Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az öcsém szörnyen viselkedik!...

Az öcsém szörnyen viselkedik! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

12 éves, épp kamaszodik. Én (19/L) vagyok vele itthon most, hogy beköszöntött a nyári szünet . Nagyjából egy hónapja került hozzánk egy négy éves cica, aki a lakásban van. Nagyon aranyos a macska, de az öcsémre mindig fúj és nem szereti őt, de erre meg is van az oka, mivel a testvérem mindig ijesztgeti, bottal ütögeti. Ennek hatására a cica már tényleg nem érzi jól magát, meg se mozdul egész nap és már én se érhetek hozzá, pedig eleinte nekem dorombolt.

A szüleim dolgoznak, de ők is tisztában vannak vele, hogy az öcsém ezt csinálja, és rá is szoktak szólni, de semmi haszna :(

Én már annyira sajnálom ezt a szegény cicát. Így is épp elég neki a beilleszkedés azok után, hogy az előző családjától el lett szakítva (elhoztuk, örökbe adták nekünk).

Annyira dacos az öcsém, engem is folyton piszkál mindennel, ahol tud, belém köt és a szüleimre se hallgat. Semmivel nem lehet hatni rá, meg se hallgat.


Kérlek adjatok tanácsot, mert már komolyan ott tartok, hogy legközelebb felpofozom és tudom, hogy az nagyon nem lenne jó.

Köszönöm előre is.


2016. jún. 20. 12:39
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Egy igazi istenest neki!
2016. jún. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég komoly sajnos. Ha a szüleid nem partnerek a probléma megoldásában (pl. apuka kioszthatna egy-két oltári nagy pofont, illetőleg elvehetnék a fiatalúr telefonját, internet hozzáférését stb.), szóval ha egyedül vagy, akkor csak azt tudom elképzelni, hogy a cicának keresel egy másik, szerető otthont. A szőre a stressztől hullik, az 100%
2016. jún. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki egy nagy tockost.
2016. jún. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ne "tarts" tőle, hogy felpofozod, hanem nyugodtan tedd meg! Nem fog ártani a hülye fejének.
2016. jún. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
12 évesen már van annyi esze, hogy értsen a szóból. Mivel úgy tűnik, nem hajlandó ezt tenni, jöhetnek a pofonok. Az állatkínzó barbár!
2016. jún. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Vágd pofán. Egy 12 évesnél más nem fog beválni csak a testi fenyítés.


Egy pszichológushoz is elvinném, mert ha egy 12 éves állatokat bánt, az tuti klinikai eset. Nem kisgyerek aki felfedezi a világot és még sosem hallott arról, hogy nem kínozzuk az állatokat.

2016. jún. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsétlen macskának ne csodálkozzatok ha hullik a szőre a stressztől ha folyton buzerálják.
2016. jún. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim válasza:
7%

oooo istenem ez most komoly majd mindjárt megütném a testvéremet a macska miatt normálisak vagytok ti ? JÉZUSOM

szerintem inkabb beszélgess az öcséddel hogy ez nem jo neki és ne csinálja majd menj el vele valahova hogy érezze hogy törödsz vele lehet amugy hogy azért csinálja mert látta hogy foglalkozol a macskával és öt pedig elhanyagoltad

2016. jún. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
84%
milyen beteg jellem csinálja azt, hogy féltékenységből bánt egy védtelen állatot? a kérdező amúgy kifejtette, hogy már többször is próbált az öccsével beszélni, nem vált be, ezért most már csak a fenyítés marad, mert amit tesz az állatkínzás kicsiben és csak azért babusgatja mindenki mert csak 12 éves, bezzeg ha ugyanezt csinálná egy 18 éves már mindenki ütné-vágná a gyereket. Az ok nélküli pofon verés az tény,de itt igenis lenne ok rá.
2016. jún. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
61%

Nem megverni kell, hanem fegyelmezni. Ha ezt egy pofonnal lehet elérni, akkor azzal... Engem is vágtak már szájon mikor rossz/tiszteletlen voltam és most visszagondolva hálás is vagyok érte.

17/L

2016. jún. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!