott állsz egy elvakultan szeretett emberrel, akinek a szerelem elmúltával már nem vagy képes a hibáit tolerálni. De a gyerek miatt vele maradsz... és szenvedsz... vagy, ...

Szóval házasságot kötni, csak a nagy szerelem elmúltával, a másik hibáit elfogadva, és megkedvelve szabad csak!

2016. jan. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
15%
36-os Te a csehkettőt nézed? :D Ki beszél itt szerelemről?
2016. jan. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
96%
A válaszolók nagyobb része. Csak hogy értsd: a legtöbb azon az állásponton van, hogy lángoló szerelem nélkül nem szabad házasodni, mert rossz vége lesz. Sőt egyesek még a szerelem nélkül kötött házasság és a prostitúció között is vélnek némi hasonlóságot felfedezni.
2016. jan. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 könyvmoly18 válasza:
Hát, ez semmiképpen sem jó... Bár nem erőszakolhatjátok rá a véleményeteket, azért próbáljátok meg jobb belátásra bírni, hátha meggondolja magát.:/ Szurkolok!
2016. jan. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim válasza:
Na, mi lett végül?
2018. nov. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!