Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az öcsém szörnyen viselkedik!...

Az öcsém szörnyen viselkedik! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

12 éves, épp kamaszodik. Én (19/L) vagyok vele itthon most, hogy beköszöntött a nyári szünet . Nagyjából egy hónapja került hozzánk egy négy éves cica, aki a lakásban van. Nagyon aranyos a macska, de az öcsémre mindig fúj és nem szereti őt, de erre meg is van az oka, mivel a testvérem mindig ijesztgeti, bottal ütögeti. Ennek hatására a cica már tényleg nem érzi jól magát, meg se mozdul egész nap és már én se érhetek hozzá, pedig eleinte nekem dorombolt.

A szüleim dolgoznak, de ők is tisztában vannak vele, hogy az öcsém ezt csinálja, és rá is szoktak szólni, de semmi haszna :(

Én már annyira sajnálom ezt a szegény cicát. Így is épp elég neki a beilleszkedés azok után, hogy az előző családjától el lett szakítva (elhoztuk, örökbe adták nekünk).

Annyira dacos az öcsém, engem is folyton piszkál mindennel, ahol tud, belém köt és a szüleimre se hallgat. Semmivel nem lehet hatni rá, meg se hallgat.


Kérlek adjatok tanácsot, mert már komolyan ott tartok, hogy legközelebb felpofozom és tudom, hogy az nagyon nem lenne jó.

Köszönöm előre is.


2016. jún. 20. 12:39
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Rendkívül hormonzavarosak 9-15 éves korban a srácok,nagyon sok hülyeséget csinálnak. Próbáld kerülni a társaságát, te is többször menj a barátaiddal szórakozni, piknikezni, bringázni, beszélgetni, stb., sokkal nagyon élmény lesz, mint az öcséd undok p.fája. Cicának venni kell egy hosszabb pórázt, illetve szállító dobozt és lehet vinni magaddal vagy egyedül vagy barátokkal, örülni fognak neki mindenki, a cica is :)
2016. jún. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Add örökbe!



...az öcsédet, persze egy pár kiadós tasli után. Ha nincs öcs, aki buzerál, akkor a cica ismét kezes lesz, és nem fog hullani a szőre.

2016. jún. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
De milyen már, hogy a nővér megüti az öccsét? Ráadásul a szüleim is nagyon mérgesek lennének érte, ő a kis kedvenc.
2016. jún. 23. 13:20
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
milyen már hogy egy védtelen állatot bottal ütnek!? ez van ha szüleid nem tudnak akkor te neveled meg, vagy ajándékozzátok el a macskát ennél jobb családot érdemel.
2016. jún. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
66%
Ha neked 19 évesen nincs annyi eszed, hogy megneveld az öcsédet vagy új otthont keress egy szerencsétlen, rossz körülmények között élő macskának, akkor te sem vagy jobb. Őszintén, mióta kiírtad, cselekedtél már bármint, hogy a macskának jó legyen?
2016. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Azóta nem bántotta
2016. jún. 23. 13:47
 27/36 anonim ***** válasza:
ne add a macskat azert orokbe, mert a tesod kezelhetetlen. anyukadek nem tudnanak ra hatni? ha nem, akkor neked kell ( ene). szep es jo hogy nem akarod megpofozni, nem is kell! de tisztazd vele az erofolenyeket, ne kepzelje, hogy 12 evesen barmit megengedhet maganak...bar az a gond, hogyha a szuleid nem tudnak, akkor te plane nem fogsz tudni neki parancsolni.
2016. jún. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően a normális emberek nem szokták bántani az állatokat. (Most ne keverjük ide azt, amikor az ötéves gyerek magához szorítja a macskát, a macska meg menekülne, mert ezt nem bántásból teszi a gyerek és le lehet nevelni róla.) Ha egy 12 éves gyerek veri az állatokat, az pszichológiai probléma, amit kezelni kell. Ha te vagy a szüleitek megveritek az öcséteket, abból csak az jön le neki, hogy a gyengébbet bántani normális. El kell vele beszélgetni, ha rátok nem hallgat, akkor szakembernek.
2016. jún. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
esetleg mondd el neki hogy annyira eleged van a viselkedéséből hogy kétségbeesésedbe már ide is kiírtad a kérdést.. és hagyd hogy elovassa a válaszokat. talán ha látja hogy a legtöbben mit tennének vele akkor attól észhez tér..
2016. jún. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Költözz el, és vidd a cicát :)
2016. jún. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!