Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Utálom a bátyámat. Mit csinálh...

Utálom a bátyámat. Mit csinálhatnék vele?

Figyelt kérdés
17 éves. Nagyon hülye. Örülnék, ha nem is létezne. Egész nap csak a matekról dumál, csak azt kell hallgatnom hogy kettő a négyzeten meg píszerblablabla... Minden állat elé oda rakja, hogy "vér". Vérhörcsög, Vérló, Vérmacska, Vérdenevér, Vérhal... Mindent elmond 5000-szer, egyfolytában mondjuk neki, hogy fejezze be, de olyan, mintha süket lenne. Utálja az állatokat... Egyfolytában piszkál engem, hogy a lovaglás milyen gagyi, meg hogy hülyeség hörcsögöt tartanom. Direkt azzal ilyesztgeti, hogy pittyegteti a telefonját, szegény hörcsög 10 percig ledermed miatta... Ja és tesóm egy lusta dög. Amikor mi sportolunk valamit, sétálunk kicsit, akármit ha csinálunk, jön vele, hogy: "A tanulság, hogy nem kell blablablat csinálni." Nagyon idegesítő. Az ágya kihajthatós, de neki még az sem elég. Arról is leesik. És az egész szobát elfoglalja az ágya, hely alig van, épp hogy csak el tudunk ott menni. A hangját sem bírom, irritálja a fülemet, nekem túl mély, nem bírom elviselni... És mindent félre értelmez. Tegnap elmentünk az erdőbe túrázni (volt egy teljesen jól látható ösvény is), anya mondja neki, hogy menjen előre, ne minket zaklasson. Erre ő teljesen turbóba kapcsol, a legmeredekebb rövidítéseknél lemegy, anyáék azt hitték eltűnt, mert nem volt sehol. Mondjuk én örültem volna, ha eltűnt volna az erdőben... Meg nyert valami matek olimpiát is... ezért mamámék csak gügyögnek vele, mint egy 5 évessel (meg amúgy is. Velem meg csak ordibálni lehet..) Mit tudnék csinálni, hogy elviseljem? 2 év múlva megy anya szerint egyetemre, de nem hiszem hogy annyit még kibírnék, mert iskolaidőbe egy csomószor már sírok miatta, nem bír békén hagyni. Hogy videljem el?
2016. aug. 9. 21:29
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Folyton ordítanak rá, hogy fejezze már be, de semmi, mintha süket lenne..
2016. aug. 10. 10:48
 12/18 anonim ***** válasza:
37%
Kövezzetek meg de én se szeretem az állatokat
2016. aug. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Úgy látom téged megvisel ez a helyzet. Képtelen vagy már feldolgozni és tovább tűrni a helyzetet, viszont megoldást se vagy képes találni. Szüleid se tudják kontrollálni a helyzetet.

A bátyád fogalmam sincs miért viselkedik így veled. Úgy gondolom ilyen a személyisége, plusz a matek zsenik hajlamosabbak a furcsa dolgokra. Szerintem valami lelki oka is lehet az egésznek, de ebből nem tudom megmondani mi.

Szerintem a legjobb amit tehetsz, hogy elmész pszichológushoz és neki is elmondod a problémádat. A helyzet részletesebb ismertetésével talán tudtok megoldást találni.

Ha nem keresed fel, akkor még próbálj meg a szüleiddel beszélni. Máshol nem tudsz aludni, más szobába? Mond meg, nekik nem bírod tovább és csináljanak valamit, mert ha nem te megbolondulsz. Esetleg nagyszüleiddel beszélj nem-e tudsz odaköltözni.

Üdvözlettel,

A. Pszichológus

2016. aug. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nekem is elég hasonló a bátyám. Iszonyú okoskodó, mindig mindent jobban tud és imád engem szivatni. 3 évvel idősebb nálam, mindig ő volt a családban a csodagyerek, akit csodálni kell hogy milyen qva okos. Én még az vagyok, akivel csak a baj van mindig, akinek csak a nadrágszíj használ, és akinek példát kellene venni a bátyjáról.
2016. aug. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
szerintem probalj meg beszelgetni eloszor a batyaddal aztan ha elhulyuli az egeszet vagyy nem hallgat akkor valami felnott emberhez fordulj pl.pszichologus ismeros erzes nekem az occsem volt ilyen 34/l
2016. aug. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Bátyád agyába azt kéne bejuttatni, hogy ne viselkedjen úgy mint egy 2 éves.


Egyébként én egyszer utaztam a vonaton ilyen fiúkkal, mint ő, zengett tőlük az egész kocsi, egész idő alatt a Star Wars lézerkardok hangjait utánozták, meg amit el lehetett képzelni (voltak vagy 20 évesek), max., hangerőn, aztán odamentem és közöltem velük, hogy fejezzék be, mert olyanok, mint a kétévesek.


Erre olyan csend lett a végállomásig, hogy vágni lehetett volna. Meg se pisszentek onnantól. Szerintem addig fel se tűnt nekik a saját hülyeségüktől, hogy égnek mint a rongy.


Hívd át a barátaidat vagy a barátnőidet, és oltsák bele a földbe. Ha idegenek beoltják a korosztályából, az csak bejut neki...


Vagy apukád adjon neki egy nevelő célzatú pofont. Mondom, hogy egy 2 éves szintjén áll szellemileg, valószínűleg ezért is nincsenek barátai, mert akkor nem enné otthon a fene folyton. Mindenhonnan ki fogják közösíteni, egyetem, munkahely, amíg ezt be nem fejezi, és joggal.


Amit a hörcsöggel csinál, az meg olyan, hogy vele is valami olyasmit kéne csinálni, amitől így összeféli magát, az ilyen állatkínzók, mint ő, ezt érdemlik.

2016. aug. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Utolsó, te nagyon beteg vagy! Nem őt kéne megbüntetni, hanem téged. A kérdező mondat összeállításából illetve a felhasznált szavakból egyértelműen kiderül, hogy nem a bátyjával van gond, hanem vele. Ezek olyan kis piti, átlátszó nyafogások. A kérdező csak irigy, hogy matekból se egy észkombájn, és még identitása sincs. Miért mondod kérdező, hogy lusta? Mert nem feltétlenül szereti azt csinálni szabadidejében mint te? Illetve csak azért írod, hogy utálja az állatokat, mert te ezt beképzeled róla, vagy azért hogy az itteni habzó szájú állatna'cikat ellene fordítsd.

"Nagyon hülye"," lusta" kifejezések azért se illenek rá, mert matekból igen tehetséges. Kérdező! Látszik hogy a te értelmi képességeid egy marék krumpliéval egyenlőek. Javaslom nézz kicsit magadba.


Tudod... "Más szemében a szálkát is..." És látom te pont eszerint viselkedsz. A te szemedből már egy 20 mérföldes gerenda lóg ki, te mégis a bátyád szemében lévő pikométeres szálkán vagy fennakadva.

2017. aug. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A legsz.rabb dolog, ha az embernek bátyja van. Vagyis...vannak biztos jó fejek, de nekem is speciel egy nyomorult jutott.:)
2021. febr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!