Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem épp most készül...

A testvérem épp most készül érekből házasodni. Van valami módja szerintetek, hogy lebeszéljem? A szüleimet is teljesen megviseli.

Figyelt kérdés

26 éves én 22 vagyok. Normális nevelést kaptunk. Egész eddig semmi baj nem volt vele, rendes kapcsolatai voltak, ileltve kettő, egy 16-19 éves kora között, egy pedig 20-25 között, az utóbbi pasi el is jegyzte. Aztán szakítottak, ami nagyon megviselte, fél évig kb zombi volt.

Aztán valahogy megismerkedett egy pasival, aki egy elég gazdag üzetember, a pasi amúgy 34 éves, szóval annyira nagy korkülönbség nincs.

Elméletileg vonzó számára a pasi és jól megvannak, csak nem szerelmes belé. Azt mondta, nem lesz többet szerelmes, mert edig mindig csak sérült benne.

Dekoratív, mutatós nő a nővérem így egyértelmű, hogy a pasinak mi is imponál annyira..



2016. jan. 20. 21:34
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
17%

#20, kérdező, komoly szövegértelmezési problémáid lehetnek, ha nem tűnt fel a szösszenetemben az, hogy nem rólad van szó.

nem tudom miből sikerült azt levonnod, hogy akár csak egy szó is rólad szólna....

2016. jan. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%

Én sem örülnék neki, ha ilyet csinálna a testvérem, de beleszólni úgysem lehet. Nem hiszem, hogy le tudnátok beszélni róla, kukacoskodni pedig felesleges, mert a végén azt éritek el vele, hogy megromlik a kapcsolatotok..

Nagyon max egy kis értelmes, felnőtt, finom utalás pár mondatban arra, hogy nem tartjátok jó ötletnek, trattaratta és felsorolhatjátok hogy miért, amiket ide leírtál, de nem ismétlem meg :) De aztán tényleg csak ennyi, nehogy felesleges konfliktus legyen belőle.

Az idő majd úgyis eldönti, hogy mi a jó. Lehet, hogy beleszeret a pasiba. Mert írtad, hogy vonzza testileg és amúgy jól ki is jönnek. Ez könnyen átcsaphat szerelembe is akár, főleg ha esetleg majd a nővéred túlteszi magát az előző csalódáson és elfelejti a vőlegényét és elkezdi más szemmel nézni a világot.

2016. jan. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
81%

#21, azt írtad, hogy "na ezért mondtam már számtalanszor, hogy az sem normális aki az ide válaszoló névtelen akárkiknek a tanácsai alapján éli az életét.

szánalom." Ez alapján szerintem érthető, hogy a kérdező magára vette.

2016. jan. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
79%
Nem lesz boldog. Voltam én is érdekkapcsolatban és még csak gazdag se volt a srác. Egyszerűen nem akartam többé egyedül lenni. 4 évig húztuk. Borzalom volt. Utána szerelmes lettem és boldog és megházasodtam. Nem leányálom az életem, de én megtanultam, hogy ha a szerelem elmúlik is, szükség van rá, hogy a krízisek idején legyen mire visszaemlékezni. Anélkül csak kínlódás az egész.
2016. jan. 21. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
86%
Vonzó a pasi neki, nem egy Andy Vajnával van, de nem lángol iránta. Nem értem, ez miért olyan nagy gond. Nyilván attól még szeretheti, hogy nem szerelmes belé, sokféle szeretet létezik. Legalább tisztán lát és képes racionális döntést hozni, azzal ellentétben, akit elvakít a rózsaszín köd, aztán amikor oszlik, szívja a hormon-fűtött döntései következményeit. Egy hosszú távon működő, kiegyensúlyozott kapcsolat mindig kompromisszumokat kíván, honnan tudod, hogy nem lesz boldog mellette? Honnan tudod, hogy csak az teheti boldoggá az embert, ha fülig szerelmes lehet? Nyilván nem érzi azt a gyomorfájós szerelmet, mint a korábbi pasija iránt, de annak jó vége lett? Miért lenne az már érdekkapcsolat, ahol "csak" csendes szeretet van, és egyébként vonzó neki az illető és jól meg is vannak? Egyébként tapasztalatok szerint az ilyen kapcsolatok sokkal kiegyensúlyozottabbak és tartósabbak, mint azok, amelyek a hormonok játékán alapulnak.
2016. jan. 21. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
16%
Látszik a válaszokból ki az aki megégette magát, és most 1000-rel bizonygatja, hogy márpedig érzelmek nélkül is lehet "boldog!, kiegyensúlyozott kapcsolatban élni... hmmm lehet de minek! Felvázolom legtöbb ilyen kapcsolatban olyan hidegség van, mint az Antarktiszon, persze érzelmek nélkül nincs vita(ezért kívülről olyan szépnek látszik). Egy fedél alatt él két ember, és a lelkük mélyén teljesen másra vágynak, esetleg az álmaikba menekülnek... Ez olyan mintha összeköltöznék a haverommal, akit ugyan birok, meg jó vele dumálni, ökörködni, de nem kefélek vele, mert ő a haverom! Ezek az emberek bántják magukat, és naponta megerőszakolják a testüket lelküket, és miért? És csodálkoznak ha 40-50 évesen elpusztulnak valamilyen betegségben, mert a belső feszültség dolgozik... Sok sikert az érdek kapcsolatokhoz! Amúgy a kérdező szereti a testvérét, és zsigerből jót akar neki, mert ez lenne a normális!
2016. jan. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
30%

Azt nem tudom, van-e módja, de hogy jogod nincs rá, az száz százalék! Remélem, nem fogod tudni lebeszélni.

Őszintén: irigy vagy? Nekem úgy tűnik.

2016. jan. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok múlik a korábbi szakításon. Mi volt az oka, hogy történt, túl van-e már rajta a tesód? Az lenne nagy baj, ha a mostani kapcsolatát a dac motiválná, az hogy megmutatom a volt vőlegényemnek, hogy nem búsulok utána.
2016. jan. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
Nincs az kőbe vésve, hogy csak ájulásig szerelmes pároknak szbad házasodni.
2016. jan. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

Azon túl, hogy elmondod a véleményed, nem tehetsz semmit.


Az ember családtagjai úgy rontják el az életüket, ahogy akarják, és az ember legtöbbször ezt csak széttárt kezekkel nézheti végig.


Egyébként a férfi szerelmes belé?

2016. jan. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!