Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit kezdjek egy ilyen testvérrel?

Mit kezdjek egy ilyen testvérrel?

Figyelt kérdés
Testvérem 7, én 15 leszek. Egy kis faluban élünk, egy 2 szobás lakáskában. Nagyon nehezen viselem el. Tiszteletlen, mások elött is beceneveket aggat rám, neveletlen, nyiltan piszkálja az orrát és utánna meg is eszi... Folyton veszekedünk a gép fölött, és itt ugrik a majom a vizbe. Mindig hangosan ordit ha odaülnék, erre mindig beszaladnak a szüleim, és mindennek lehordanak. Ilyenkor ő szorosan markolja az egeret, és összekucotodik, és ugy tünik mintha azért tenné, mert verem. Feltünési viszketegsége van, sohasem halgat el... Mindig engem szidnak le ha rászollok. Néha annyira szemtelen és rámtelepedett hogy én sem hagyom magam. SOHA nem üttem meg, mégis rendszeresen mond olyanokat hogy folytogatom, és hogy annyira megütöm hogy beesik az ágyba... Mindig durva, indulatos, torz szavakat használ, amitől én egy állatnak tünök. A szüleim ezek miatt ugy is kezelnek, fölleg hogy szenvedélybetegek. Magyarázatra nincs mod, engem sohasem halgatnak meg. Amugy ő telefonon mondja a hülyeségeit, de azt sohasem mondja oda hogy ő mivel provokálta ki azt... Ha én is beleszolnék elszalad elöllem, és olyanokat is elmond hogy én "kergetem". Nehéz szavakkal kifejezni a viselkedésmodját, látni kell, csak anyáék elött sohasem mutatja. Miatta én egy utolso állat vagyok, és még a gépemen sem vezethetem le a streszt... Mit lehet kezdeni vele, mert félek egyszer tényleg meütöm

2016. jún. 22. 11:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Vadállat barbár szülők. Nem fejtem ki ezt mert az nem változtat semmin.

Ismerős helyzet

2016. jún. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha fojtogatnád meg ütögetnéd a tesódat az meglátszana rajta. Ha legközelebb ilyet mond meg a szüleidnek h akk nézzék meg a tesódat van-e rajta valami ütésnyom.
2016. jún. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Öcsém is ilyen volt, folyton a legkisebb érintésre ment az "anyuuuuu, megveeeeert" aztán meguntam, kapott egy akkora pofont hogy majdnem a fal adta a másikat és akkor tudták meg szüleim mit csinál ha TÉNYLEG megverik. Azóta kicsit jobb. De komolyan, ha úgy is azt hiszik hogy bántod és alapból jár érte a büntetés, semmi sem tart vissza hogy megtedd mert nem nagyon lesz új következménye. Vagy megbüntetnének azért mert olyat csináltál amiért az elkövetése nélkül is büntetnek. Az ilyen "mindent elhiszünk a kicsinek, a nagy biztos hazudik" csinálja az igazi bántalmazókat akiknek nincs mit veszteni.
2016. jún. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom azóta változott- e a helyzet! De örülj , amíg van testvéred és ott lehettek egymásnak. Eljön majd az a nap amikor csak egymásra számíthattok. Nekem is van 2 idegesítő öcsém. Régen mindig martuk egymást de ha bármi van akkor ugrunk a másikért. Nem tudom megmagyarázni egyszerűen belülről jön egy érzés ami arra késztet, hogy segíts és vigyázz rá.
2020. szept. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!