Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az egykének rosszabb a kommuni...

Az egykének rosszabb a kommunikaciós képessége?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, hogy otthon csak hárman vannak a családban, nem ismeri a testvéri szófordulatokat:"Ne már hülye!" Pl. Nem beszélve arról, hogy felnőtt korára totál egyedül marad, nem is tud elmesélni senkinek semmit, így méginkább beszűkül a beszédkészsége (nincsenek rokoni vendégségek,nincs egy megtartó családi háló, ahol önmaga lehet, mindig meg kell felelnie másoknak, ha társaságot akar)
2016. febr. 1. 21:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
58%

Egyke vagyok, hála az égnek! Az összes unokatestvéremnek van testvére (2-en, 3-an vannak) és úgy utálják egymást, mint a sz___rt. Pedig már felnőtt emberek 25-30 évesek. De kisgyerekként is ilyenek voltak, meg most is azok. Csak akkor keresik egymást, ha valami bajuk van a másikkal és éppen veszekedni akarnak. Ha ebből áll a nagy testvéri "szeretet" és kommunikáció, akkor én nem kérek belőle, köszönöm szépen. :D


Azt meg nem tudom honnan veszed, hogy egykéknél nincs rokoni vendégség? Számodra csak a testvér a rokon? Mert nálunk a szülők, nagyszülők, unokatestvérek, nagybácsik, nagynénik, keresztszülők, stb. is mind rokonnak számítanak. Azokkal meg Dunát lehetne rekeszteni, úgyhogy van kit látogatni.

2016. febr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
58%

Már miért lenne rosszabb? Egyke vagyok, nagyon jó kommunkiációs érzékkel. Mindig is jobban szerettem szóban vizsgázni mint írásban, rendszerint jobban is sikerülnek, gimiben a tanárok is mindig mondták, hogy mennyire jó beszédkészségem van. Társasági ember vagyok, bárkivel eldumálok. Mi az, hogy egyedül maradok? Sok barátom van akikkel önmagam lehetek. A szüleim is értelmes emberi lények, úgyhogy szerencsére testvér hiányában is van kikkel kommunikálnom itthon. Még rokonaim is vannak, nagyszülők, nagybátyák, nagynénik, unokatestvérek. Sőt, barátom is van akivel mindent meg tudok beszélni. Igazából mindig hálát adok az életnek, amiért ennyi jó ember vesz körül, és ennyire jól értek az emberekhez. Azt pedig nem értem, hogy a "ne", a "már", vagy a "hülye" szót nem kéne-e ismernem, de ismerem mindegyiket, és különböző sorrendbe rakva még mondatokat is tudok velük alkotni.

Bocsáss meg, de ez egy rikta hülye kérdés lett.

2016. febr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
58%

Miért, szerinted akinek nincs testvére, az el van szigetelve a civilizációtól? Nincsenek rokonai, "megtartó családi hálója", akik mellett önmaga lehet?

Hallottam ma már pár hülyeséget, de ez a csúcs.

2016. febr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
58%
Ja. És a kormány szerint az egykék még önzőek is. Nem csoda, hogy ilyen buta kérdéseket írnak ki az emberek...
2016. febr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!