Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak a húgommal?

Mit csináljak a húgommal?

Figyelt kérdés

Mióta megkapta a telefonját állandóan azon kockul, ez még nem is lenne baj csak mikor az övé lemerül (a végkimerülésig játszik vele) akkor az enyém a soros és ha nem adom oda neki vagy csak egy kicsit várnia kell rá rögtön jön a hiszti. A szüleim ilyenkor engem okolnak, hogy: én ilyen meg olyan undok vagyok meg meg: mért nem bírom odaadni neki egy fél órára. Ezek után már odaadom neki, csak akkor még azt is lemeríti és ha kiveszem a kezéből az utólsó pillanatban, hogy ne teljesen merüljön le akkor megint árulkodik ÉS megint én vagyok a hibás, persze miután nem tudtam rárakni a telefont a töltőre teljesen lemerül és ha ezért beárulom a húgom (mert ugye ha a nap folyamán 2 telefont is lemerít az már kevésbé számít árulkodásnak) akkor a szüleink azzal jönnek, hogy mért nem bírok ki egy délutánt a telefon nélkiül. Már arra sincs időm, hogy elolvassam az üzeneteimet.


Légyszi segítsetek!:(


Ui.:ha ez számít én 13 éves, ő 9 éves. A válaszokat előre is köszi!



2016. okt. 8. 09:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%

Ne add neki.


Van töltője, töltse használat közben, ha pedig többet fogyaszt mint amit tölt, nem esik le az aranygyűrű az ujjáról ha addig csinál valamit. Lecke, tanulás, házimunka. (plusz, 9 évesen én még a játéklovaimmal játszottam)


Ha hisztizik, ignoráld (zenehallgatással nem is hallod) remélem van saját szobád, vonulj vissza a kuckódba és tégy ami tetszik.


Szüleidnek mondd meg: NEM te vagy az undok, hanem a húgod, aki nem elégszik meg a saját telefonjával.

Azt is megkérdezném, hogy miért is olyan nagy probléma az hogy "nem bírok ki egy délutánt telefon nélkül" amikor a drága kishúgom egyfolytában rajta lóg. Ő a fiatalabb, neki még jobban fejlődésben van a szeme meg az agya, neki lenne inkább szüksége a telefonmegvonásra. Ennyi idősen játsszon rendes játékokkal (növeli a kreativitást, nagyobb szabadságot biztosít mint a telefonos játékok, és nem sül ki a szeme) menjen ki a kertbe (ha van), játsszon a barátaival.

2016. okt. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
36%

Képernyő zár.

Ha megfejti akkor játszhat.

Ha árulkodik akkor verdmeg(ez nem csak fiú tesok közt müködik)

Ha a szüleid nyaggatnak akkor adják oda neki a sajátjukat. Ami a tied az a tied.

Veddel az övét és neadd vissza amig haza nem érnek a szüleitek,ha beárul akkor verés.

Tanitsd meg ki az úrnő a házban.

2016. okt. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
50%
NE VERD MEG! Nem vadállatokként kell kezelni egy ilyen ügyet, főleg, hogy nem is a kislány tehet róla, hanem a szülők. Ők cseszték el a nevelést, de nagyon.
2016. okt. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%
Olyankor ejtsd tuszul az o telefonjat, hogy ne tudja tolteni. Ha ezt nem latja meg at, ejtsd tuszul a kedvenc ruhajat vagy jatekat. A te telodra meg kell billentyuzar, amit nem ismer.
2016. okt. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
46%
Ha a szüleid képtelenek szülők lenni- és ennek sajnos te iszod meg a levét, akkor miért éreznéd magad rosszul? Tedd azt amit mondanak- add neki oda a telefonod- ha tönkrevágja, vehetnek újat neki is meg neked is. Te pedig ha tudsz, értekezz másokkal a telefonodon kívül. Valahol- pozitív ez az egész, ha eltávolodsz tőle. Pl. több a szabadidőd. Aki meg szeret- úgy is megtalál, telefon ide vagy oda. :) A legjobb korban vagy, hogy megalapozd a jövőd- mi lenne ha nyelvet tanulnál, vagy olyasmivel foglalkoznál amit szeretsz. Vigye a telefont, az csak egy dolog. Te pedig gondoskodj magadról. Sosincs túl korán elkezdeni. (anyukád lehetnék- szóval küldök egy ölelést, és hajrá!) túl szép és sokrétü a világ, hogy egy telefonra figyelj csak.
2016. okt. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
24%

Ne menj haza estig.

Ha nem vagy ott nincs kit nyaggatni,hogy adja oda a telót max apu+anyu ha meri.

Vagy verd meg.

2016. okt. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!