Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az egykének rosszabb a kommuni...

Az egykének rosszabb a kommunikaciós képessége?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, hogy otthon csak hárman vannak a családban, nem ismeri a testvéri szófordulatokat:"Ne már hülye!" Pl. Nem beszélve arról, hogy felnőtt korára totál egyedül marad, nem is tud elmesélni senkinek semmit, így méginkább beszűkül a beszédkészsége (nincsenek rokoni vendégségek,nincs egy megtartó családi háló, ahol önmaga lehet, mindig meg kell felelnie másoknak, ha társaságot akar)
2016. febr. 1. 21:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
58%
Nekem is 3 testvérem van mégsem jó a beszédkészségem, egyedül vagyok, nem mesélek senkinek semmit, nem lehetek önmagam, nem fogadnak el a családban úgy ahogy vagyok és utálom a vendégségeket, szóval erről ennyit. Ez nem attól függ, hogy kinek van testvére. Amúgy meg attól hogy valakinek nincs testvére, rokonsága még simán lehet nagy, akiknél vendégeskedhet. És ez a többi dolog nagy részére is igaz amit leírtál.
2016. febr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

az nekem is feltűnt, hogy amíg tesúmmal jót lehet hülyülni, birkózni, vagy ilyesmi, addig egy sráccal a haveri társaságból semmit nem lehetett kezdeni, mindent olyan kínosan fogott fel, kérdeztem is, hogy neked nincs tesod ugye? és nincs...

azóta is mindenhova mászkál egyedü, igaz társaságba, de valahogy senkihez sehova nem tartozik, bnője sincs soha.

és nem a kommunikációval van baj, hanem amúgy olyan érdekes személy..

2016. febr. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
*tesómmal
2016. febr. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
43%
Szerinted egy ember csak a testvérével tud beszélgetni?
2016. febr. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
60%

Van 2 szülő, lehet, hogy egy kupac unokatesó, barát, akármi... Miért ne tudna beszélni másokkal?


Na, nekem nem volt senki, csak anyám s ő sem volt az a kommunikatív fajta... Azért itt-ott voltak haverjaim, viszont rengeteget olvastam. Alapvetően nagyon verbális vagyok s bár lehet, hogy a kommunikációs készségem a magányos gyermekkorom miatt (suliban kiközösítettek) kicsit speciális, pl. inkább monologizálok, de ami a szókincset, szófordulatokat, szlenget s miegymást illeti, az köszöni szépen, még angolból se rossz :D


Miért kellene megfelelnem másoknak, ha társaságot akarok? Ezt pont nem éreztem sosem. S a család sem feltétlenül az az önmagunk lehetünk és mindenki szeret tökély.

2016. febr. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
68%

Osztom a 10-es véleményét.


Az egykék általában több időt töltenek felnőttek körében, ezáltal választékosabb, felnőttesebb lesz a szókészletük. Én első unoka vagyok a családban, így a legtöbbször a szüleimmel, nagynénémmel játszottam.

2016. febr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
75%

Ez az egyke fóbia egy marhaság!

Az egyke is ugyanolyan ember, csak épp nincs testvére.Van, akinek apja nincs, vagy anyja.Akkor arról is feltételezzük, hogy marslakó?

2016. febr. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
23%
miért a lepont??
2016. febr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
77%

Egyke vagyok és most figyelj, nyelvész diplomám van, kiválóak a kommunikációs készségeim, beleértve megannyi retorikai készséget, amelyekről az átlagember nem is álmodhat. ;)

Egy remek cégnél dolgozom, ahol többek között kapcsolattartással foglalkozom, aminek interkultúrális vetületei is vannak, egy csomó barátom van és senkinek nem kell megfelelnem, hogy legyen társaságom, mivel a barátaim úgy szeretnek, ahogy vagyok.

Ellenben a legtöbb ismerősöm már alig tartja a kapcsolatot a testvéreivel és nem is velük járnak el, hanem a barátaikkal, mivel azokat maguk választották.

2016. febr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
47%
Nekem anno sok egyke és egyben nagyszájú osztálytársam volt, akiket tényleg nem kellett félteni a kommunikáció miatt.
2016. febr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!